The Modern Marketer

ma

הרשומה הנוכחית תתעכב על אינפוגרפיקה מדליקה איתה אני “מסתובבת” כבר הרבה זמן, ויזואליזציה שעוזרת לי ככלי להבין את אנשי השיווק של העולם הנוכחי ומה הם צריכים לעשות על מנת שיוכלו להיות ריספונסיבים לעידן זה. חשבתי על כך שיהיה נכון להפוך את המידע הויזואלי לפוסט בבלוג על מנת שגם אתם תוכלו להשתמש בו כיוטיליטי ממקד המציג לכם את האתגר השיוקי שעומד בפני המחלקות של התקופה בה אנחנו חיים- ומכך להקיש אילו אתגרים קיימים ואיפה קיימים הפערים.

בהגדרה, איש השיווק של העידן הנוכחי הינו חלקית אמן וחלקית איש מדע- מתמטיקאי. בצדדי האמן שלו קיימים קומפוננטים הכרחיים לטובת ניהול ועיצוב המשימה, ובצדדים האנליטים שלו קיימות תכונות שמאפשרות לו להביא את העסק לצמיחה.

ציר ראשון | מצד אחד הוא צריך לכתוב תוכן, מצד שני הוא צריך להיות בעל יכולת של פרפורמנס וניטור של המהלכים. כל איש שיווק בעידן הנוכחי צריך להבין בתוכן, זו למעשה ה-Go To Go Strategy ונקודת הפתיחה דרכה בונים את הפאנל מול הצרכן. אבל בד בבד ישנו צורך להכניס את התוכן אל פאנל שבו ניתן לבחון ולנטר את הפרפורמנס ואת הפעולות המרקטיאליות על מנת שנבין מה עובד ומה לא, ונחבר השראה לביצועים.

ציר שני | בצד אחד הוא צריך לדעת לנהל נכסים ויזואלים, בצד השני הוא חייב להיות איש אופרציה. זה עידן ויזואלי, ואנשי שיווק צריכים לחפש אחר התשובות אשר מגדירות כיצד נספר את הסיפור שלנו בתמונה- בד בבד זו עובדה אשר משקפת לנו שהמשימה השיווקית נהייה קומפלקסית ואנשי שיווק צריכים לחשוב כיצד הם מלהקים את האופרציה מתוך הבנה שהמשימה נהיית יותר מורכבת אבל מיום ליום המשאבים הופכים למצומצמים.

ציר שלישי | בצד אחד הוא צריך להבין עולם של סושייל מדיה, במד שני הוא חייב להיות מאסטר באנליזה. אין ספק שסושייל מדיה שינתה את הדרך בה אנשי שיווק יוצרים אינטראקציה עם לקוחות, זה הופך את פלטפורמות הסושייל מדיה לחשובות ביותר ככלי שמאפשר ליצור מעורבות, אבל אנשי שיווק צריכים לדעת לחבר את האינטראקציות שנוצרות ולכרות מתוכן את הדטה אותה ניתן להפוך לכלי מחולל עסקים, זה דורש מאיש השיווק לחשוב טכנולוגיה, אנליזה ולהייחס אל הדטה כאל קרנסי לכל דבר ועניין.

ציר רביעי | בצד אחד הוא צריך להבין בעולם של אימייל מרקטינג- ומצד שני הוא חייב להיות בעל יכולת לנהל קמפיינים ואת הפרפורמנס שלהם. אימייל עדיין מהווה כלי אפקטיבי לניהול הנגיעה מול הלקוחות, אך על מנת שנוכל לשמר אותו לאורך זמן צריך לדעת כיצד לעצב אותו, את החוויה ואת הסיפור שמסופר בו. לצד המוח היצירתי ישנה חשיבות עצומה להשתמש בכלים שמעידים על האפקטיביות של המהלכים שלנו בדירקט מרקטינג ולבחון כיצד המדיה שהיא בבעלותנו מקנוורטת ומייצרת ביצועים בפועל.

מילת סיכום. חשוב לי להגיד שזו כמובן רק תמונה חלקית, ומאז שיצרו את האינפוגרפיקה הזו התפתחו עוד הרבה מאוד אתגרים אותם צריך להחזיק בידו איש השיווק של העידן הנוכחי. למרות זאת, החלטתי שנכון לחשוף אתכם אל הויזואליזציה המדוברת כי יש בה משהו מנגנוני אשר מציג  את התפיסה ההיברידית שאיש השיווק של היום צריך להחזיק.

אני חושבת ששווה לכם לצלול אל המידע המקורי, ואף לתלות אותו על הקיר על מנת שיהווה עבורכם תזכורת לסוג היכולות והצרכים שנדרשים כיום ממשימת אנשי השיווק- אלו למעשה יכולים להפוך לכלים שיוצרים את התנאים הנכונים לניצחון עבור המותג אותו אתם מנהלים.

Two Sides

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.