6 Mobility Predictions for 2020 | Cisco

vni-facts-graphics_020316_fact3

Cisco הפיצו אינפוגרפיקה מדויקת שמנכיחה מספר נתונים שחשוב להכיר– הפוסט הנוכחי יתמקד בויזואליזציה המדוברת ובדטה שניתן לחלץ מתוכה. אחשוף אתכם לששת העובדות אותן סיסקו מציפה ועל כל נקודה ארחיב ואמקד את נקודת מבטכם למידע החשוב ולדברים הנאמרים. על מנת שתוכלו להיות חשופים למידע המלא, אמבדתי עבורכם בתחתית הרשומה את האינפוגרפיקה המקורית.

מדובר במידע שמשקף תחזיות של- Cisco לשנים 2015-2020 ובכל עיגול בו נמצאת עובדה, נכללים גם הרבה מאוד נתונים שמספרים סיפור על העולם שלנו- והאימפקט הגדול שיוצרת המהפכה הטכנולוגית ובראשה חדירת המובייל אל חיינו.

Fact 1 | הטרפיק של ה-Data Mobile יגדל פי שמונה מ2015-2020, המשמעות היא שהשימושים שלנו יגברו ואנחנו נעשה הרבה יותר דברים במובייל, כמו כן- יהיו הרבה יותר משתמשים, עולם הוידיאו, ה-IoT והאימוץ האדיר שיהיה להם בשנים הבאות יגרום לכך שתהיה הרבה יותר תעבורת דטה במובייל מאי פעם. הנתון הזה מכתיב לכם שעולם שלם של עסקים יבנה על גבי פלטפורמת המובייל, ובהיבטים הפרטיים והאישיים- ככל שנשתמש יותר במובייל כך למעשה היישות שלנו תהיה מוטבעת ב-Device כזהות הדיגיטלית ה-Digital ID שלנו.

Fact 2 | עובדה שנייה, עד 2020 כ-70 אחוז מהעולם (כרגע המספר של התושבים בעולם עומד על 7.4 מיליארד)- יהיו משתמשי מובייל. מארק צוקרברג אומר שהוא רוצה לחבר עד- 2030 חמישה מיליארד אנשים לפייסבוק (כיום מחוברים 1.5 מיליארד אנשים). זה אומר בפועל שמובייל יהווה כלי, device שהופך את העולם לקונקטיבי ותיווצר תשתית אמיתית שהופכת את רעיון ה- Connected World ממדע בדיוני למציאות. יש שאומרים שאנשים יהיו מחוברים למובייל וזאת לפני שהם בכלל מחוברים לחשמל או למים זורמים- תחשבו על כך ועל המהות והחשיבות שהעולם הטכנולוגי יתפוס אם כך בחיים של האנשים.

Fact 3 | באותה נשימה, עד 2020 ההערכות הן שיהיו- 11.6 מיליארד מכשירי מובייל קונקטיבים בשימוש. עוד עובדה שמוכיחה לכם את מידת החיבוריות שהסביבה שלנו נכנסת אליה והעובדה שכל אדם יהיה מחובר הלכה למעשה לכארבעה מכשירים שונים. בכנס המובייל בו נכחתי בשבוע שעבר אמר מנכ”ל- China Mobile שהקונקטיביות הופכת לחמצן עבור חברה דיגיטלית. 

Fact 4 עד 2020, 75 אחוז מהטרפיק ומהדטה במובייל יהיו – וידיאו ! תחשבו על זה, בפועל הנתון הנוכחי אומר שאנחנו נמצאים בתקופת- Transition התחלנו- בטקסט, עברנו לתמונה- ואנחנו שועטים אל עבר שימוש בוידיאו לפעמים אפילו- Video Only, חשוב גם להדגיש שצריך לקפל לשימוש בוידיאו עולמות חדשים שאנחנו עדיין לא חשופים להם מספיק כמו- 360 ווירטואל ריאלטי. בעתיד, אנחנו ניקח את התקשורת שלנו צעד אחד קדימה ולא רק נדבר ונראה אנשים אחרים אלא ממש נרגיש שאנחנו נמצאים יחד איתם, זאת באמצעות טכנולוגיות כמו וירטואל ואוגמנטד ריאלטי…

Fact 5 | עד 2020 סמארטפונים, לפטופים, וטאבלטים יהוו 92 אחוז מכל הקונקטיביות הגלובאלית שלנו במובייל. זה אומר שאנחנו נהיה כולנו מחוברים לתקשורת בתנועה ולא תהיה משמעות למיקום שלנו באשר לרמת הקונקטיביות. עובדה זו תחדד את החשיבות של שימוש בתקשורת בזמן אמת ובקונטקסטואליות למקום ולצורך של האדם- שכן זה יהווה את הסטנדרט של האנשים- הצורך שהסביבה תהיה ריקאטיבית לצרכים נקודתיים.

Fact 6 | עובדה מספר שש מקיפה את עולם המחשוב הלביש, ב-2015 נספרו כ-97 מיליון מכשירים מחוברים העונים לקטגורית מחשוב לביש- אשר נמצאים בשימוש ברמה הגלובאלית. עד 2020 יהיו יותר מ-600 מיליון מכשירי- Wearable Device בשימוש. זה אומר הלכה למעשה שהדטה תהפוך להיות להרבה יותר פרסונאלית שכן המחשוב הלביש מתחקה אחר האדם ויודע ממש בפועל “לרשום” את הדמות הדיעיטלית שלנו ולעקוב אחריה. אנחנו נהיה קונקטיבים והדטה שלנו תהווה סוג של “מספר הסיפורים” של הדברים שאנחנו עושים ביום יום ותאפשר בעקבות כך לשכבות חדשות של שירותים לקום על תשתית ובסיס האינפורמציה הזו.

מילת סיכוםאני מקווה שלקחתם מהסקירה שלי, ומשש העובדות שתשננה את העולם שלנו בעוד אנחנו מדברים, מצרפת לכם כפי שהבטחתי את האינפוגרפיקה המקורית על מנת שתוכלו לקחת ממנה בעצמכם…

See also: Cisco Visual Networking Index

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.