Instagram 2014

454549

יש חשיבות רבה לבחון את אינסטגרם לאורך זמן, ולראות איך היא מתפתחת כמדיה וכערוץ תקשורת אפקטיבי (או לא) עבור מותגים מסחריים. דו”ח מעניין שמצאתי באתר של L2 ירכיב את התוכן של הרשומה הזו ובה תמצאו אינפורמציה חשובה שלטעמי יכולה להשפיע על קבלת ההחלטות שלכם, ביחס לשאלה איך להיות פעילים בפלטפורמה ולְמה לצפות. דקה לפני שאצלול לתוכנו של המחקר אעיר שL2 הינו אינדקס מוערך מאוד בתעשייה : הוא עוקב על בסיס קבוע אחר מותגים מסחריים, בודק את רמת הפעילות שלהם במדיות השונות ומחלץ תובנות משמעותיות שיכולות להנחות תעשיות מגוונות כיצד לעבוד בצורה מדויקת יותר בערוצי המדיה הדיגיטלית. למי שרוצה לעקוב אחר החברה רצ”ב לינק- Link. אני כאמור ממליצה על כך בחום. הפוסט הנוכחי יסתמך על הוידיאו המצורף מטה, ואוסיף עליו כמה הרחבות ודיוקים משלי על מנת שתוכלו להבין את כוחה של הפלטפורמה ולבחון את עצמכם ביחס לנתונים המפורטים כאן.

אינסטגרם- זירה שמתפתחת וגדלה כל הזמן. ובתוך שלוש שנים בלבד היא צברה יותר מ150 מיליון יוזרים רשומים ופעילים בפלטפורמה, מחצית מהזמן שלקח לטוויטר להגיע לאותו מספר, פה חשוב גם להוסיף כי אנחנו בתקופה בה קצב האימוץ של הטכנולוגיה מואץ יותר, ובעצם כבר הורגלנו להשתמש באמצעים דיגיטליים ליצירת תקשורת, ולכן לקצב ולחדירת הסמארטפון לחיינו יש השפעה גדולה על מצב זה.

3546548

ב2013 אינסטגרם רשמה את היקף החדירה הגבוה ביותר- בקרב משתמשים באפליקציות מובייל, זאת בהסתכלות רצופה שנה אחר שנה YOY. כאמור, אינסטגרם מתרחבת בהתמדה ומייצגת פלטפורמה עם מעורבות גבוהה מאוד. ההתפתחות החדשנית של הפלטפורמה באמצעות הבעלים שלה Facebook ועם הכנסת מוניטיזציה שתקבל ביטוי באמצעות מודעות במהלך 2014- מבטיחה את ההתפתחות של הזירה ואת התחזקות כוחה כערוץ בעל משמעות רבה עבור מותגים, לטעמי הכנסת פרסומות לפלטפורמה מאפשר לייצר פיק נוסף של הכנסת משתמשים חדשים, סרקולציה חדשה של תוכן- לרוב הכנסת פרסומות מייצרת רבדים נוספים של עניין.

ובמספרים- חשוב לקחת בחשבון שכבר היום 95 אחוז מהמותגים הגדולים בעולם מחזיקים נוכחות באינסטגרם. 63 אחוז מתוכם הֵחֶלו בפעילות בערך ביולי 2013. למרות שFacebook גדולה בהרבה מאינסטגרם- המעורבות בפלטפורמה זו גדולה פי 15 מזו של Facebook מבחינת המותגים. זאת עובדה חשובה מאוד שאמורה לחזק את בחירתכם להעדיף את הפעילות שלכם בערוץ זה, שכן מעורבות גבוהה טובה למותגים הרבה יותר מאימפרשן. המעורבות יכולה לחזק את הקשר שלכם עם הגולשים, להעמיק את הנאמנות ולהכניס אלמנט רב השפעה שהשלכותיו משתקפות בתוצאה העסקית שהשגתם.

חדשנות- כפי הנראה ההשקה של הכנסת סרטוני וידיאו בפלטפורמה, עם התוספת של הפרסום יהיו שני פקטורים שישנו מקצה לקצה את תדמיתה של אינסטגרם ואת הצעת הערך שלה למפרסמים בשנת 2014. כל זאת בהסתמך על יכולת המעורבות הגבוהה שלה שהופכת אותה לפלטפורמה רבת עוצמה עם סיכוי רב להוות ערוץ משמעותי בידיים של המותגים, להערכתי, מותגים שיעבדו נכון- בערבוב בין כלי הפרסום ובין כלי הוידיאו יוכלו לייצר לעצמם “ערוצי טלוויזיה” קטנים, כחלק ממארג המסרים שלהם בפלטפורמה זו. במסמך שצירפתי לכם בתחתית הרשומה תוכלו להֵיחשף לנתונים נוספים על המותגים אשר פעילים בפלטפורמה, מידע שיכול לעזור לכם ולחזק אתכם בתכנון עבודתכם למען המותג אותו אתם מייצגים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.