Nike Air Jordan Movie

נעל היא רק נעל, עד שאדם נכנס לתוכה- או יותר נכון, נעל היא רק נעל עד שמיקל ג’ורדן נכנס לתוכה- המשפט הזה מתאר בצורה מצויינת את המהות של הסרט המצויין הזה! כיצד חברת נייקי בחוכמה רבה ובנחישות של איש השיווק שלה החליטה להחתים את מיקל גו’רדן כמשפיע המרכזי שלה, ואף בנתה בדמותו נעל שהוא (מייקל) ממש מוטבע בתוכה. כשצופים בסרט הזה (בקולנוע) אפשר לראות בוודאות איך בונים מותג, כיצד הימור וחיפוש אחר היחוד והבידול עושה בפועל את כל ההבדל לברנד אמיתי. 

כשNike הייתה טרום תקופת ג’ורדן, המיקום שלה בעולם הספורט לא היה הגבוה ביותר, לפניה היו חברות כמו אדידס וקונברס (אולסטאר) והיא השתרכה מאחור. כיום, ההיסטוריה, היא היסטוריה- נייקי הפכה בזכות הנעל של גו’רדן לחברה מובילה, ,בלעה את קונברס לתוכה והMove הזה של מיקל ג’ורדן כמשפיע המרכזי שלה שסביבו נוצרה הנעל המפורסמת הפכה אותה למפלצת ספורט בלתי מעורערת. נייקי היום היא השחקן המוביל בין שלושת החברות שמניתי- ואולי הדבר המשמעותי ביותר שמגדיר אותה כחברה הוא האומץ שלה לעשות מה שהאחרות לא עשו ולהתוות את הדרך למקום המוביל והמנהיג הזה.

לכל אורך הסרט שמספר בצורה מדהימה את הסטוריטלינג הזה, מראים כיצד חברה מתקשה לעשות שינויים קשים, להמר במקומות חדשים שאחרים לא דרכו בהם- ולהאמין בעולם ובתפיסות שונות שלא נוסו קודם לכן. לאורך כל הסרט גם משלבים את עשרת העקרונות של ניקי שלפיהם ובדרכם היא לכאורה מקבלת החלטות.

The 10 Principles at Nike עשרת העקרונות של ניקי הם די מוכרים, ובתוכם יש אמירות מופלאות שחשוב להגיד- הלוואי שלכל עסק היו כאלה! אבל המרחק בין להבין אותן ולבין לפעול על פי העקרונות הוא גדול, נדרש מובילי דיעה, מנהיגים, אנשים שמוכנים לקחת סיכונים ולהמר על הלא ידוע.

שמעתי את מט דיימון (השחקן והמפיק המוביל של הסרט) מדבר על כך שכשהוא רצה לעשות את הסרט הוא נסע לדבר עם מיקל ג’ורדן אישית, ומיקל אמר שאין לו עניין שישחקו את הדמות שלו בסרט אלא מה שחשוב לו שישימו את הספוט לייט על אימו. אימא של מיקל גו’רדן עושה בסופו של דבר את כל ההבדל בסרט וגם בחיים האמיתיים שכן היא דורשת מניקי לשנות את מודל ההפעלה שלה ולשלם למיקל תגמולים על כל נעל שתמכר תחת המותג והשם שלו. עד היום מיקל מרוויח בכל שנה תגמולים במיליוני דולרים ולמעשה דרך האקט הזה אימו של גו’רדן שינתה את הדרך שבה פועלות חברות כמו נייקי לשנים קדימה.

סאני, מנהל השיווק של נייקי שמשוחק באמצעות מאט דימון הוא איש שמחזיק את כל העקרונות אותם אני מובילה בשנים האחרונות על חדשנות- איש שמחפש, סוקר, חוקר, רוצה לגלות את מה שיכול לייצר וליצור את המחר- ועל כך הוא מוכן להמר כמעט את הכל! אבל הוא עושה זאת מתוך ענווה, שיחה עם האנשים שבשטח, גילוי עמוק עם עין חוקרת אמיתית וסקרנית. הוא איש של אנשים שמחפש למצוא אמיתות שבונות הזדמנויות אמיתיות בחיים. העיקרון של סאני הוא אותו מחקר, גילוי, הימור ותעוזה- יכול להיות שהם היו צריכים לשנות את העקרונות של החברה על פי הנקודות הללו כי בפועל זה מה שהפך אותם להיות מי שהם היום! תלכו לקולנוע, המלצה חמה וחכמה!


חדש. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר חדש! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.  בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.