LinkedIn’s New Company Pages

בחודשים האחרונים LinkedIn מוציאים המון חידושים ושינויים. משום מה, ואין לי הסבר הגיוני לכך – קצת הזנחתי את הזירה הזו ואני מתכוונת להַבָּא לתקן את התייחסותי לדבר. אני פותחת אפוא את הדיאלוג בנושא הנדון, ובתחילתו אציג את המתחם בצורת רשומות-מבוא על מכלול האפשרויות הטמונות בו עבור חברות המבקשות להרחיב את נוכחותן ברשת דרך ערוץ זה. קחו בחשבון שמתחם זה מספק הזדמנות ממשית עבור חברה או ארגון המעוניינים למַתֵג ולמַצֵב את דריסת הרגל הדיגיטלית שלהם. אחת האופציות המשובחות בעיני שהתפתחה בצורה מרבית בחודשים האחרונים קשורה להגברת הנוכחות בעמודי חברה. את הפוסט הראשון אקדיש לדוגמאות אשר מעוררות השראה ונותנות בידכם את הDrive הנכון להסתקרן ולרצות לקחת חלק – ובהמשך אסביר איך פותחים עמוד, מה ניתן לעשות איתו, איך צריך לעבוד במתחם וכן אציין באופן כללי חידושים נוספים העומדים לרשותכם בזירה זו ואשר באמצעותם תוכלו לשכלל את הפעילות של הארגון.

AT&T |  אחד החידושים המשמעותייםשהופיעו במתחמי החברות בחודשים האחרונים – וניתן לראות זאת בבירור בדוגמת העמוד הזה – הוא העובדה כי ניתן להכניס במסגרת העמוד עולמות תוכן שונים המספרים על החברה, על הארגון. חשוב לציין למען הדיוק שכפי שבFacebook ניתן לעקוב אחר עמודי חברה נפתחה אופציה דומה גם בLinkedIn בצורה שמאפשרת למעשה להציג ישות חיה ונושמת במתחם זה. בכל פעם שמתעדכנים תכנים חדשים בעמוד אנחנו כעוקבים אחר העמוד חשופים למידע הרלוונטי. ולמשל ברגע שעובד חדש רושם שהוא עובד בארגון מסוים, העמוד “ישאב” את הנתונים שלו אל תוך העמוד ולמעשה יהפוך אותו למפקד הנמענים של העמוד באופן אוטומאטי.

ניתן לראות בדוגמא המצוינת של AT&T באיזו שיטה הם השתמשו בעמוד כדי להמשיג במסגרתו את הנוכחות המיתוגית של הארגון במתחם. נוכל להבחין על מפת העמודים הללו בשלוש אופציות הבנויות על שלושה נדבכים: הראשון בבחינת  Overview  על החברה שבאמצעותו ניתן לספר על הארגון באופן כללי, השני עמוד של משרות ואיוש (עליו אדבר בהמשך), ועמוד נוסף הכולל מוצרים ושירותים . עמוד זה פותח כר נרחב של חשיפה לגבי המוצרים והשירותים שמציעה החברה. מבחינה חזותית המבחר מוצג באופן בולט עד מאוד ויכול להוות גם עבורכם מידגם לעיצוב הציר של הנראות שלכם במתחם. עוד חשוב לציין כי עמוד זה אינו מחייב עלויות נוספות  מעֵבֶר לעצם ההקמה של הפרויקט. כל הנדרש מכם הוא אפיונו, כתיבתו ועיצובו – קרי : אינו מחייב תשלום לLinkedIn.

בדוגמת AT&T גלוי לעין שהם “לקחו רחוק” את השימוש הרציני במדיום והשקיעו בו רבות. הסקשן של הדרושים במתחם זה הוא סקשן שכרוך בתשלום, שכן החברה הגדילה לעשות ואף הוסיפה אפ גרייד, ומעבר להצגת משרות שעולות ממש כמו קמפיין פרסומי המוגבל בזמן , היא השקיעה גם ביצירת טסטמוניאלס של עובדים – באופן שמאפשר להאניש את המתחם. לעניין זה חשוב לציין כי מדובר באופציות שאינן ניתנות בחינם וכאן נדרשת השקעה נוספת המתבצעת ישירות מול צוות המכירות בLinkedIn.

HP | בדוגמא מעניינת שפותחה על ידי חברה זו ניתן לראות כי בעמוד הראשון והכללי מופיע נתון כמותי, דהיינו מספר המועסקים בחברה שנמצאים ברשת זו וקשורים אליכם באופן ישיר או עקיף, והדבר נקבע על פי הדירוג ברשת זו – דרגה אחת הקשורה ישירות אליכם או הדרגה השנייה המקושרת בעקיפין. כמו כן, ניתן לקבל רזולוציה יותר מעמיקה לגבי מועסקים חדשים שהצטרפו בינתיים, וכמו כן אבחנה כמותית מדויקת לגבי מספר המועסקים בחברה שרשומים לLinkedIn בחישוב הכולל. קחו בחשבון שיש לכך משמעות עליונה עבור ארגונים גדולים. ניתן על ידי מתחם מסוג זה להכיר את כוחה של החברה – לראות מי הם האנשים אשר מועסקים בה ולבחון עד כמה היא מתחדשת בצד התעסוקתי מדי תקופה. יוצא מכך כי למעשה כל אחד יכול לעקוב אחר העמוד, כולל אנשים שאינם מועסקים בחברה. כמובן שאלה האחרונים לא יכללו במניין המועסקים הרשמי של החברה אלא נתון זה נמשך באופן אוטומאטי מתוך מַסָד הנתונים שאתם מקלידים בעמוד הפרטי שלכם באשר למקום עבודתכם.  כך בא לידי ביטוי יתרונה של הרשת, שיודעת לאתר ולהפעיל את הקשר הישיר אליכם ומצד שני לשאוב את המידע שהצטבר במתחם שלכם ולהעבירו ישירות אל העמוד של החברה.

בדוגמת HP היה לי חשוב שתראו את אופן השימוש בעמוד של מוצרים ושירותים, ומכל מה שציינתי בפניכם לגבי שכבות העמודים שאתם יכולים לבנות בתוך העמוד של החברה זוהי השכבה העשירה ביותר. שימו לב למבנה החדיש המוצג בפנינו: הדוגמא מראה לכם כי HP הכניסו ראשית לכל תיאור הנותן מושג כללי על החברה, ועל בסיסו הם יכולים להכניס שלושה בנרים שמדברים על מוצרי החברה ועל אותם שירותים שניתן לייצג במתחם כתמונות מעוצבות ועליהן להוסיף טכסט. בדפי השירותים עצמם ניתן לשבץ טכסט ארוך עם הסברים, לינקים לאתרים / לדפי המוצרים ואפילו להכניס סרטון משורשר מYouTube. ככל שנוכחתי אישית אין בפועל הגבלה על מספר המוצרים והשירותים אותם ניתן להכניס ולכן סקשן זה יכול להתרחב לתוכן עשיר ומגוון ביותר שייצג את חברתכם בעוצמה רבה.

דוגמת Dell | ניתן להסיק כי החברה בחרה להשתמש בכל שלושת האופציות, אך חשוב שתדעו שבמידה שתבחרו שלא להשתמש באחת השכבות שבמסגרת האפשרויות שמספק העמוד תוכלו להחליט שזו פשוט לא תיחשף לקהל הגולשים שיגיע אל העמוד שלכם.

עוד בדוגמת Dell את אופציית הCareers הם פיתחו ושילבו בה על ידי אפ גרייד בנר פרסומי של החברה אשר מקפיץ את רמת הנראות ומידת האטרקטיביות העמוד. אציין שוב שאופציה זו רלוונטית רק למי שמעוניין לשדרג את המתחם ולרכוש למעשה זמן אוויר פרסומי מLinkedIn.

גם בדוגמא של Dell ניתן להתרשם מהתופעה של שימוש עשיר ביותר באופציית הProducts & Services שנעשה על ידי הוספת באנרים מעוצבים והרחבה בתיאור שירותים ומוצרים שונים של החברה.

Volkswagen | כאן לפנינו דוגמא לחברה שהחליטה להשתמש רק בשני נדבכים מתוך האפשרויות העומדות לרשותה . השניים הם חינמיים למעשה. ניתן להיווכח בעוצמה שצוברת החברה בהתייחס למספר המועסקים העוקבים אחר העמוד ועל ידי שימוש נבון בעמוד השירותים והמוצרים שמוצג לעיניכם להלן בצילום מסך.

Volkswagen אחד הגורמים המזניקים בצורה ניכרת את הנראות של המתחם ואת עמוד השירותים והמוצרים הוא השימוש בכלי המאפשר להמליץ על המוצרים והשירותים. חשוב להעריך גורם זה כֵיוָון שהוא ממחיש לנו כמה עוצמה נוספה לעמוד כשאנחנו מקבלים את תמונת הנוכחות של כלל האנשים אשר העידו כי המוצר טוב בעיניהם. לאור זאת, גם בשעת שילוב המוצרים שלכם במתחם רצוי לגרום ללקוחות שלכם – עובדים, מובילים, שותפים למתחם וכיוצא באלה, להיחשף לעמוד ולקחת חלק פעיל כטסטמוניאלס המספקים עדות על איכות החברה ושירותיה.

מילת סיכום והתְוָויָת כיווּן : מה הלאה כפי שנוכחתם ניצבת לרשותכם הזדמנות שאותה לא כדאי לפספס אם רוצים לייצר טביעת רגל דיגיטלית נוספת במתחם הממוצב במקום גבוה ובהחלט מצדיק את ההשקעה. קחו בחשבון כי כיום כבר נמצאים יותר מחצי מיליון גולשים ישראלים הרשומים בפועל לרשת זו ולא זאת בלבד, אף חשוב לציין כי זוהי זרוע פֶנומֶנאלית המעלה את רמת דריסת הרגל האיכותית שלנו לרמה הבינלאומית. ראוי לזכור כי גם ברשת זו תוכלו לבנות את הנוכחות שלכם נדבך על גבי נדבך. מן הראוי שתשקיעו בבניית התשתית ובבחירת שימוש הולם בכל אותם כלים חינמיים הניתנים לכם. בשעת התכנון בדקו את הפוטנציאל התואם את הרשת הפנים ארגונית שאתם יכולים לבנות סביב רשת זו ועל הבסיס הזה תחליטו איך להתקדם הלאה. מצידי, אמשיך להציג בפניכם רעיונות ודרכי חשיבה בכל הנוגע לאופן השימוש במדיום זה על הצד הטוב ביותר. הפוסט הבא יעסוק בפתיחת עמוד חברה תוך סקירת כל השלבים, כגון הצבעה על הנקודות שצריך לשים לב אליהן במיוחד ותוך שימת דגש על הכלים שיכולים לעזור לכם בהקמת מתחם זה. בהצלחה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

  • SharonaNo Gravatar says:

    זוהר, אני רוצה להודות לך על פוסט מעולה, בשבועות הקרובים אני אפתח עמוד בלינקדאין ובזכותך זה אפשרי בצורה הטובה והאיכותית ביותר. תודה רבה:)

Leave a Reply

Your email address will not be published.