Designed & Delivered in The Future *

אחת לכמה שבועות אני נהנית לצאת לסיור דיגיטלי – ולחפש אחר סרטונים שממחישים איך יֵירָאה העתיד שלנו, ובמידה שהטיול שלי הצליח ומצאתי הרבה דברים אני גם נהנית לערוך מתוכם את תמונת המציאות שלי בפוסט אשר מרכז את הכל, וכך לשלוח אתכם לחוויה שתשקף לכם איך ייראו חיינו בעתיד. המצחיק הוא שמפעם לפעם אני נוכחת שהעתיד וההווה מתקרבים ולמעשה, דברים רבים שנראים לנו כפוטנציאל עתידי הופכים למְעֵין מציאות. ההבדל הגדול הוא כמובן בין תוצר שנגיש למעט מאוד אנשים לבין פיתוח לטווח רחב,במגמה לפגוש כל אחד מאיתנו ולהפוך לפלואו היומיומי שלנו. בכוונתי לסקור איתכם עשרה סרטונים מוצלחים שמצאתי ומקווה שהם יפתחו לכם את הצ’אקרות וישכנעו אתכם שצריך להיות פתוחים לחידושים כי העולם זז מהר ומשתנה לנו מתחת לרגליים תוך כדי תנועה.

איך ייראו חיינו ב2030 ?  האם הערים תהינה מחוברות יותר זו לזו ? ממשלות תהיינה קונקטיביות ? מידע יעבור בצורה מתוחכמת יותר ויוכל לשרת אותנו במניעת פשעים, באבטחה, בתחומי הרפואה לסוגיהם ? כל התחזיות האלו בסרטון מקסים בתכלית שמציג לנו תרחיש צבעוני ומאוייר של המציאות ההקרובה ומאפייניה המרכזיים. הסרטון המקסים גם דואג לנמק למה זה טוב, ומה למעשה זה יעשה על מנת שהחיים שלנו יהיו איכותיים יותר.

בנוסף, האם תלך ותתפתח תקשורת אישית בין אנשים שמושפעת מסנסורים ב3D – הנה הצצה קטנה להתערבות הטכנולוגיה בענייני זוגיות – בדמות המשדך הדיגיטלי של שנות ה2020 ?

הדטה של הדברים – איך למעשה הסלולר שלנו עוזר לנו לפתח שיחה עם אחרים על ידי גילוי מידע מצד החפצים שלהם. הנה לכם דוגמא טובה לראיון עבודה שמקבל נקודות זכות על ידי שכבת ידע שהמועמד יכול “לשאוב” על המראיין שלו מתוך מבחר פריטים שנמצאים בחדרו. זו אגב כבר אינה נחשבת למציאות עתידית, אלא היא נמצאת כבר כאן ! אנחנו רק צריכים להתרגל להשתמש בזה בצורה חכמה ולרתום אותה לטובתנו.

סרטון מגניב שמראה איך ניתן להחנות רכב מבלי שיימָצֵא נהג ברכב עצמו  וזאת על ידי שימוש בשלט שלמעשה מנחה את הרכב להגיע למקום המיועד. למעשה קָרֵב היום בו “עצמים” הופכים לחכמים יותר בזכות הטכנולוגיה.

טכנולוגיות ג’סטר – זיהוי תנועות הגוף שלנו באמצעות המסך  טכנולוגיה שנמצאת אתנו כבר הרבה שנים אבל כמו הרבה אחרות מקבלת קיק אוף, וחודרת ליותר ויותר למיינסטרים בתעשיות שונות – הנה דוגמא לשימוש בטכנולוגיה לצרכי מוזיקאים.

אי אפשר לחבר פוסט על העתיד והדרך בה הוא “יעצב” את חיינו – מבלי להראות איך האקס בוקס של מיקרוסופט משנה הלכה למעשה את חווית מרכז הבית שלנו, את הסלון. זוהי למעשה המחשה חיה לערבוב מובהק בין הדיגיטל לפיזיקל.

עוד דוגמא לשימוש במכשירים טכנולוגיים לשם חיבור בין פעילות פיזית – לבין השפעתה “הסֵיסְמית” על המחשבים, על ידי ג’סטרים. איך תנועה היד שלנו מסוגלת להשפיע ממרחק על ביצוע פעולות שונות על גבי מכשירים שונים.

כשמתחילים להסתמן חיקויים לפיתוחים של הטכנולוגים  אפשר כבר להכיר בכך שהעתיד חודר אל ההווה. הנה אינטרפרטציה של נוקיה למשקפיים של גוגל, סרטון שמראה לנו הלכה למעשה איך מחשב לָביש – מתפקד כ“מתווך” בין שני העולמות – הוירטואלי והפיזי והופך את הדברים שמסביבנו ליותר חכמים, עם מידע שמועיל לנו במהלך היום.

אי אפשר להשלים פוסט כזה מבלי לשלב קצת צחוק – הנה פארודיה מצחיקה שממחישה איך אפל משתלטת לנו על החיים. האיפד והאיפון יתַפקדו ככלים השימושיים ביותר מסביבנו : מסרק, מגלח זקן, מחבת, ועוד, שווה צפייה !

לרוב כשדנים על העתיד הדיגיטלי מדברים על כך שהכל יהיה “נגיע” זה יושב על התובנה שאנחנו קשורים לאלמנט מאוד שורשי שטבוע בנו מילדוּת : לגעת – משמע לגלות. קשר זה הוא אינטואיטיבי וכן קונקטיבי מטיבעו.הנה סרטון שמדגים את העתיד הנגיע שלנו – מסכים בכל מקום, מסכים שמתקשרים אחד עם השני, עצמים נגיעים – מקסים וגם, קצת מפחיד  …

מקווה שנהניתם מהסיור הוירטואלי –  בעתיד שחלקו כבר – “עכשווי” אשר פרסתי כאן לעיניכם, ומבטיחה לחזור במהלך השנה עם פוסטים נוספים שישרטטו לכם את המגמה המסתמנת לגבי הנושא.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.