Automotive & Mobility Case Studies Innovation

סיפור קטן. ב2012 הבן זוג שלי ואני נסענו לפריז, באחד הימים הוא אמר לי בואי נלך לתערוכת הרכב הגדולה בעולם שמתקיימת כל שנתיים בעיר ובדיוק כשהיינו התערוכה התחילה. אני: “לא, מה קשור אלי רכב, למה זה בכלל מעניין?” הוא “את חייבת, הם ממש מדגימים את העתיד דרך עולם התחבורה!”. אז הלכנו, ומהרגע שנכנסנו לתערוכה (שזה היה דבר עצום וגדול מימדים) התאהבתי חבל על הזמן! מאז, אני כל הזמן עסוקה בלחשוב על עולם הרכב, על המובייל במובן הרכב שלו ומובייליות באופן כללי. כמעט שפיספסתי את הדבר הזה לולא ההתעקשות של הבן זוג שלי, וכמעט שלא הבנתי כמה עולם התחבורה הוא חזק, משמעותי ומלא מלא מלא בחדשנות.

כמובן שמאז עברו המון שנים, עשור פלוס של שינויים עוד יותר משמעותיים. בעולם כזה משתנה של Automotive & Mobility, זה הכרחי להיות מעבר לפינה ולהבין את מה שקורה, את הטרנדים המתפתחים והחדשנויות שקורות בסקטור העצום הזה (אם בכלל אפשר לקרוא לזה סקטור כי מדובר בחיים עצמם). ברשומה הנוכחית ליקטתי עבורכם מספר דברים מדליקים שקורים בכל מיני מקומות בעולם סביב תעשיית הרכב ומוביליות, על מנת שגם לכם יהיה את הג’וק הזה של חיפוש והבנת התחום. הקייסים שמובאים כאן נעים בין יצירת פלטפורמות עסקיות (כמו Uber) לבין מהלכים שיווקים, מעורבות מול לקוחות ויצירת רגש סביב מותגי יוקרה.

רכבים וחוויות. יצרנית הרכב אאודי וHaodman collaborated יוצרות יחד קולקצייה של NFT שבתוכה יש שמונה רכבים דיגיטליים שונים, כל רכב הוא יוניקי ומהווה הנכס דיגיטלי שאפשר לרכוש, למכור ולסחור בו בבלוקצ’יין- Link. יצרני רכב עובדים בצורה משמעותית על הרעיון של שילוב חוויות סביב המותג בשביל לייצר יותר מעורבות וקשר רגשי עם צרכנים קיימים ופוטנציאלים וגם בשביל “לגדל” את דור ההמשך.

פלטפורמות של תחבורה- שעושות הכל. אובר השיקה את האפליקציה שלה מחדש עם פיצ’רים חדשים וכלים שמאפשרים לאנשים בקלות יתר למצוא את השירותים שהם צריכים. למי שלא יודע אובר מזמן היא לא רק שירות של היסעים היא גם אפליקצית הזמנת אוכל ומהווה את אחד השחקנים הגדולים בתחום, בנוסף היא עושה משלוחים לדברים שאנשים צריכים. הפלטפורמה החדשה מספקת כל הזמן עדכונים והמלצות על בסיס קבוע כי היא מחדשת כל הזמן. Link.

עיצוב ורכבים-רולס-רויס פנטום סינטופיה הוא פרויקט חד פעמי המציג את עבודתו של המעצבת ההולנדית איריס ואן הרפן– ומדגים איך רכב ואופנה מתמזגים Link.

בנטלי בוחנת חדרי יוקרה מפונפנים בשביל לפנק את הלקוחות– המותג יצר חדר הקלטות יוקרתי במנצסטר שמציע גישה יחודית לכרטיסים הכי טובים ולאירועים הכי טובים סוג של מקום מפגש בין מוזיקה ליוקרה וכפועל יוצא לבנטלי (כך הם קוראים ליוזמה) – Link.

במו משיקה “פופאפ גלריה”  ‘FREUDE by BMW’ בטוקיו, פופאפ שמשחלב בין אופנה, אמנות ועיצוב של רכבים על מנת ליצור חווית מותג יוקרתית. הגלריה כוללת סדנאות, קולבורציה של רעיונות ופרזנטציה של דגמים חדשים- Link.

חלק מדור הZ נמנע מלהוציא רישיון נהיגה ולא רוצה לרכוש רכב. זה דור שרוצה לחסוך בעלויות, לשמור על הסביבה. הטרנד הזה עשוי להשפיע בצורה דרמטית על יצרניות רכב ולשנות את הדרך שבה אנשים מתנהגים ומשתמשים בתחבורה ציבורית, יש חברות שמסתכלות על כך ומתחילות להתנסות בפיתוחים מיוחדים של כלי תחבורה מבוססי חשמל אבל עם לוק אנד פיל של “רטרו” דגמים שיוצרים חוויה, תרבות חדשה ושונות- Link.


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.