Buy iPad

אין צורך להיכנס ללחץ <<<< לא הפכתי לאשת מכירות של iDigital וגם אין לי כוונה להפוך לכזו בזמן הקרוב.הפוסט הזה יעסוק מבחינתי בתיאור המכשיר במעין ריוויוּ אישי של התכונות השימושיות שלו, שיבהיר לְמה משמש  ה-iPad ואיך הוא יכול ממש להפוך לכלי עבודה.

הרעיון לכתיבת הפוסט הגיע מהצורך המובחן בשטח : אני רואה על בסיס קבוע באנליטיקס שלי ובנתונים של הWordpress מאחורי הקלעים בחיפושים חוזרים אחר מענה לשאלות בסגנון של : “למה לקנות iPad ?” “מה עושים עם iPad ?” “לְמה משמש הiPad ?” וכן – “האם הוא מחליף מחשב ?” החלטתי לחבר את הרשומה הזו כמענה שניתן מנקודת מבטי ולהעביר לכם את משנתי לגבי הסיבות הטובות למה כדאי לרכוש את הכלי. והֱיוּ בטוחים שלא – אין לי מניות באפל.

נגיעה אחת ואנחנו באינטרנט | לדעתי הדבר המשמעותי ביותר שעושה את המכשיר הזה לכל כך כיפי הוא כי די בנגיעה קלה כדי שנימָצֵא מיידית במרכז העניינים. עצם העובדה שהאינטרנט כל כך נגיש מאפשרת לנו להרגיש כאילו אנחנו מחזיקים את מרכז התקשורת העצמאי שלנו בכף ידנו. עולם החדשנות והחדש קרוב אלינו מרחק נגיעה ולפה למעשה מתנקזים כל החידושים, המאמצים והדברים המדהימים שעסקים שונים עושים כיום בדיגיטל.

מחשבות ראשוניות | אני שומעת אין ספור פעמים שאלות כגון : האם יש תוכנות אופיס , האם יש אפשרות לערוך מצגות ? האם המכשיר יכול להחליף מחשב ? ואני רוצה להדגיש בפניכם כי לצורך העניין כל אלו לא חשובים יותר מדי. העיקר בעיני הוא שמחשבות ראשוניות, שרטוטים וסקיצות לרעיון שעלה בדעתנו מתחילים מכאן. עצם העובדה שאנחנו יכולים לשבת בנוח עם הכלי, לשוטט, לקבל השראה ממקורות שונים בעולם ולאחר מכן לרשום את שירבוטי המחשבות שלנו ישירות על מחברת וירטואלית עושה את כל ההבדל. את הרעיונות הללו אנחנו יכולים אחר כך לשלוח אל עצמנו במייל (נגיש מכל פורמאט של פתקים) ומשם ואילך להתקדם לגיבוש מסמכים יותר מעובים.

קל | זה אולי נשמע כמשהו טריוויאלי לחלוטין אבל חשוב להכיר בכך שמשקל עלול להכביד תרתי משמע: המכשיר הזה קל לנשיאה ומאפשר לנו להגיע איתו לכל מקום מבלי שנרגיש אותו בכלל בתיק.

ממשוק Social | אין ספק שאחת התכונות החזקות ביותר בעולם הסמארטפונים, הטאבלטים ובייחוד ב-iPad מתבטאת בדינאמיות שלהם: ניתן באמצעותם להתממשק בקלות לסושייל, קל להמליץ בו במקום על תכנים מעניינים, להתחבר לרשתות החברתיות, לשתף על אודות המיקום שלנו בפורסקווייר ובFacebook Places. כל אלו גם יחד הופכים את מגש ההפעלות שלנו ואת מרכז התקשורת שלנו לנגיש יותר וספונטני יותר מאשר עמדת המחשב הרגילה.

טלוויזיה קטנה | אם תרצו, ההשוואה המיידית שעולה על דעתי לגבי המכשיר היא שתכופות הוא משמש אותי כטלוויזיית ה-VIP שלי. אני יכולה לראות בו תכנים נבחרים ותוכניות שלמות גם מהארץ וגם מהעולם הרחב והדגש כמובן הוא על נגישות שמתקיימת ברמה הגלובאלית.

לסיכום –  ובבחינת פאנץ’ ליין אמיתי – עבודה בכל מקום ובכל זמן נתון | אין “משרד” כייפי יותר מלהסתובב עם מכשיר קל, נגיש, שאפשר לנוע איתו לכל מקום, לעבוד איתו ברכבת, בשעת ישיבה, בפגישת עבודה, ואפילו במיטה … אמנם, כפי שהצהרתי, אני לא משווקת של iDigital וגם לא שואפת לכך… ובכל זאת אני ממליצה לכם בחום לרכוש iPad. בהצלחה…


urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

 • עטרה בילר says:

  פוסט מצויין ומשכנע. בהחלט אשקול.

 • אלחיNo Gravatar says:

  היי זוהר,
  פוסט יפה,וגם הטיעונים שלך.אבל כל אלה לא ייגרמו לרובנו לקנות את המכשיר;לא בגלל שהוא קל, או לא בגלל שהוא חברתי(יש מספיק סמטארטפונים שיש להם את האפשרות הזאת).
  אני חושב ש”הסוד” של אפל טמון במוניטין שלה, אחרי הבאזז הבלתי נפסק שמתרוצץ בשנה וחצי האחרונים סביב אפל, כל גולש חייב לנסות ולהבין מה הסיפור כאן,ואז הוא קונה כל מוצר או כל גירסה וחצי שאפל מוציאה.

 • urianzoharNo Gravatar says:

  יש משהו במה שאתה אומר , עדיין, אני מאוד אוהבת את האיפד שלי ומאוד נהנתי לכתוב את הפוסט :;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.