Great Fan Pages on Facebook

 

 

מי שמכיר את האתר שלי (הבלוג הזה) יודע על הנוהג החביב עלי : להציף אחת לכמה חודשים פוסט שמביא לכם טעימה מהעולם הדיגיטלי בנושא אשר נוגע לעמודי אוהדים מוצלחים, “עמודים חכמים” שמצאתי בFacebook. מבחינתי זו הנאה גדולה לאגד את הדוגמאות הללו ולהקצות להן מקום מיוחד בבית הווירטואלי שלי. הודות לריכוז (תרתי משמע) אני לומדת ממגוון האפשרויות והרעיונות שהעלו טובי המומחים בעולם הדיגיטל והסושייל. מקווה שבאותה מידה גם אתם תחוו את העיון במבחר שאציג כאן. הפעם אני מביאה לכם קשת של דוגמאות בהן נפגשתי במהלך השבועות האחרונים, כל דוגמא עם טוויסט משלה, שמתוכו תוכלו ללמוד ובסיכום להעביר את אשר תבחרו  אל סל כלי העובדה הדיגיטליים שלכם.

חשוב לי להדגיש כי מאיסוף הדוגמאות אני נוכחת בכל פעם מחדש שזו משימה אין-סופית ואין סיכוי שנשתלט על כל המידע. אבל מצד שני, אם מסתכלים על חצי הכוס המלאה, אין דבר יותר כיפי ומוצלח מחוויית הגילוי. כאן אנו משופעים בתגליות שמהן נוכל לקחת ולחלץ תובנות לעצמנו. ובכן נתחיל …

BMW | לראות מותגי יוקרה פעילים בFacebook “מרגיש לי” כמו ניצחון הרוח היוצרת |

קהילה גדולה של רכב היוקרה BMW כוללת דף מפואר שמראה את הפעילות העולמית שלה, שימוש נכון ברעיון הפייסבוקי המאפשר לנו להגדיל את הנוכחות שלנו לממדים בינלאומיים, דהיינו להגביר נוכחות מול הקהילה העסקית הגלובאלית. יש בקהילה שימוש חכם בתוכן כמו גם באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים העומדים לרשותינו. כמו כן, מתקיימת חשיבה היקפית של הקהילה המנוהלת ממרכז תקשורת ומיושמת על ידי העברת מסרים יזומים בטאב הנקרא – BMW TV. חכם ושווה ביקור.

Levi’s | אין ספק שזו אחת החברות המרשימות ביותר בדרך בה היא משתמשת בכלי המדיה החברתית ובדיגיטל באופן כללי |

אחד הפרויקטים המרשימים ביותר שפגשתי לאחרונה, אפליקציה מהממת שיצרו ליוויס בשיתוף פעולה עם המיזם של השחקן מאט דימון להספקת מים לכל המקומות הנצרכים בעולם. חשיבה חכמה ליצירת אנגייג’מנט : מעורבות אמיתית של הגולשים באמצעות הפצת מסר ערכי – לחסוך במים. שווה להיכנס, ובה בָּעֵת גם לפתוח את הראש ולברר איפה אנחנו יכולים להתניע פרויקטים מסוג זה.

חשוב להדגיש כי הפעילות הופכת לצעד משמעותי בכך שהיא לא מסתמכת רק על האפליקציה אלא מקבלת ביטוי גם בעמוד החברה בסטאטוסים השונים העולים בה.

Stella McCartney | אין ספק שתחום האופנה יכול להתפתח ולגדול במתחם של סושייל ובמיוחד בFacebook |

דוגמא נהדרת לשימוש חכם ומעניין בעמוד אוהדים, הפיכת העמוד למעין מועדון לקוחות אקסקלוסיבי של המותג ולבמה ליצירת חדשות אשר מופנות אל קהל הגולשים הספציפי לזירת הFacebook. חשוב לציין כי השימוש בזירה הוא מעשה חכם מכמה היבטים : הן ברמת הויזואליות, הן ברמת התוכן השוטף המתפרסם יומיומית והן ברמת החשיבה האיכותית שתכננה יצירת מועדון מבסיס האוהדים.

Clarisonic | קהילה שעוסקת בטיפוח עור הפנים שלנו |

יופי של שיטה להמחשת המוצר -ובנוסף אפשרות לתקשר ישירות עם החברה ולפנות אליה בשאלות. אפשרות להיחשף למוצר בתיווּכָן של ההדגמות וכמו כן, שימוש במתחם כמחולל מסד נתונים לעדכון חברי הקהילה בחדשות על המוצרים. השיחה במתחם כוללת שאלות של הגולשים ומתן תשובות באופן שוטף, העלאת קייס סטאדיס ודוגמאות מחכימות מצד האנשים שהשתמשו  במוצר כטססטימוניאלס למהלך שקוף ואיכותי מול בסיס האוהדים והלקוחות הפוטנציאליים.

Stella & Dot | אופנה, אקססוריז – הכול בסטייל ובתחושה שיש עם מי לדבר  |

שימוש נפלא בקהילת הFacebook כמקום מחולל שיחה בנושא הסטיילינג, העיצוב והWell–Being. שימוש בטאבים השונים להעברת הצעות ערך, מדריך לסטייל ועיצוב, הזדמנויות מיוחדות ועוד. השיחה במתחם מתנהגת כמעט כמו ז’ורנאל של אופנה ומאפשרת לגולשים ולגולשות להביע דעה – שווה ביקור ומעקב.

Tiny Prints | מתחם לקטנטנים – ברכות לנולד |

מתחם העוסק בברכות לתינוקות : אפשרות להיחשף למוצרים חדשים בחנות מקוונת אשר נמצאת כחלק מהדף, באמצעות טאב שמעביר גירויים וממותג כמקור להשראה. וכן שרשור של טאב לסרטוני YouTube אשר משמשים כמעין בית ספר מקוון עבור מי שרוצה להשתמש בשירות, פגישה חכמה עם קהל מוגדר.

 Community® Coffee |  קהילה מקסימה העוסקת כל כולה בנושא הקפה |

זכתה לתשואות גם מטעם Facebook בניוזלטר אותו הם מוציאים מדי כמה שבועות לקהל המפרסמים בדיוור ישיר. הקהילה כוללת מתכונים של קפה , מדריכים לנושא הקפה, והמעניין ביותר – שיחה איכותית על קיר המתחם הכוללת טיפים, תובנות ושימוש חכם באינטראקציה עם חברי הקהילה.

Ecycler | קהילה העוסקת בתחום איכות הסביבה במיקוד על מחזור |

שימוש מרהיב ביכולות הטכנולוגיות של Facebook. חשיבה מעמיקה על התכנים, טיפים ונושאים הנשטפים על קיר הקהילה. חיבור חכם לקהילות אחרות בתחום לשם הרחבת הנושא גם לעֵבר ערוצים נוספים ולשם יצירת קישוריות וחיבורים חכמים. שימוש תכוף בכלי הנוטס המאפשר לקהילה לפַתֵחַ סוג של בלוג הבית בתוך Facebook. תוכן בעל אופי חיובי, מעצים ומשגרר את הנושא שמוערך כמקור השראה ומעורר רצון לחיבור. לא טריוויאלי ושווה להסתכל.

Bare Escentuals Cosmetics | קהילה העוסקת במוצרי טיפול וקוסמטיקה |

כוללת הצגת המוצרים והרחבה לגבי מהותם, מלווה בסרטוני וידאו וקישוריות למתחמי המדיה החברתית הנוספים של הארגון. שימוש מרהיב בכוח החזותי ובאמצעים האסתטיים לעיצוב המתחם. ראוי לציון – השיחה בקהילה זו מעניינת וסוחפת את בסיס האוהדים לשתף במחשבות, בשאלות ובתהיות. המתחם משמש בפועל ככוח של שירות לקוחות ושירות ייעוץ ולבטח מגבש קהל של גולשים אשר מומר ללקוחות מרוצים.

Mabel’s Labels | הקהילה הכי חביבה שפגשתי אי פעם בFacebook |

קודם כל כדאי לכם לטייל בטאבים השונים שלהם. אם נוגעים על התמונות מתקיימת אינטראקציה נעימה, שכמותה לא ראיתי בשום מקום אחר. הם משתמשים בקהילה במטרה לייצר מעין מועדון מנויים שמקבל חדשות על בסיס קבוע. דואג להקצאת מקום לתרומות וליצירת אינטראקציה איכותית על הקיר שלהם עם הגולשים. חשוב לראות שגם בדוגמא הזו שירות הלקוחות מאוד אדיב, מהיר ודיאלוגי וכן הוא מאופיין בטון דיבור אישי וכיפי כראוי למתחם שגדל ומתפתח בFacebook ושואף לייצר קהילה.

Benefit Cosmetics | עוד קהילה שעוסקת בקוסמטיקה ואחד העמודים הכי יפים שראיתי אי פעם בזירה זו |

עמוד הקטלוג שלהם כולל נראות מפוארת ואינטראקטיבית המאפשרת לכם לדפדף בקטלוג וירטואלי יפהפה. הקהילה קוראת לגולשים להגיע ולפנות בשאלות במסגרת העמוד מתוך מקום של החצנת המומחיות של החברה והידע שלה בתחום הקוסמטי. יש להם טאב מפותח של וידיאו המדברים על המוצרים ועמוד של הצעות ערך בו הם קוראים לגולשים לתעדף את המוצרים ולרשום את דעתם. הקהילה היא מאוד דאלוגית והגולשים ביוזמתם מעלים על הקיר מגוון שאלות למומחים. מה שיפה במיוחד הוא שמתפתחת לה שיחה בין הגולשים לבין עצמם – בעיני זו שיא הקהילתיות כמופת למקום אליו מותגים צריכים לשאוף.

מילת סיכום . אין כמו הזירה הזו, Facebook בכל הנוגע לחדשנות, לפיתוח רעיונות , לפתיחת הצ’אקרות ומַעֲבָר לחשיבה שונה. כל שנשאר הוא להחזיק את העיניים פקוחות, לחפש, לשמוע וכמובן לא לשכוח לשתף.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

7 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.