My Digital Commandments

כפי הנראה אין להתחמק מכך שהמדינה כולה בשטף קצף של החג. ומאחר שאני כל הימים “מַטיפה” להתייחס לרלוונטיות של חגים ומועדים על לוח השנה העסקי- חשבתי שיהיה זה נכון אם אפעל בהתאם. לכן, קַבלו מתנה לפסח עבורכם שתהיה טובה גם לאחריו : הפוסט הזה מייצג מבחינתי את עשרת הדיברות הדיגיטליות שלי, שכידוע מוזנקים גם במקורות ביציאת מצרים שמתחילה מחר.

האמירה הראשונה * להקשיב | כן, כן זה מעט מפתיע אבל בתאכל’ס איש אינו יכול לדעת הכל על הכל- לכן, קצת הקשבה לא תזיק היא אפילו יכולה להועיל ולהוביל אתכם הישר אל הדיבֵּר הבא…

האמירה השנייה * ללמוד |  אין ברירה ! אם רוצים לקחת חלק בערוגה הדיגיטלית ולהצמיח שתילים חדשים, צריך ללמוד, נכון שזה גוזל זמן יקר- מצרך שתמיד חסר אבל יש להסתגל לתנאי המציאות שהם כאוויר לנשימה (גם לנשום לוקח קצת זמן ביום ובכל זאת אנחנו עושים זאת).

האמירה השלישית * להסתקרן | אם תלמדו ותקשיבו ב”כאילו”- בלי אף, אוזניים, עיניים והמון רצון של סקרנות הלימוד לא יועיל. נסו להחזיר לעצמכם את הילד הסקרני שנמצא בתוככם, ותגלו שזה כלי חזק שקולט כל תנועה.

האמירה הרביעית * להתגמש | גמישות היא ערך חשוב לחיינו באופן כללי אך היא חיונית בעיקר בארנה הדיגיטלית, אם תבואו ממקום נוקשה שלגביו הכל לא אפשרי, וודאי שכלום לא יקרה. ראו את עצמכם כנאדיה קומנֶצ’י של הדיגיטל ותסַגלו לעצמכם הרגלים של גמישות- האִימון הוא הכרחי ומבטיח הישגים ! 

האמירה החמישית * לבדוק | אין מצב שתמצאו את הכל בגישוש הראשון. תבדקו- תחקרו, תנסו לשמוע על עוד אפשרויות. לא יאומן כמה פתרונות נבראים מידי יום באקו סיסטם הדיגיטלי ! בדיקה ועוד בדיקה יובילו אתכם למקומות נוספים ולמיזמים האיכותיים והחכמים ביותר.

האמירה השישית * להגיד כן | אפשר להניח בביטחה שאנשי ה”לא” גם לא יגיעו רחוק. ועכשיו ברצינות, נסו לקבוע לעצמכם את הכלל שלפחות חמש פעמים תאמרו כן על כל עשר הצעות- אין ספק שפתאום תגלו שהעולם הדיגיטלי רוחש הפתעות שמגרות לתזוזה.

האמירה השביעית * לטעות | וכן, בשטחים הבתוליים של הזירה שבהם אף אחד לא ניסה לפניכם את מה שעשיתם, בעולם שאין בו בנצ’מארק ברור וROI אבסולוטי, הזכות לטעות היא חלק מהחגיגה. ואם תחליטו באופן מודע שאתם מרשים לעצמכם לטעות- לא יקרה שום אסון, תקומו שוב על הרגליים ותתחילו מחדש.

האמירה השמינית * לפרגן |  הדיגיטל הוא סביבה יוצרת שבה נעשים אלפי דברים בבחינת יש מאין, תדאגו לפרגן כי התמיכה היא הדלק שמטעין אותה באנרגיה המשכית.

האמירה התשיעית * ליזום | תיזמו- כל יוזמה גורמת לכך שהמנוע של החדשנות לא מפסיק להסתובב.

ואחרון אחרון חביב * הדִיבֵּר העשירי והכי חשוב לכל הדעות והוא- לֵיהָנות | בכל ההמלצות שהיצגתי כאן עובר כלל אחד שיקבע את מידת ההצלחה, צאו לחירות מהנפש המעונה שלכם ומֵעוֹל ההרגשה שהכל כבד ומעיק. תהנו, זה כל הכייף !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.