Facebook The Power of Smiling

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

כוחו של החיוך בFacebook | המדיה החברתית היא אמנם חברתית ומשַתֶפֶת בהגדרתה, אבל יש לה צד מאוד נוקשה שנובע מהמיגבלה הטכסטואלית של דו ממדיות. חלק גדול מהעברת המסרים שלנו לוקה בחסר שכן אינו משקף בתוכו את התמונה המלאה. יש קושי בהעברת רעיונות כתובים בלבד כאשר אלה אינם נתמכים בחושים חזקים כגון : שמיעה, מישוש, וכן הלאה … למעשה , הרבה מאוד מהמסרים שלנו יכולים להפוך בעיני המתבונן לאחרים לחלוטין ולקבל אינטרפרטציה שונה לחלוטין ממובָנָם המקורי. אכן, תמיד ניתן להוסיף צַלְמִית של חיוך בסוף המשפט אבל ישנן עוד דרכים בהן אתם יכולים להשרות אווירה מחויכת, וחשבתי לנכון להתעכב איתכם על האופציות הקטנות לכאורה, שעושות לטעמי את ההבדל הגדול.

החיוך הפיסי | אין לנו אפשרות להעביר תחושה ממשית של חיוך בFacebook אם לא נשתמש בעזרים כתמונה או כוידיאו אבל ישנן דרכים נוספות בהן ניתן להחצין את הVibe הטוב של ההרגשה הפנימית ולתת את הביטחון לקהל הגולשים שאנחנו מקושרים כאן ממקור חיובי ובסבר פנים מחייך. חיוכים ניתן לעצב בכל מיני צורות ושיטות וחשוב להתעכב על הסוגיה הקטנה הזו למרות מימדה הזניח לכאורה ולייצר לה Blow-Up על מנת שתבינו את החשיבות הטמונה באמצעי זה. מקובל עלינו  כי חיוך פיסי בעולם המציאות יכול לשנות מקצה לקצה את אופן קבלת הדברים ואת הלך הרוח של השיחה. בדומה לכך, גם באופן ההתנהגות במרחב הדיגיטלי הרי ככל שנזכור להשתמש בכלי הזה ממקום אמיתי, כך מובטח שנהנה יותר וגם נשרה על הסביבה שלנו הרגשה של ביטחון והנאה. פרטתי בפניכם להלן את החיוכים הקטנים שאתם יכולים “לזרוע” בפעילות שלכם ברשת ובFacebook בפרט על מנת שתוכלו לנכס את הכלי הזה גם למציאות הדיגיטלית.

החיוך הטמון במילה טובה | חיוך יכול להגיע גם ממקור מילולי טוב, מהרושם הנעים המתלווה למילה טובה, ובאופן כללי ניקח בחשבון את העובדה שלמילה הכתובה ברשת יש כוח השפעה גדול וצריך לדעת להשתמש בה בתבונה . להיות חייכניים , מפרגנים, בעלי מזג טוב מעניק לכם ערך איכותי כי הוא מרכז סביבו אנשים טובים , אנשים שהיינו רוצים להתחבר אליהם. אי לזאת בדקו היטב את התשובות השליליות שאתם נותנים בתגובותיכם – יש לנקוט בהן ממש במשורה ומוטב שתנסו להימנע מהן מכל וכל.

סטאטוס מצחיק | סטאטוס מצחיק מצייר אתכם תמיד בדרך נוספת , עוזר להכיר עוד רובד חברתי באישיות שלכם ובתדמית האטרקטיבית שיצרתם ברשת. קחו בחשבון שגם אם אתם מייצגים ארגון או חברה מותר גם מותר לכם להתבדח ולהיות מוּנָעים מעולם הטרנדים ומהשפה הפייסבוקית. אפשר להוריד את העניבה ולהיות קלילים – כולם אוהבים קשר שמשרה עליהם  מצב רוח טוב. שיח מבודח ! הצגת המציאות השוטפת מזווית אחרת, במבט הפוך על הפוך, עשוייה לעורר בקהל שלכם חשק להשתתף בסצינה ההומוריסטית ולתרום את חלקו האישי לאווירה הקלילה והמשחררת

לסיכום. חשוב לזכור כלל עקרוני בכל הנוגע ברשת : אנשים לא נמצאים בה בגללכם אלא לשם ענייניהם, דהיינו הצרכים, הרצונות ומפת האינטרסים שלהם. הם אוהבים להימשך לסביבה נעימה, מעניינת, מתובלת בהומור ועם ערך מוסף לתכולת יומם. ככל שתדעו לייצר סביבה מסוג זה, כן תמשכו אליכם קהל רחב ואיכותי יותר. כאמור, לכאורה הפוסט נוגע בנקודה שולית אבל בסופו של חשבון כדאי לזכור כי כאשר מדובר על הרשת החברתית נידרש קודם כל ולפני הכל להיות חברתיים במלוא מובן המילה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

4 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.