Innovation Processes with Generative AI | 35

חלק מעבודה נכונה בחדשנות, הוא לראות דברים שוברי שגרה, אחרים, שונים ולגזור מהרעיון אחורה אליכם כדי להבין מה הגיוני, ומה לא- איך “מיץ אומץ” משפיע על החלטות של חדשנות פרקטית או אולי קצת הזויה שלא תקרה לעולם. אולי מגרש המשחקים הגדול ביותר בעולם לרעיון הזה הוא כנס הCES שקורה פעם בשנה בינואר. השנה, המהלך שזכה לשימת הלב הגדולה ביותר הייתה מראה- כן, כן, מראה…

בכנס הCES, יש הרבה מאוד חדשנויות שמושקות בקול תרועה אבל בפועל אף פעם לא מגיעות לרצפת המכירה- אבל מצד שני הן משרתות את הדימיון ויוצרות הצתה לראש ולדמיון ובעיקר עוזרות להבין איך אנחנו צריכים לגשת אל רעיונות.

המראה שהושקה בCES עונה לשם- BMind Smart Mirror, והיא כמו שאמרתי הייתה הכוכב הנוצץ של האירוע. זו לא סתם מראה! היא חלון אל הנפש שלנו ואל המצב המנטאלי והwell-being שלנו באמצעות טכנולוגיה פורצת דרך של Generayive AI ותהליכי שפה טבעית המראה יכולה להפוך את מצב הרוח שלנו אל תובנות ולהציע לנו תרגילים פרסונלים שעוזרים לנו להתמודד עם המצב שלנו. תדמיינו מראה שלא רק מראה את מה שהיא רואה- קרי, אותנו אלא מראה שיודעת לזהות מהחזות שלנו את מצב הרוח שלנו ולהציע לנו בפועל מה לעשות איתו.  למי שרוצה לקרוא עוד על המהלך הזה- Link.

הגישה שהצגתי- מתקשרת למוצר המשמעותי שלי אותו אני משווקת בחודשים האחרונים, מוצר חדשנות עבור עסקים! אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר משמעותי לחברות בישראל ! תהליך חדשנות יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.

בבסיס, ההצעה היא ללמידה אינטנסיבית ופרקטית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond- ככלי מסורתי ותהליך נהדר לעבוד איתו, אבל זאת בשילוב כלים חדשים כמו GPT, מידג’רני ועוד- שמרעננים את התהליך של העבודה ו”מזריקים” לו סוג חדש של יצירה ורעיונות. אני משקיעה הרבה מאוד במחשבה, כיצד הכלים הללו יכולים להכנס לתוך תוכניות העבודה ותהליכי חדשנות- ומתוך הרעיון הזה בניתי מתודלוגיה של תהליך עבודה ביחד עם הכלים. כמו שאתם יכולים לראות בשקף, אני קוראת להם ה”עובדים החדשים, או העוזרים החדשים” אשר יכולים לעזור לנו באתגרים.

בשקף שמונח כאן לפניכם, נמצא הרעיון של התהליך עליו אני עובדת והמחשבה מתי כל כלי נכנס לפעולה, וכיצד ניתן לקחת את הסיסטם הזה ולהפוך אותו לכזה שמייצר עבורכם כלי של מסוגלות, גם ככוח פרודוקטיבי אבל לא פחות חשוב ככוח יצירתי. את הסיסטם הזה אני בונה עבור לקוחות שעובדים איתי, בין אם בשוטף או בפרויקט נקודתי- אז, אם זה מעניין אתכם תרגישו חופשי לכתוב לי! קחו בחשבון שיחד עם תהליך הDouble Diamond נוצר כוח חדש של חשיבה שמשלב בין גישות של הישן עם החדש.

ארגונים שיעשו איתי תהליך כזה יקבלו שלושה דברים עיקריים:

נכס ראשון– פיצוח לאתגר שסומן.

נכס שני– הבנת הכלי והתהליך בקרב הצוותים והיכולת לעשות זאת בעצמם ללא הנחיה חיצונית.

נכס שלישי– יצירת אנרגיה ואווירה של חדשנות שממקדת את הצוותים בדרך להסתכל על הדברים כך שכל אתגר בחברה יצא מאותה נקודת הסתכלות באתגרי העתיד.

אבל! וזה אבל חשוב! הם גם יחשפו לעבודה עם כלי הבינה המלאכותית הגנרטיבית ובכך יבינו כיצד אפשר לשלב בין תהליכי חדשנות עוצמתיים ופרקטיים, ובין פלטפורמות חדשות שעושות מינוף לפרודוקטיביות והעצמה של החדשנות.

למי שרוצה לשמוע פרטים נוספים, לדבר על האפשרויות להתנעת מהלך כזה אצלכם בעסק- אתם מוזמנים לפנות אלי!

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.