How to Use QR Codes

 

אחרי שתראו את הסרט הבא אולי תחשבו שכותרת הפוסט הזה צריכה להיות – איך לא משתמשים בQR Code. אבל לפוסט הזה יש מסר משמעותי – הכלים הדיגיטליים והמערכות הטכנולוגיות שנפתחות בפנינו מייצרים עבורנו כר פורה של אפשרויות, והן מתבטאות במגוון מהלכים ייחודיים שנוכל לבנות סביב ההזדמנות הזו. עם כל זאת, לעיתים המגוון מסנוור אותנו והופך אותנו לשפוטי הטכנולוגיה במקום שהסדר יהיה בדיוק הפוך – שהטכנולוגיה תעבוד עבורנו.

המסר של הפוסט הזה הוא פשוט – הַשקיעו מחשבה ! עולם הקודים פותח לנו דלת חדשה שמקשרת את המציאות הדיגיטלית למציאות הפיזית דרך המובייל. – אבל הקשר לא מספיק, יש צורך להפעיל חשיבה רצינית ועמוקה באשר לתועלות שאתם מעבירים באמצעות אופציה זו. כמו כן, ערוצים מסוג זה לא נועדו להתקיים רק כ”מהלך לשם המהלך” – בכל עשייה שאתם מייצרים, בכל פלואו שאתם מציירים יש להשקיע חשיבה שמנותבת לביזנס ומחוברת אליו הלכה למעשה ובפועל מסתכמת בתועלת ובמתן ערך גם לבסיס הלקוחות והגולשים וגם למטרות העסקיות שלכם.

איך לא ? יש לחשוב על כך שאתם אמורים להשתמש בהזדמנות על מנת להשביח את החוויה של הלקוח, של הגולש. הרעיון הוא להיכנס לClient Journey ולהיטמע בתוכו עם ערכים מוספים שמתאפשרים על ידי שימוש בקוד. אין צורך לחזור על דברים ותכנים שזמינים לנו בין כה וכה, אין צורך לספר לנו דבר מה שאנחנו יכולים למצוא ממילא באתר וברשתות החברתיות. באותה נשימה אין לנקוט בפעולה שתגרום ללקוח לבדוק את מידת גמישותו – כל מה שמכביד על הלקוח הופך למעשה את החוויה למיותרת וחבל. כדאי לכם לראות את הסרטון הבא המתאר בדיוק את הדרכים השגויות שלנו בבואנו להשתמש בQR.

איך כן ? צירפתי לכם כדוגמא ובנצ’מרק איכותי את התמונה הבאה – מהלך של Guinness שלוקח את ההזדמנות ו”מעצב” אותה בצורה אופטימאלית במסגרת מסעו של הלקוח בClient Journey. זוהי דוגמא מופלאה לחשיבה עד הסוף הסובבת את הרעיון באמצעות ארכיטקטורה מושלמת. השימוש במהלך זה בQR מתוכנן סביב ההיגיון של הקוד ואינו מתפתה לפעול בשיטת הדבקת הקוד על מהלך אך ורק בכדי לצאת ידי חובה ומקסימום להיראות קצת “מגניבים”. מהלך כזה שפוגש את הלקוח על הישורת של המוצר עצמו – הכוס , יודע את המלאכה. הוא מאתגר את הלקוח לסרוק את הקוד ולשתף ברשתות החברתיות, ודרך השיתוף לקבל הצעת ערך אמיתית בצורת קופון דיגיטלי שתורם ללקוח מחד ולמותג מצד שני. הסוד טמון בעובדה שזהו מהלך ויראלי שדרכו הצרכנים הופכים למשווקים של המהלך ושל המותג

מילת סיכום, ההזדמנויות הדיגיטליות שפוגשות אותנו מדי יום הן אין סופיות ומקלות עלינו לשנות גישה, שיטות, מהלכים – ובצד כל אלו אנחנו צריכים לחשוב באופן עצמאי ובדרך שאינה נתמכת על הגימיק. החשיבה שלנו צריכה להיות תפורה “על פי מידה” ולהיעשות בחוכמה שתייצר ערך אמיתי ומובן לשני הצדדים, גם לצרכנים וגם – לא פחות חשוב – לחברה ולמותג. אל תוותרו לעצמכם ואל תתנו לטכנולוגיה להיות המרכיב המרכזי במהלך – החיבור הנכון ביותר הוא הטריו המקשר בין טכנולוגיה, הצעת ערך משמעותית וחיבור לביזנס. כל אלו יחד יבטיחו חווית לקוח נכונה שתוצאתה Win Win לכל הכיוונים.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.