Millennials Mobile-Only Internet Users

לא מזמן העלֵיתי בעמוד שלי בפייסבוק דיון מעניין סביב השאלה– “אם מחר בבוקר היו מציבים לפניכם שתי ברירות : מובייל או דסקטופ – במה הייתם בוחרים” ? ללא ספק אחד הדיונים היותר אינטנסיביים שזכורים לי בעמוד שלי בFacebook. צירפתי לכם גם אותו לרשומה. מה שלא סיפרתי עד כה הוא שהדיון היווה עבורי מקפצה לחבר את הפוסט הנוכחי שימחיש במספרים שנתמכים על ידי הביזנס אינסיידר, וכן ע”י ComScore שהמציאות שלנו משתנה ולמעשה אנשים צעירים הם שמשנים יותר ויותר את הרגלי השימוש שלהם- במסכים השונים עד למצב של היפוך היוצרות: המספרים עומדים על הממוצע של אחד מתוך חמישה Millennials בארה”ב שהם צרכני אינטרנט דרך המובייל בלבד !!!

למי שלא יודע Millennials- הם המקבילה המינוחית לדור הY בני 18-34. וכפי שכבר ידוע לנו, הם למעשה קובעים את הטון השליט בעולם המשתנה, כך שדרכם ניתן ללמוד הרבה על איך ייראו השנים הקרובות ומהן ההשלכות לגבינו. תשקיפים אלו חשובים ביותר כמצפנים שישמשו אתכם בקבלת החלטות. בפועל- העולם של המסכים זז, ומרכזי הכובד משתנים בצורה שמשפיעה ישירות על הדרך בה אתם בונים מהלכים ארוכי טווח- פתרונות, כלים, נוכחות ופעילות. בפוסט הנוכחי אני רוצה לחשוף אתכם למספרים של קומסקור והביזנס אינסיידר- על מנת שיהוו עבורכם כלי תומך לשעת ההחלטות..

הדור הזה של הצעירים- הפך להיות לפלח הדמוגראפי החשוב ביותר עבור חברות מובייל שמבוססות על שימושים של Mobile-Centric בכל הנוגע לשימוש באינטרנט, זאת על פי מחקר בנושא ודטה חדשה מטעם חברת המחקר המוערכת קומסקור. גם מצד הלקוחות שנמצאים בטווח הגילאים של 35 ומעלה- נכרת מגמת השתנות באחוזים לא מבוטלים. בכל הקשור לפופולאריות של המדיה במסכים שונים, דור ה”מילניילס” מחליף את ההרגלים שלו ושם את המחשב הנייח בצד לטובת שימוש וצפייה במדיה דרך מסכי המובייל. המספריים האבסולוטיים עומדים על 18 אחוז מקהל זה (שמוגדרים כגילאי 18-34 על ידי קומסקור)- שעושה שימוש באינטרנט רק דרך מובייל, ונתון זה אומר שהם לא נגשים בכלל לאינטרנט דרך הדסקטופ !

עוד 67 אחוז מדור המילניילס ניגשים אל האינטרנט גם מהמובייל וגם מהדסקטופ. בסה”כ כ85 אחוז מדור תחילת המילניום הנוכחי נגשים אל האינטרנט דרך סמארטפונים או טאבלטים. הצעיר ה”מצוי” משקיע לפחות 66 שעות חודשיות בממוצע, שבהן הוא משתמש באינטרנט דרך מכשירי המובייל ! וראוי לציין שהממוצע הכללי של דור זה לגבי השימוש באינטרנט עומד על 96 שעות חודשיות. בקרב שתי קבוצות גיל נוספות שנבדקו במחקר של קומסקור, האחת בין 35-54 והשנייה, קבוצה שהיא מעל לגיל 55- מתברר כי רק 3-5 אחוז מהם משתמשים במובייל כמסך בלעדי ממנו הם ניגשים לאינטרנט.

MillennialUsage

אין ספק שהדור הצעיר עליו נסב המחקר, מראה דבֵיקות יתר במכשירי הסמארטפון, והשימוש במסכי המובייל בקרב קהל זה גבוה ב 15 אחוז יותר מהדור שבא אחריו שמשקיע כ57 שעות בממוצע במסך המובייל- ומדובר על קבוצת הגיל שעומדת על 34-54. ומול קבוצת הגיל המבוגרת יותר (55 ומעלה) הדור הצעיר משתמש ב 33 אחוז יותר בממוצע. (סטאטיסטית גילאי 55 ומעלה משקיעים כ43 שעות בגישה לאינטרנט דרך המובייל). קומסקור מחדדת את הנקודה מהיבט נוסף: כי החדירה של הסמארטפונים בקרב הדור הצעיר היא חדירה יציבה וססטיינבילית בכמות גדולה בהרבה מדורות מבוגרים יותר. כל הנתונים הללו מבהירים היטב איך המובייל הפך למכשיר משמעותי בהחלט עבור מותגים מסחריים ואנשי השיווק שמובילים את המהלכים ומעצבים אותם. ללא ספק המובייל הינו מפתח משמעותי לפילוח הדמוגרפי  שמתייחס לקבוצה הספציפית שכוחה הולך וגובר, וחשוב לטפח יכולות אופייניות במסך זה שכן מיום ליום הנטייה של קהל הצרכנים האפקטיבי היא לזוז לשם. 

MillennialTimeSpend

מן הראוי לחדד את תמונת הדטה שמוצגת בגרף מעל שורה זוקומסקור ערכה שקלול של שעות הפעילות החודשיות פיר שימוש על פי יוזר- בין האינדיווידואל לבין קטגוריית השימוש. זאת הסיבה שכשמחברים יחד את השימושים במובייל ובדסקטופ לא מגיעים לסך השעות הכוללות בשימוש באינטרנט באופן כללי. הקטגוריה של המובייל בלבד כוללת את כל היוזרים שמשתמשים באינטרנט דרך מכשירי מובייל, והקטגוריה של הדסקטופ חלה על כל היוזרים שמשתמשים באינטרנט ושנגשו לאינטרנט אך ורק דרך הדסקטופ. יוצא אפוא שתמונת הדטה המלאה של כל משתמשי האינרטנט משקפת למעשה את סך הכניסות דרך המכשירים כולם. 

אין ספק שמבט על המספרים הללו, על ההשתנות של המסך צריך לספר לנו סיפור עסקי משמעותי, ולעורר בנו מידה של דחיפות. אמנם זה עדיין לא המצב כיום- ומדובר על מראה שמייצגת את הלקוח האמריקאי, אך גם אנחנו נמצאים בתקופה של שינוי, והדברים זזים מהר, לכן חשוב בשלב הזה לתפוס את קצה החבל ולהתחיל לבדוק איך להשתלב בתוך אותה זרימה חדשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.