GSMA 2014 | Summary

2233

פוסט זה מהווה עבורכם פליליסט מסכם, לכל התכנים שהעליתי בבלוג שלי על וועידת המובייל הגדולה בעולם ה- GSMA Mobile World Congress 2014 בברצלונה.. אני מצרפת לכם לרשומה הנוכחית את סדרת הפוסטים, ולפני כל פוסט אפתח בקדימון קטן- עם לינק לתוכן המקורי. אמצעי עזר סיכומי שריכזתי עבורכם, על מנת שתוכלו “לבלוע” את הכל במנה אחת.

GSMA 2014

GSMA Mobile World Congress 2014 | 100 Inspiring Slides | כמו שהבטחתי לכם, אני מתחילה לפרסם עבורכם פלייליסט של תכנים אותם אני מייבאת ישירות מוועידת המובייל הגדולה בעולם ה- GSMA Mobile World Congress 2014 בברצלונה. הפוסט הראשון בסדרה הוא למעשה מצגת שמכילה עבורכם סיור מהיר במסע של הכנס- הדברים החשובים, התובנות, הדוברים וענן התגיות שמייצג את מה שיקרה מחר בבוקר, ובמילים אחרות : מה צופן לנו העתיד. מקווה שתיהנו ותיקחו מהפיקנטריה הזו שהכנתי עבורכם. כשלעצמי, לקחתי המון אוצרות ומבחינתי הם משמעותיים ונכון להעביר אותם הלאה, על מנת שגם לכם תהיה טעימה מכל התוכניות והדברים שיעצבו לנו את המחר. לפוסט- Link.

364984058

GSMA 2014 | Internet of Every Thing | השיחה על האינטרנט של הדברים אינה חדשה, כמו גם הרעיון של “האינטרנט של הכל”- אבל מסתמן יותר ויותר שהרעיון הזה הופף לחלק בלתי נפרד מהמציאות שלנו. ונראה לי, שזו הפעם הראשונה השנה, שרעיונות הללו והמגמה הזו תהפוך מדיבורים למיינסטרים. בהמשך לסדרה שלי של הפוסטים שמציפים לכם כאן, את הנושאים המרכזיים והתובנות העיקריות שנאמרו בוועידת המובייל הגדולה בעולם ה-GSMA Mobile World Congress 2014 שנערכה בברצלונה. אני אתעכב אתכם הפעם על הנושא שהוגדר לעיל. ללא ספק זה היה אחד הנושאים המדוברים ביותר בכנס, וכמו כן ניכרה הבולטות המכוונת של הנושא, ושל השלכותיו בשטח היזמות גם בתערוכה עצמה. נושא הInternet of Things קשור גם באופן ישיר לקטגוריה נוספת שאני מטפחת בבלוג שלי מזה תקופה והיא העולם המחובר : Connected World. כיצד למעשה שכבת האינטרנט שמוצמדת על דברים שונים יכולה להוסיף לחיינו היבטים רבודים, מלאי פעולות חדשות, ומעניינים יותר.לפוסט- Link.

222

GSMA 2014 | Disruption & Innovation | זו אולי הייתה המתנה הגדולה ביותר שקיבלתי בוועידת המובייל בברצלונה– נקודת המבט המגוונות שמתייחסת לשאלה : מה זה משבש, Disruption– האם מה שמשבש עושה טוב ? ואולי בעצם מה שמשבש מייצג חדשנות הלכה למעשה ? ומכאן משתרשרות שאלות נוספות, האם צרכנים בכלל רוצים שישבשו להם משהו ? ואם כן, מה יישאר על כנו ומה ישתבש ? כאן אני ממשיכה בסדרת הפוסטים שלי על וועידת המובייל הגדולה בעולם ה-GSMA Mobile World Congress 2014 בברצלונה. הפעם, אני רוצה לעבור אתכם על נקודות המפתח שמצאתי בוועידה סביב הרעיון הזה של עסקים שמשבשים את המסלול המוכר לנו, כולל המושגים שקשורים למגמה הזו ועוד. מקווה שגם אתם כמוני תרצו “לשבש” ולוּ לכמה דקות את צורת החשיבה ומי יודע- גם תיתפתו לקחת חלק מהרעיון ולהטמיע אותו בשיטה בה אתם עושים בפועל עסקים, חיים, חושבים ויוצרים.לפוסט- Link.

4859749575950

GSMA 2014 | Data, Cloud & Engagement | את הפוסט הזה אני מקדישה לפאנל שעיצב את אחד המאורעות המשמעותיים, בוועידת המובייל הגדולה בעולם- GSMA Mobile World Congress 2014 שנערכה בברצלונה. מדובר בפאנל עם מנכ”לית יבמ Virginia M Rometty אשר שיתפה אותנו בתיאור הדרך שעשתה IBM בעולם מתפתח זה. אני רוצה לחלץ לכם מתוך ההרצאה והפאנל- את הדברים העיקריים שנאמרו כאן, והיו לא מעט. מצדי, אני ממליצה לכם לצלול בעצמכם אל סרטון הפאנל ולראות אותו במלואו וניתן לעשות זאת אם תרצו בלינק הבא- Link. שימו לב לכך שהפוסט שלי אינו מהווה תמלול של ההרצאה, אלא חידוד של מבחר נקודות- וחילוץ התובנות המשמעותיות בעיני. ולכן מומלץ בחום שתסתכלו על ההרצאה המדהימה של האישה הזו גם בעצמכם.לפוסט- Link.

3948575096

Zuckerberg Will Connect The Word | GSMA 2014 | עיקר ההתמקדות של מארק- והמסר ההמרכזי אותו הועיד לכנס הזה, סבב סביב המיזם לו הוא שותף- Internet.org, זו למעשה קואליציה של מספר חברות כגון : סמסונג, נוקיה, קאוליקום, אריקסון ועוד, וכמובן גם Facebook- ששמה לעצמה כיעד לחבר לאינטרנט את מיליארדי האנשים בעולם שעדיין אינם מחוברים. זו למעשה קולבורציה בין כל חברות התקשורת הללו והיא אמורה להשיג יעד ברור, לקרב סטודנטים מארצות שונות ומיבשות מרוחקות בעולם הבלתי מעודכן, כמו- אפריקה להיות מחוברים לאינטרנט ובכך למעשה לפתוח עבורם פתח אל העולם המודרני.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.