LinkedIn 100 Milion

בשבוע שעבר LinkedIn הוציאה הודעה לכלל המנויים אשר נרשמו בתחילת הדרך  ספציפית ל100 אלף הראשונים שנרשמו למתחם. בהודעה היא מאחלת לכולם מזל טוב ומודה לכל אחד ואחד על כך שלקחנו חלק ונרשמנו לאחד המתחמים הגדולים והמרשימים ביותר בתרבות הנטוורקינג של הרשתות החברתיות הקיימות לאורך זמן ברשת. אני חייבת להודות בפה מלא שאפילו ההודעה הפשוטה הזו יש בה מן החדשנות ומן המאפיין של הזירה הכול כך מיוחדת הזו.

LinkedIn חצו את קו המאה מיליון רשומים למתחם ומי שחושב על כך טיפה לעומק מגלה שזה לא דבר של מה בכך ! נכון, Facebook גדולה כמעט פי שבע וגם גדלה במימדים עצומים מיום ליום. אבל בניתוח מהיר ובהשוואה בין שתי הזירות תגלו מהר מאוד את הדברים החשובים שהופכים מתחם כזה עם מאה מיליון יוזרים רשומים למתחם סופר אסטרטגי עבורכם – והמסר כאן הוא בעיקר אל מי שעוסק בתחום הסושייל מדיה ככלי מניע לעסקים ונטוורקינג. החלטתי לכבוד המאורע הזה ולכבוד המספר המשמעותי המעיד מן הסתם על חוזקה וחוסנה של הזירה, החלטתי  לתת לכם את משנתי ולפרוס בפניכם את הסיבות הטובות שבגללן אני חושבת שכדאי לכם לקחת חלק במתחם המצליח. ולברך את הדברים החשובים עליהם צריך לתת את הדעת. למי שלא מכיר את המתחם ורוצה להעמיק ברזולוציה אני מצרפת לכם את הגישה לפוסטים הקודמים שלי משם תוכלו לקחת טיפים ורעיונות לפעילות : לינק.

התובנות שלי ביחס לשאלה למה LinkedIn ? ואיך מתחם זה יכול לעזור לכם מבחינה עסקית 

קהילה בינלאומית | אתחיל בעניין החשוב ביותר : האם אתם מכירים עוד מקום בעולם המציאותי או הדיגיטאלי, שבו מושט לכם אמצעי זמין להיות בקשר יומיומי עם קהילה בינלאומית ? אני לא. נכון שFacebook היא זירה גלובאלית אבל בסופו של יום רוב הפעילות שלנו נשארת במעגל הקרוב לנו ואי לכך בזירה הלוקאלית – אלא אם כן אנחנו נרתמים למאמץ נוסף ומכוונים זאת אחרת. מסתבר שLinkedIn כמתחם מזַמן לנו באופן טבעי פתח לקשר מיידי עם הקהילה הבינלאומית. אישית יצרתי קשרים דרך הפלטפורמה עם בכירים בתעשיית התקשורת והניו מדיה ובכך אני סוללת לי תקשורת ישירה אל החברים החדשים שהכרתי. דוגמא מאירת עיניים לכך היא קשר שיצרתי עם בריאן סוליס – לינק.

קשרים עם בכירים | בהמשך לנקודה הקודמת, חשוב להבין כי ההבדל המשמעותי בין LinkedIn ובין מתחמים כמו Twitter וFacebook  מתבטא בכך שמי שבוחר להיות בזירה זו עושה זאת מהמניע העסקי מקצועי, לכן : אתם צריכים לראות במספר הזה -100 מיליון מספר שמשקף ריכוז מובהק  של קהילה שעליה נמנים בכירים, סמנכ”לים ומקבלי החלטות בקהילה הבינלאומית. הרציונאל של הזירה מתייחד בכך שהוא מייצר חיבורים, קישוריות וזיקות רלוונטיות ומנקודת מוצא זו מובטח לכם שבעבודה נכונה תיזכו בקשר נדיר מאין כמותו דרך הפלטפורמה החברתית הספציפית.

נטוורקינג טהור | תכופות אני שומעת מפי אנשים שנגעו בעניין ברפרוף,את הטענה שבLinkedIn אין שום אינטראקציה והם באופן טבעי משווים אותה לחוויה הפייסבוקית שלהם הנותנת ברמה הכי גבוהה הרגשה של דינמיות רב שכבתית וקשר מתמשך. נכון, זו LinkedIn שבמהותה היא זירה שונה ואני למען האמת חושבת ומאמינה שטוב שכך -למה לנו שתי זירות המתפקדות בדיוק באותה רמה. הבסיס המקורי והפלוס הגדול במתחם זה הוא העובדה שאין בו “קישקושים” אלא הוא מתקיים כזירה מקצועית פַּר אקסלנס והמהות המרכזית שלה היא פיור נטוורקינג. המיתוג של הזירה הזו אומר הכול- LinkedIn: Relationships Matter !

מידע וידע | בכל מקום בו יש קהילה עסקית ובטח ובטח קהילה מובילה ברמת המינדסט החדשני, נטוורקינג ושכבה בכירה ישנה גם גישה להמון ידע מקצועי ומידע משמעותי. קחו בחשבון שהמתחם תוסס במידע מקהילות בינלאומיות בנושאים שונים, שאלות ותשובות שמאפשרות לכם גישה לשיחה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר ועד לעובדה שהמתחם עצמו בצבר הגולשים שבו מאפשר לנו גישה לידע – על עסקים, ארגונים, אנשים בארץ והכי הכי חשוב – בעולם.

חיבוריות | הקשרים בין זירות | בכל פעם שאני מעלה את אופציית הזירה הזו אני מקבלת תגובות על כך שבTwitter יותר מעניין ושבFacebook יש יותר אנשים . החוכמה היא לא לחשוב מה יש במקום החוכמה היא לחשוב איך ניתן לחלק משאבים ולעשות גם וגם וגם בפוקוס של רלוונטיות וצורך. קחו בחשבון שהחיבוריות בין פעילות בכמה זירות ההקשרים שאתם יוצרים בניהן עושה לכם שירות של מכפיל כוח וגורם לכם לייצר את דריסת הרגל האיכותית והחכמה ברשת. זה הכיף וזה המזל אפשר לטעום ולנסות מהכול וכמובן מתוך אספקט של מטרות ויעדים ברורים ומה נשיג בכל פעילות ופעילות.

מיצוב ומיתוג | דריסת רגל דיגיטלית חכמה | אין ספק שעצם העובדה כי אם תפגינו נוכחות ותשתמשו בעוצמות של נראות המתחם תייצרו עבורכם דריסת רגל דיגיטלית חכמה. חשוב להטביע את נוכחותכם גם במקומות האחרים בהם אתם פעילים מבחינה שיווקית – בכרטיס הביקור, בחותמת המייל שלכם ובניירת המכתבים. להיות בLinkedIn ממצב אתכם מספר עליכם ומעיד עליכם – על מידת הרצינות שלכם, על האופן בו אתם עושים עסקים ועל הרצון שלכם לייצר קונקשין חדש ושיתופי פעולה שונים.

שימושיות פרקטית | חשוב להדגיש כי מתחם זה מאפשר לכם אפליקציות שונות שעוזרות לכם ברמה הפרקטית לעבודה היומימית. מהעובדה שהוא מסתנכרן עם האאוט לוק שלכם, נותן לכם אפשרות של ענן להעלאת קבצים ומסמכים במחיצה ייחודית שנחשפת רק אליכם, אפשרות להעלות את קורות החיים שלכם ובכך להנגיש אותם לאחרים. השירותים במתחם מתחדשים בתדירות קבועה ומאפשרים לנו לשכלל את סביבת העבודה הוובית שלנו – שווה לעקוב אחר הבלוג המצוין של המתחם ולהתעדכן בחידושים ובשירותים השונים על בסיס קבוע – לינק.

לסיכום : צירפתי לכם אינפוגרפיקה מקסימה שיצרו עבור המאורע ועבור המתחם . תוכלו להיחשף דרך הסעיפים השונים בתוכן של התמונה למספרים, להיקף ולעוצמה – כולם בגדר סיבה טובה שעבורה רצוי לקחת חלק במתחם ולייצר בו נוכחות נרחבת. מקור :לינק

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

4 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.