Death of the Banner?

לכל הפרסומאים ואנשי השיווק בינכםכן, כן אני יודעת שאולי אני עושה מעשה מגונה ו”רוצחת” לכם חבר יקר והיסטורי. אבל בעולמנו ההולך ומשתנה עקב אבולציה מתמשכת של מגמות שלרוב בכלל נוצרות על ידי המשתמשים אין דרך לאטום את האוזניים אלא רק להסתגל לחידושים, ושוב ושוב לבחון את הדרכים בהן אנו פועלים ואיך רצוי לעבוד כיום. קחו בחשבון שזהו פוסט שמבוסס על דיעה שלי – שגובשה על סמך קריאת המפה ועירנות לשינויים המסתמנים, ומעל לכל ל”אוזן דאמבו” גדולה שפיתחתי שמשדרת לי שיש פה מגמה שפשוט אי אפשר להתעלם ממנה. קחו זאת כמזון למחשבה ובמקום למהר ולהביע התנגדות, נסו לְעַבֵּד את הנתונים לעומק ותראו איך זה פוגש אתכם. כמו כן, חשוב להגיד שאני לא באמת חושבת צריך להרוג את הבנר, הכותרת בעיקר אמורה לזעזע את המחשבה ולאפשר לכם לבחון מחדש אפשרויות נוספות.

אנשי מקצוע בעולם השיווק והפרסום – מאמינים שהפרסום במובייל מבוסס דיספליי עדיין אינו מגשים את הפוטנציאל בקריאטיביות שניתן להפיק ממנו במובייל- כמו שניתן בדסק טופ, שהרי אי אפשר להחזיק באותה גישה שְׁחוּקה ולהשליך אותה על המסך הקטן. העובדה היא שNative Advertising זו מדיה יותר זולה עבור אנשי שיווק והיא מייצרת יותר עבודה- אבל אין ספק שתעשיית השיווק מזה זמן מה נוקטת בשיטות חדשות במובייל, וחברות רציניות מנסות להעביר את משאבי הכסף והזמן המושקע לשם. כראייה למשל : פורסם לאחרונה ששלושים אחוז מההכנסות של Facebook הגיעו מהמובייל ברבעון הראשון של 2013, מה שמוכיח שהכלים האחרונים שפיתחה כדי שאנשי שיווק יוכלו לטרגט ולפרסם בפיד של הגולשים, אכן מראים ניצנים של הצלחה ומעוררים עניין מחודש בתעשיית הפרסום.

זה למעשה יכול להיות העתיד של השיווק במובייל – יש שלוקחים את האמירה הזו רחוק וטוענים שהדיספליי, זה שיושב בראש העמוד במסך הקטן כבר נמצא על סף דרכו החוצה ומותו קָרֵב. אם תיקחו בחשבון את כל הדברים שמותגים יכולים לעשות עם תוכן- הרי כל אלו יכולים בפוטנציאל לעבוד טוב יותר ומדויק יותר- על ידי שימוש במודעות נייטיב ומתוך תפישת עולם שיווקית של : Content Marketing.

להתאים את עצמנו למובייל- A mobile fit  אחד מהאתגרים הגדולים ביותר עבור מותגים שעובדים עם Native Marketing הינו שכלול של מיומנויות, שכן יחידות הפרסום של נייטיב מרקטינג בדרך כלל מותאמות לטכנולוגיה מוגדרת ועל פי זאת מתאימות את עצמן לשימוש בפלטפורמה. המותגים שפעילים בדרך זו משתמשים בשיטות מקובלות של שיווק בכל זירה, והפלטפורמה אכן אמורה לעזור לאנשי השיווק להגיע אל סוגי משתמשים במובייל דהיינו אל קבוצות מסומנות דרך מודעות שנכנסות בתוך הסטרימינג של המידע, המודעות הללו נראות כמו ספונסרד סטוריז ומשתלבות בפלואו של התוכן.

הדיעה הרוווחת בקרב מומחים בתחום הינה כי הבנר שיושב בתחתית הסלולר שלנו – יוצר חווית UI גרועה- והוא בגדר פלואו “מטרחן” שמכריח את הגולש להפריז בקליקים, ובנוסף לכך האינטגרציה של התוכן אינה משולבת בחוכמה שמובילה למקומות הנכונים. תוכן שמשתלב בפיד מביא איתו שני יתרונות מהותיים- חווית גלישה מותאמת וידידותית למשתמש ! והשגת מעגל מדויק של קהל יעד מטורגט היטב.

אז תכינו את עצמכם- זוהי רק ההתחלה ! הפעם מדובר על אפטייזר לנושא שאני מתכוונת להמשיך ולדבר עליו לא מעט בזמן הקרוב ולנג’ס לכם עליו. עכשיו הברירה בידכם : או שתיכנעו ותסתגלו למסרים ולתובנות וכך תלמדו איתי יחד – או שפשוט תעשו לי Hide או Unfriend.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.