Wearable Tech | Health & Personal Tracking

2233

עולם תוכן שממלא את זמני ומעסיק אותי שוב ושוב הוא תחום המחשבים הלבישים, לא פעם אני כותבת על הנושא בבלוג או בעמוד הFacebook שלי. הפעם, החלטתי לערוך עבורכם סקירה מקיפה על המכשירים השונים שקיימים בשוק- ותופשים מקום בולט בשיח הזה. בחרתי להתמקד בעיקר במכשירים שמעבירים לנו ערך מוסף שתומך ביכולת שלנו לנטר את עצמנו, בכל הקשור לבריאותנו ולהפעלה הספורטיבית שלנו. אערוך בפניכם את הסקירה בצורה ממוקדת, ואתאר בשנים שלושה משפטים את הפיתוח של כל מיזם. אצרף לינק עם שם הפיתוח לאתר של המיזם על מנת שתוכלו להחשף למקור, וכן צילום מסך שידגים לכם את המכשיר.

Nike Fuelband | מבחינתי הכוכב במחשבים הלבישים הינו הנייקי פיול בנד, גם משום שאני עוקבת אחר המהלך ופיתוחו לאורך זמן, וגם בשל העובדה שהצמיד הלביש הפרטי שלי מאפשר לי לבדוק אותו “על בשרי”. הצמיד של נייקי מספק לכם את המידע התואם על מצב הפעילות הגופנית שלכם, מהליכה, ריצה, קפיצה ועד לכל פעילות גופנית אחרת שאתם עושים במהלך היום. הכלי הזה מאתגר אתכם להשוות את רמת פעילותכם ביחס לאחרים, וכמו כן משקף את היסטוריית השימושים שלכם עם משימות שתכליתן להגדיל את טווח הפעילות שלכם. סביב הנייקי פיול בנד פועל אקו סיסטם שלם- שמספק עוד מידע רלוונטי לנושא גם באפליקצית סלולר וגם בדסקטופ. תוכלו לחבר את הכלי לסושייל ולקבל חיווי בזמן אמת על רמת הפעילות של אנשים שנמצאים במעגלים שלכם, כך שלכל התחרותיים אין ספק שזהו יוטיליטי שמעודד התקדמות בפועל.

223399

Pebble |  פרויקט- Kickstarter שאינו ממוקד בפעילות גופנית, אלא משמש יותר ככלי שהוא שלוחה של הסלולר. צמיד שעון שמחובר לסלולר שלכם נותן לכם פוש נוטיפיקישן על פעולות שמתקבלות במובייל שלכם ובכך חוסך לכם את הטרחה להכניס את היד כל הזמן לכיס כדי להוציא את הסלולר. הכלי מרחיב למעשה את היכולות של הסלולר שלכם ועוזר לכם להיות עוד יותר מחוברים מִשֶהֲיִיתם לפני כן.

885544

Jawbone | צמיד מאוד אסתטי ואופנתי, עם אקו סיסטם שלם של מוצרים UP הוא למעשה צמיד שהתפתח מסט המוצרים של Jawbone. גם הוא מאפשר לנטר את הפעילות הגופנית שלנו, אבל בנוסף יש לו יכולת ניטור שעוקבת אחר צורת השינה שלנו ומזהה בדפוסי השינה שלנו מקומות בעייתיים על מנת שנשביח את איכות שנת הלילה. 

88665544

Fitbit | פיטביט קיימים מאז שנת 2007 ופיתחו למעשה יכולות גדולות בתחום המחשבים הלבישים. יש להם פלייליסט רחב של מוצרים, ולכולם היכולת לבדוק את הפעילות הגופנית שלנו. אבל בין סט המוצרים יש עוד פיתוחים חדשניים שמאפשרים לנו לנטר מידע רחב יותר כמו דופק, מצב רוח ועוד. הפיתוח האחרון שלהם קרוי “Fitbit Force “- פיתוח שנועד לתת מענה לשיחה העירנית על השעונים החכמים. הוא כונס בתוכו את כל היכולות של פיטביט מהמחשבים הלבישים הקודמים אך בנוסף גם מסוגל לתפקד כמו שעון חכם.

8847595

Amiigo | צמיד וקליפ שנצמדים לרגל, יזמות שפותחה ושווקה באתר אינדיגוגו. יש לו מכשיר ניטור חכם הכולל מד תאוצה- accelerometer, בדיקת דופק, טמפרטורה, הכל מקושר אל הסמארטפון שלנו דרך טכנולוגיות ותקשורת בלוטוס. 

4659573923

Smart Move | סנסור שמבוסס Wireless- המחובר לאפליקצית מובייל ומאפשר למדוד בזמן אמת את רמת הפעילות הגופנית. הפיתוח מאפשר לנו לדעת בדיוק כמה, איפה ואיזו מידת אנרגיה הוצאנו, כולל תרגום לטבלת קלוריות. זה חל על מכלול הפעילויות הגופניות וכל תנועה שנעשה בישיבה, עמידה, הליכה, ריצה, אופניים וחתירה…

746595

W/Me | צמיד שעושה עלינו אנליזה, המחובר לאלגוריתם חכם שתפקידו לזהות את פעולות הלב ולמפות את מערכת העצבים שלנו, וכן גם משקף את מצבנו המנטאלי בזמן אמת. זו למעשה מערכת שמתפקדת כמו קואוצ’ר דיגיטלי שעוזר לנו באמצעות הפלטפורמה להשביח את איכות החיים ואת רמת פעילותנו הגופנית. המערכת מתחברת אל אתר באינטרנט עם אפליקציה שמיועדת לשלוח לנו פוש נוטיפיקיישן דרך פייסבוק. זהו מיזם קיקסטארטי ששווה בהחלט לעקוב אחריו כי הוא נראה לגמרי מוצלח מיסודו.

45659865

InTouch | מכשיר שניבנה במיוחד לאנשים עם בעיות של סכרת- Diabetes, והוא מאפשר למטופלים לבדוק את עצמם ולעשות על עצמם מוניטורינג.

93a40a5c40170f083f64e35d544baa26

Sensoria Fitness socks | אביזר מדליק, בנוי בטכנולוגיה שהיא ממש Cutting-Edge. הוא מחובר לגרב שמסוגלת לחוש איך אנשים מחלקים את המשקל על הרגל כדי להגיע לאיזון הנכון, וכמו כן היא בודקת אם אנחנו נועלים את הנעל המתאימה ואיך אנחנו מארגנים את היציבה שלנו. כמובן שהיא נותנת לנו חיווי שוטף על הפעילות הגופנית שלנו וכל היכולות הללו משתקפות באפליקציה שמחוברת לסנסורים שנמצאים בגרב.

3649404

Sen.se | סנסור שנועד להרגיע אימהות “מודאגות”- כי דרכו הן יכולות לעקוב אחר בני המשפחה שיקרים להן. הסנסור מחובר אל קוקיז מעודכנים שמזהים את ההתנהגות המשפחתית ותפקידם להתריע על בעיות, לזהות מצוקות, להמליץ על צעדים שישפרו את איכות החיים שלנו. הסנסור מחובר אל מערכת מתוחכמת שלומדת את איפיוני המשפחה ויודעת לשקף לה אינפורמציה שוטפת במסך מחשב.

333454555

מילת סיכום. מקווה שהסקירה הזו עודדה אתכם להתעניין בהזדמנות, כמו גם להכיר בעובדה שמגמה זו כפי הנראה תתרחב ותהיה בעלת השפעה משמעותית על חיינו, ואף תשפיע על כל משתמש באופן אישי. מבטיחה להמשיך ולסקור עבורכם גם בהמשך עוד פיתוחים נוספים שיתגלו במהלך השנה הקרובה, עם מיזמים מעניינים שראוי לתת עליהם את הדעת במסגרת הטרנד הזה, כולל מחקרים בנושא.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.