Digital Mobile Tagging | Three

פוסט שלישי בסדרת הMobile Tagging והפעם, כפי שהבטחתי אני מביאה לכם דוגמאות מייצגות, שהן בגדר “טעימות” לגבי מה שניתן לעשות עם ההזדמנות, ומדובר במגוון גדול של הַפְעָלוֹת שונות זו מזו. לדעתי יקל עליכם להבין דרך היישומים והדוגמאות שבחרתי את הפוטנציאל הגלום במובייל טאגינג, ולקחת אותם כמודל לעיצוב ולאפיון המהלכים שלכם. לתשומת  לבכם – השתדלתי לשים זום אין על דוגמאות שקשורות ישירות אל הביזנס ומשפיעות הלכה למעשה על הגדלת נפח הארנק. ישנן המון דוגמאות לדרכי השימוש בקודים שונים שגם נועדו למטרות שונות, כגון : פאן, גיימינג, קידום מכירות ושיווק נקודתי. הטעם שרציתי להשאיר לכם הינו האופי התכליתי של הפְעָלוֹת אלה שכן הן מהוות תשתית עסקית לכל דבר. למי שרוצה לקרוא את הפוסטים הקודמים רצ”ב – פוסט ראשון Link | פוסט שני Link.

אפליקציה שמאפשרת לערוך את הקניות ישירות מתוכה ולהמשיך את הצ’ק אאוט באופן עצמאי בחנויות.  אפליקציה במובייל,  העונה לשם AisleBuyer, מאפשרת לגולשים להשלים את הקניות שלהם בחנות מבלי לעשות צ’ק אאוט בקופה, על ידי סריקה של בר קוד ישירות מהמוצר. משתמשי סלולר חכם יכולים לקבל הצעות ייחודיות ולהשלים את הטרנסאקציה של התשלום  בתוך האפליקציה. הצרכנים יכולים לאחר מכן לראות את החשבונית שלהם ולעזוב את החנות כשהמוצר בידיהם.

אפליקציה שמתגמלת קונים על סריקה של בר קודים ממוצרים של CheckPoints זוהי אפליקציית קניות דרך המובייל אשר משלבת בין צ’ק אינים, בר קודים ותגמול על הפעילות. השירות הזה מעוצב בצורה מיוחדת שמעודדת צרכנים לייצר אינטראקציה עם מוצרים של המותג בחנויות באוף ליין, על ידי לינקים שמוטמעים בבר קודים ומאפשרים צבירת נקודות. המשתמשים בשירות של האפליקציה  עושים צ’ק אין לחנות באמצעות המכשיר הסלולרי שלהם ובכך הם נחשפים למעשה למוצרים שנמצאים כרגע במבצע . כאשר הם סורקים את המוצרים על ידי הבר קוד, הלקוחות צוברים נקודות שמייד נספרות להם במניין הנקודות הכולל, ומהן הם יכולים לממש גיפט קארד, מיילינג בטיסות וגאדג’טים נוספים.

הפרונט של החנות מעוצב עם קופונים אשר מוטמעים בקודים סלון בוושינגטון בחר להציג חלון שמעוצב בצורה אמנותית על ידי דיספלי של קיו אר קודים ובתוכם משולבים מספָּר “באדג’ים”. כשסורקים את הקודים ניתן להגיע לסרטונים ביוטיוב שמבַשְׂרים על אופנות חדשות, ולחילופין ניתן למצוא קופונים שמציעים הנחה על מוצרים. בכך שקודדו את החוויה הזו מחוץ לחנות,  הסלון למעשה הפך את האירוע לחוויה אינטראקטיבית עם לקוחות אקראיים מבין העוברים ושבים בצד הדרך.באותו מעמד יכולים הלקוחות גם ללמוד יותר על השירותים והמוצרים שמוצגים בפנים.

קופונים מקודדים בתוך מייל זהו שירות של אימייל שיווקי שניקרא MailChimp כתוספת לסל המוצרים שלהם. השירות החדש מוגדר כ Pyow! ומאפשר לבעלי עסקים לייצר בקלות קיו אר קוד עם קופונים שמוטמעים בתוכם, במטרה לשלוח אותם לאנשים שנמצאים ברשימת התפוצה של החנות. הלקוחות יכולים לשמור את הקוד בסמארטפון שלהם עד למימוש בחנות עצמה.  מתלווה לאפליקציה הזו כלי שנמצא בידי הקמעונאים ומאפשר להם לסרוק את התג בצ’ק אאוט מהחנות על מנת לאַמֵת את האותנטיות של הקופון.

מסעדה מגלה את התחזית של התפריט שלה דרך QR Code מסעדה בניו גרזי של אוכל אתיופי שילבה כחלק מהפלואו של הארוחה את הקיו ארדים שמוסיפים “תבלין” ייחודי לחווית הלקוח. היא למעשה שמה קיו אר קודים על גבי השולחנות ובהם טמון חומר לימודי בוידיאו שאותו ניתן לסרוק ולראות דרך המובייל. בנוסף היא הטמינה מסרים המספקים מידע על מוצרים של המסעדה שניתן לרכוש לאחר הארוחה. קטעי הוידיאו מראים ללקוחות איך מכינים את האוכל – את הטאנגין, הלחם ויתר המאכלים המסורתיים. התוכן המוסף מכין את הלקוחות לארוחה המועשרת בנופך חווייתי, מלוּוָה באינסייטים שהוטמנו על המקור ועל הארץ ממנה המאכלים מגיעים.

אפליקציה שמאפשרת לסרוק קודים ולוותר על התור קמעונאים יכולים להשתמש באפליקציה זו – Mobio שנועדה לייצר מעין מערכת תשלומים סלולרית. המערכת מאפשרת ללקוחות לוותר על התור ולאסוף את המוצרים הנבחרים ביציאה מהחנות. הדבר מתבצע על ידי סריקה של המוצרים ושל הקודים ותשלום ישירות מהמכשיר .

לסיכום | בכוונתי להמשיך ולחקור בנושא ולעניין אתכם בחידושים ובהמצאות שאמצא ברשת. אשמח אם גם אתם תשתפו מניסיונכם, ותספרו מה לטעמכם מייצר גירויים עסקיים שמעודדים לעשות את התפנית ולעבור לכיוון היצירתי שהוצג כאן.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.