Great Brand Strategy Case Studies || GAI

ריכזתי ברשומה אחת, מספר מהלכים שבעיני שווה להכיר, קמפיינים ודברים שמותגים עושים בעולם בחיבור לבינה מלאכותית, ובינה מלאכותית גנרטיבית. מדובר בקמפיינים, ומקרי בוחן לדרך שבה מותגים חושבים על התחום. תוכלו לראות בקייסים- הבעות דיעה, רעיונאות, חשיבה יצירתית ומותחת את הדימיון. יאללה יצאנו לדרך קבלו- שמונה מהלכים!

הינה אחד הקמפיינים המעניינים שמדבר על ההטיות של הבינה המלאכותית– מדובר במהלך ממרץ 2023, עבור האיחוד האירופאי-  הרעיון היה להדגיש את ההטיות שיש לבינה המלאכותית בהקשרים של עולם העבודה. הם רצו להראות כיצד תוכנות כמו מידג’רני מכילות הטיות מובנות לגבי איך נראים תפקידי העתיד ומי למעשה יהיו הדמויות בתפקידים השונים, קמפיין חזק!

מהלך של הבנק ING, שלקח את הרעיון רחוק– מעניין להסתכל וללמוד את המהלך הזה של הבנק ING אשר החליטו לקחת את השימוש בGAI לטובת ״חינוך פיננסי״ ללקוחות והדגשת המשמעות של טיפול כבר היום במחר- בעתיד. הם השתמשהו במודלי AI על מנת לעשות ויזואליזציה ולעזור לאנשים לדמיין את גיל הפרישה שלהם.

מהלך ממש מקסים של סקודה, שהוא גם מסר אבל גם כלי אמיתי משמעותי– מותג הרכב סקודה, החליטו לחזק את המסר החדש שלהם- “Let’s Explore”, ולבנות שירות שמתלווה לרכבים החדשים החשמליים של החברה. הם יצרו שירות מבוסס AI שעוזר לאנשים בנורווגיה למצוא מקומות שכדאי לנסוע אליהם- זה פתוח לכולם ולא רק ללקוחות של סקודה, יוטיליטי מבוסס GAI שמאפשר לכם לתכנן, לגלות ולמצוא מקומות שכדאי לנסוע אליהם.

איך בינה מלאכותית פוגשת את היצירתיות בעולם המזון, מהלך של נסטלה– לכבוד חגיגות ה100 של נסטלה בקולומביה הם החליטו לעשות ניסיון של בישול יחד עם AI קוראים למהלך Taste The AI הם למעשה לקחו עשרה קינוחים שקשורים לכל עשור, בחיבור לאמנים והוגי הדיעה של הדורות ועזרה מהיסטוריונים בנסטלה לקחו את הדטה הכי משמעותית על כל דור, ומכל המיקס הזה יצרו פרומפט במידג׳רני ליצירת המתכון- התוצאה שהתקבלה במידג׳רני הייתה של קינוח אשר מומחה בקינוחים לקח ופיענח ויצר קינוח חדש לגמרי! ערבוב של: היסטוריה, מכונה ואדם.

והינה, איך בינה מלאכותית יכולה לעזור ביצירתיות ובדימיון לעולם העיצוב והאופנה– G-Star Raw השתמשו בAI בשביל ליצור 12 עיצובים מיוחדים של בגדים מג׳ינס, הרעיון היה לדמיין עם מידג׳רני את הדגמים ואחר כך קצת בדומה למהלך של נסטלה ליצור אותם בפועל. זה מראה עבורכם את האפשרויות בשימוש של בינה מלאכותית ככלי שאפשר לחלום איתו על אופנה ולחשוב אחרת לגמרי על איך יוצרים את הבגדים אחרת.

וואלמרט ומיקרוסופט משיקות שת”פ שמטרתו לשפר את חווית הלקוח– בכנס הCES השנה, כנס הטכנולוגיה הגדול בעולם- וואלמארט השיקה שותפות עם מיקרוסופט כשהרעיון שלה הוא להכניס כלי בינה מלאכותית גנרטיבית, כלים שיחתיים לתוך האפליקציה שלה- זאת על מנת שהחיפוש בתוך האפליקציה למוצרים יהיה הרבה יותר אינטואטיבי והרבה יותר מתקדם מבחינה טכנולוגית.

מנגו לוקחת את הרעיון של פלטפטרמות בינה מלאכותית גנרטיבית למקום של דמיון– היא השיקה פלטפורמה שמבוססת כלי GAI אשר עונה לשם Lisa והמטרה שלה היא להוות כלי פנימי בחברה שעוזר לאסוף מגמות צרכנים ולזהות אותן, כמו גם לעזור בכל מה שקשור החוצה בשירות הלקוחות. הפלטפורמה למעשה באינטגרציה לGPT, ג׳ימיני של גוגל, וקופיילוט של מיקרוסופט- אינטגרציה של יכולות. היא עוזרת לפצח משימות מורכבות כמו עיצוב של דגמים חדשים, אנליזה לתגובות של לקוחות, ו״טרנדספוטינג״ של מגמות צרכניות. היוזמה הזו פותחה בתוך תשעה חודשים והיא מעשירה את היכולת של מנגו להבין ולבצע פעולות בצורה הרבה יותר מהירה ומעמיקה. אם אתם רוצים לקרוא על כך עוד תוכלו בלינק הבא-Link.

לוראל השיקו בCES האחרון כלי מבוסס GAI שמאפשר לספק המלצות ללקוחות על מוצרים– הרעיון הוא לבנות סוג של יועץ וירטואלי שיחתי- Beauty Genius, תחשבו על- virtual beauty advisor,  מבוסס בינה מלאכותית גנרטיבית שעוזר לאנשים לבחור מוצרים שמתאימים להם. את ההשקה של הבוט ערך המנכ״ל של החברה- Nicolas Hieronimus שהראה בפועל כיצד מדברים עם הבוט ומה הפוטנציאל ברעיון. צירפתי עבורכם גם וידיאו קצר שממש מראה לכם את המצגת של המנכ״ל על הבמה.שלושה מוצרים שלי שכדאי לכם להכיר:
1. מפגש 1:1 ליעוץ על בינה מלאכותית גנרטיבית
2. קורס מזורז און ליין ללימוד על בינה מלאכותית גנרטיבית.
3 חדש חדש חדש – קורס למתקדמים!

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.