iPad 2 : Smart Cover

 

טוב, בהחלט פגשתי הפעם את הצד הכי ילדותי שלי הצד שאומר “אני רוצה !” – ו”רוצה עכשיו”. אכן, זה מה שApple עושים לי כצרכנית ! ומי היה מאמין שמותג יכול לעורר כל כך הרבה חשקים. והנה הדבר התרחש בדמות הiPad 2 שיצא לאוויר הפתוח ובאמצעות הסרט שמציג את המכשיר החדש, הם למעשה קנו אותי כבר בשלב של הצגת דיספליי העטיפות הצבעוניות. אודה בפה מלא – אני סאקרית לצבעים, לעיצוב ומעל לכל (לידיעת מי שלא מכיר אותי) – הקוקטייל המאושר שממזג אקססוריז עם טכנולוגיה מדליקה ובייחוד מטעמה של Apple, עשוי להטריף את חושַי ולהחריף את עוצמת הרצון שלי.

ברור לי שלא יהיה בפוסט הזה יותר מדי מהחומר הערכי לענייננו, אבל כבר אמרתי פעם ואומר שוב : מה הטעם להחזיק בלוג אם אי אפשר לפרקים לפרסם פוסט נקי מאינטרסים וחף מכוונות תכליתיות ולהגות באותם “הדברים שעושים לי טוב על הנשמה”. דוגמה למשהו טוב מסוג זה : לגבי הזמן הקרוב אני אפילו שוקלת להשיג כרטיס טיסה לניו יורק ולרכוש את המכשיר ביום ההשקה עצמו. אמנם, למרבה המזל אני יודעת באותה נשימה גם להרגיע את עצמי ולנהוג באיפוק – אבל רק בצורה רופפת ולא בנחישות הראויה.

בכל זאת ברצוני לנסות להעביר בפוסט הזה מסר מסוים משהו שאפשר לקחת מתיזמורת הקקופונית שמעבירים לאוזנינו הֵדֵי ה-iPhone, iPad וכל תהלוכת המוצרים המדהימים של Apple – ולהגיד לכם שמהזווית של מי שמתבונן על הקסם שהדבר משרה בפועל על הצרכנים – יש הרבה מה ללמוד מתחבולות ההפצה המוצלחות שנוקטת החברה המככבת. כמוה נסו להעיז ולא להיות טריוואליים, נסו לחשוב על הUI, הפעילו ריגושים בשלבים המקדימים ובפרטים הקטנים שפוגשים אותנו בדרך למוצר ; אבזרו בצורה מרגשת את המוצר עצמו והפתיעו בשימושים הקטנים שהוא מאפשר. אין סיכוי כמובן להגיע לרמתה של Apple, וזו כפי הנראה תהיה משימה בלתי אפשרית לשחזר את עוצמת העשייה של Apple שמיסדה את כוחה בקרב אוהדיה עד לממדים של כת לכל דבר (ואני ברוב ענווה נמנית על קהלה). אבל, עם כל ההערכה, עדיין נתח השוק של Apple זניח למדי אל מול כוחות התחרות, במיוחד אם הגוף התחרותי יאמץ גם הוא מידה מסוימת של “תבליני התרגשות” שיתלוו אל המוצר – אם לרגל ההשקה שלו ואם לגבי כל אותן אטרקציות-ספח – תבלינים ש”מגרים” אותי כצרכן לחלום על היום בו המוצר שבו חשקתי יהיה שלי.

צרפתי לכם את סרטון ההשקה של ה 2 iPad – מומלץ לצפות : מחכה לכם חוויה קולינרית מרהיבת עין !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

 • אני לא משווק בכלל אבל בהחלט יש פה צעד שיווקי מרהיב! והסרטון ממחיש זאת למופת! הרי החידוש העיקרי ב-Ipad2 הוא ככל הנראה המכסה המתקפל המסייע ברמת הנגישות.
  מדהים איך ג’ובס מצליח למכור מוצר שאינו עומד כלל בקו אחד עם מתחריו החדשים בשוק, ועוד מיליונים של עותקים…

 • Danni GiladNo Gravatar says:

  למרות ההתלהבות הכל כך גדולה מהIPAD, עדיין מחשבים ניידים נמכרים הרבה הרבה יותר. המוצר לא תפס והאמת מציע מעט מאוד, אפילו ביחס לנתונים הטכניים שלו.
  אולי אם יפעילו שיווק ברשתות חברתיות אולי הטרנד יתחזק

 • דני אמנם הנתונים נכונים, בארץ ובעולם, עם זאת הטאבלטים יתפסו בחמש השנים הבאות נתח גדול מאד.
  אגב, גם הנתונים הטכניים שלו רחוקים מאד מלהיות זהים למקבילים שלו בעולם האנדרואיד. מספיק לראות טאבלט אנדרואיד בפעולה ולהזיל ריר… אין מה להשוות!

Leave a Reply

Your email address will not be published.