Networking In Social Media

 

רציתי לקרוא לפוסט הזה “תעבירו את זה הלאה”אבל יש פה הרבה יותר מכך, ולכן קראתי לו בשם גנרי Networking בעולם המדיה החברתית. כתבתי בעבר פוסט גדול על מילון יחסים ופרגון ברשת ואחת הסוגיות בפוסט התמקדה בנושא עליו אני רוצה לדבר החלטתי לעשות לנושא Blow-Up ולהרחיבו לפוסט יעודי שלם. כמי שפעילה זמן ניכר בעולם של מדיה חברתית אני נחשפת המון פעמים לפניות ומקבלת בקשות מסוגים שונים. למדתי כי אחד העוגנים ליצירת רשת הקשרים שלי ברמה איכותית וטובה היא לא לחשוב רק על עצמי אלא לחפש איך אני יכולה לתרום לאחרים מהמידע אליו אני נחשפת.

הרעיון הוא פשוט, אנחנו נמצאים לא מעט שעות ברשת (דיברו על ממוצע של שלוש וחצי שעות לישראלי), אנחנו נחשפים למידעים, לבקשות שונות, לחיפושים שונים ומגוונים. הנוכחות שלנו נגזרת בחלקה מהדרך בה אנחנו עוזרים ותורמים לטבעות הקהל איתם אנחנו באים במגע, גם אם זה לא קשור ישירות בנו ובעיסוק שלנו. זכרו : אנשים קונים אנשים, אנשים אוהבים ששמים לב אליהם, שנותנים להם יחס ושעוזרים להם. ככל שתהיו יזמים, נדיבים, איכותיים ביחסים ובחשיבה על האחר כך בסופו של דבר תעמיקו את הקשרים ותרוויחו מהרשת אותה אתם יוצרים תוך כדי תנועה. כמו כן, לתפישת עולמי עצם הפעולה המיועדת לעשות דברים טובים מתגמלת את העושה במיידי כי הכוונה וההרגשה בעיקבות הנתינה יש בהן כוח לא מבוטל הדבר עוזר לנו למלא את המצברים בחיינו וליהנות מהם באמת.

להלן אחלק את ההמלצות שלי על פי סוגי אקטים שונים אותם אנחנו יכולים לייצר בקטגוריית “העבר הלאה” החלוקה מעט סינתטית אבל היא באה לייצר סוג של סדר שיתעל אתכם לאופציות השונות. שימו לבכם לכך שאין להתייחס להצעות כאל מטלה וכאל עומס שכוונתו להכביד על העשייה שלכם ברמה היומיומית אלא הפטנט הוא לסגל לעצמנו את היכולת לעשות זאת באופן טבעי בתוך הזרימה של היום ואם תרצו בדומה לקלות הנשימה. אין צורך להרגיש שאתם “עובדים בזה” ולהשקיע יותר מדי זמן, די ב”מעשה טוב” אחד ביום והתחלתם בדרך הנכונה. אין בלבי ספק שאם אכן תפעלו על פי חוקים אלו תרוויחו הרבה יותר ממה שהתכוונתם, וראוי לתת את הדעת על ערך נוסף : לפעמים פעולה פשוטה שלכם יכולה להיות משמעותית ביותר עבור האחר.

הצעות שאני מקבלת באופן ישיר : באופן קבוע פונים אלי ברשת עם כל מיני הצעות, מבקשות לליווי, הרצאות, סדנאות ועוד … הטבע שלנו הוא לסנן מה מתאים לנו ומה לא ומה פשוט לא מתקדם לשום מקום, החלטתי בשלב מסוים שהלידים הללו שאני מקבלת ואולי לא מדברים אלי או עונים לתבנית העסקית שלי לבטח עשויים להועיל ולקדם את האחרים ולכן אני נוהגת תמיד לייצר חיבורים הולמים. הכי טבעי להתעלם ממשהו שלא מדבר לליבנו, בלי להתעכב דקה על התרומה העצומה שאנחנו יכולים לעשות למישהו אחר אם “נעביר את זה הלאה”.

הצעות שאני רואה ברשת הרבה מאוד פעמים אני חשופה ברשת לשאלות שונות על ספקים שונים, הדרך שלי היא קבועה, להתעכב שנייה ולהמליץ על אנשים שאני מכירה דהיינו לתת לעולם לייצר קישורים באמצעותי. נכון שזה נראה מעט טרחני וסוחב זמן, אבל בפועל הדבר ממש לא גוזל יותר מדי והחיבורים שאני עושה עוזרים לאחרים להגיע לפתרונות איכותיים וטובים. סביר שכך הם יזכרו אותי, לבטח יצאתי נשכרת מעשייה טובה וכפי הנראה גם תמצא בעתיד הדרך שהדבר “יחזיר את עצמו”. חשוב לי לציין שהערך המשמעותי ביותר עבורי הוא שבצורה זו אני מתווה את קווי דמותי ברשת ואת הקשרים אותם אני יוצרת. ערך מוסף מגיע בשלל צורות ומופעים : בצד האפשרויות לספק מידע, תוכן מעניין וטיפים מתקיימת במקביל מערכת קשרים סמוייה שבכוחה לייצר ערכים מוספים קטנים, כל הפירורים הללו מצטברים בLong Run ויוצרים את זהותנו המיתוגית והתכנית ברשת.

משרות שאני נחשפת אליהן בTwitter על בסיס קבוע מפרסמים במתחם זה משרות שונות, והרי לעשות ReTweet זו פעולה פשוטה שמרחיבה את החשיפה של המשרה ומובטח שתגיע לאוזן הנכונה. תהיו “נדיבים” אל “תתקמצו” על פעולות קטנות שהן לעזר רב לאחרים.

שאלות או בקשות בסטאטוס בFacebook אם אתם נתקלים בשאלות או בבקשות בFacebook, היו כרוי אוזן, ענו לגולשים המתעניינים על הצרכים שלהם בתחושה שפעלתם לטובת הקהילה שיצרתם.

יזום שימוש במתחמי המדיה החברתית שלכם לקידום צרכים של מכרים שלכם המתחמים שבניתם והקהילות שמתרקמות סביבכם ונתקלות בכם על בסיס קבוע יכולים להוות כר פורה לעשייה איכותית עבור חברים שלכם או מכרים שלכם שצריכים עזרה. באופן קבוע אני רואה סטאטוסים הקוראים לעזרה עבור חברים או מכרים. קחו בחשבון שההתיחסות מצדכם בשיטות שפירטתי היא עשייה פשוטה שיכולה לתרום גם למעמד שלכם מול הקהילה שיצרתם וכמובן גם לצדדים שיתחברו יחד דרככם.

זיהוי הזדמנויות של עיתונאים ושיווק של אחרים תמיד תהיו ערניים לגברדיה של העיתונאים או היחצנים הסובבים אתכם במתחמי המדיה החברתית. לא פעם אני מבחינה בעיתונאים המפרסמים את הידיעה שהם חוקרים בנושא מסויים ומחפשים לדבר על עולם תוכן כזה או אחר ודרך מתחמי המדיה החברתית שלהם הם מקווים למצוא קישורים ברי תועלת. זו הזדמנות נפלאה לחבר בין מכרים שלכם למדיה המסורתית ולעזור להם לקבל חשיפה.

תוכן טוב אותו אני חושבת שאחרים צריכים מעבר ל”תעבירו את זה הלאה” במוד החברתי, תעסוקתי, עסקי הוא כמובן העיקרון שלפיו ההמלצה הטובה ביותר שלי ל”העבירו הלאה” תושתת על תוכן איכותי, מכאן שאין לבזבז לריק הזדמנות שכזו … ראיתם כתבה טובה, מצגת איכותית, סרטון מדליק – שתפו.. זה יכול להועיל לאחרים להרחיב את הידע שלהם ולהעמיק את תחומם דרככם.

אני מוסיפה למי שלא ראה את הפוסט המקורי עליו נשענת הרשומה הזו : מילון פרגון ויחסים ברשת בפורמאט שהכנתי כמצגת. מקווה שתיהנו, תפנימו ותצעדו בצעדים הנכונים אשר ישביחו את נוכחות הרשת שלכם ויעשו לכם את הפעילות לכיפית ומעניינת.

 

View more presentations from zohar.

 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

21 comments

 • zohar urian says:

  https://zoharurian.com//01/networking-in-social-media/ Networking In Social Media פוטס חדש בבלוג שלי מקווה שתהנו 🙂

 • נהנתי מאוד 🙂 RT @zoharu: http://bit.ly/8T7byr Networking In Social Media פוטס חדש בבלוג שלי מקווה שתהנו :)נתי מאוד

 • זהר,
  פוסט מצוין ותמציתי.
  נהניתי מאד,תודה ששתפת.

 • אני מעביר את הפוסט שלך הלאה ….:-)

 • RT @zoharu: https://zoharurian.com//01/networking-in-social-media/ Networking In Social Media פוטס חדש בבלוג שלי מקווה שתהנו 🙂

 • יוניתNo Gravatar says:

  זוהר,
  כל כך נכון! להקדיש דקה מזמננו, דבר פעוט לכאורה אך בעל ערך רב. בכלל כדאי לשים תמיד את עצמנו בצד של האחר. אם אנחנו רוצים שיתייחסו אלינו, כדאי שגם אנחנו נתייחס לאחרים.
  אני מעבירה הלאה! תודה!
  יונית
  מדריכה להצלחות

 • זהר יקירה,
  כרגיל, כל כך נכון…
  מקפידה בדיוק כמוך להתעכב ולהעביר למי שבאמת זקוק.
  מאוד מאמינה בשיתופים שכאלה.
  ועוד יותר מכך, כאשר אני מקבלת פניה שאינה תואמת את צרכיי ואין לי למי להעבירה, אני מקפידה להחזיר תשובה לשולח.

 • ArielNo Gravatar says:

  הי זוהר

  תענוג לקרוא
  כרגיל

  המשך יום טוב,
  אריאל

 • מאוד מסכימה איתך. זו התנהלות שנכונה לכל המצבים, לא רק לעולם המדיה החברתית. מי שמסתובב כך בעולם – מאושר וכך גם הסובבים אותו.

 • את כל כך צודקת.
  לפעמים דקה מזמני נותנת למישהו אחר בדיוק את הדבר שהוא היה צריך באותו רגע.

  תודה על עוד פוסט מעולה,
  עדי

 • חגיתNo Gravatar says:

  יפה מצידך לחלוק עימנו מעצותייך הנבונות.

 • כייף לקרוא תודה !

 • יעליNo Gravatar says:

  את צודקת מאוד, וכל הפוסטים שלך מאוד מושקעים.

  אבל את גם צריכה להיזהר מבחישת יתר.

 • ניליNo Gravatar says:

  זוהר,
  נהניתי לקרוא והזדהיתי עם כל מה שכתבת.
  כמו במציאות, כך גם ברשת, אני נהנית להמליץ על אנשים (להפיץ את ההנאה, הצלחה הלאה :-)), לברר עבור אנשים וגם לעזור.
  בתחום שלי, בקהילת משאבי אנוש בקפה ובפורום משאבי אנוש אני פעילה על בסיס קבוע, עונה על שאלות גם שיודעת שלא יצא לי מהן סדנה. כך עושה משהו שאני אוהבת (לעזור) וכך ממצבת וממתגת את עצמי כמומחית בתחום.. ובדיעבד אני שגם יצאו לי משם סדנאות (אני שם, אני קיימת, מעניינת ..).

  וכעת לגילוי מאוד נאות מבחינתי 🙂 בזמנו פניתי לזוהר בבקשה לייעוץ. לבסוף זה לא יצא לפועל אבל זוהר המשיכה לשוחח עימי בטלפון, היתה קשובה וייעצה לי במשך כשעה שלמה (כולל גם הפניות לקולגות שלה, ובדיקה אחרי כמה ימים אם זה יצא לפועל). מבחינתי לא יכולה להיות נתינה יותר גדולה מזאת. אז תודה זוהר. בהחלט קנית אותי באותה נתינה מדהימה.

  ושוב תודה על פוסט מלמד…

 • ציטוט:
  “לא לחשוב רק על עצמי אלא לחפש איך אני יכולה לתרום לאחרים”

 • תודה על התובנות. אכן למדו אותנו בצופים (או במקרה שלי בשוה”צ) על מעשה טוב אחד ביום.
  רציתי להוסיף, למרות שכתבתי בפרופיל שלי בקפה שאינני מחפש חברים חדשים, אני מקבל מדי כמה ימים הצעת חברות. הכנתי נוסח קבוע פחות או יותר של הסבר מנומס למה אין לי זמן לחברים חדשים. כמעט תמיד אני מקבל מכתב תשובה שמראה לי שהמקבל שמח שלא מחקתי את הבקשה שלו בלי הסבר.

 • יופי של פוסט.
  ברשותך אאמץ לי את רעיון הפירגונים ואת רעיון הכוכבים בדה מרקר.
  וגם הנושא של נטוורקינג – להעביר הלאה מה שלא מתאים לי.

  תודות על החיזוקים והתובנות

  אני עפה לענות לכמה אנשים ברשת….

  אורלי

 • biran eyal says:

  RT @zoharu https://zoharurian.com//01/networking-in-social-media/ Networking In Social Media פוסט חדש בבלוג שלי מקווה שתהנו 🙂

 • zvikaNo Gravatar says:

  מעניין, מועיל וכתוב בהיר ורהוט

Leave a Reply

Your email address will not be published.