iPhone Apps | Circle

כל יום ויום מופיע משהו חדש במרחב הדיגיטלי, רכישה חדשה, מיזוג, אפליקציה שעושה את ההיפ הנוכחי, מגמות וטרנדים ששווה להתעכב עליהם ועוד ועוד. אכן, הפעם אני רוצה לדבר אתכם על אפליקציה חדשה.

Circle אפליקציה לiPhone שמאפשרת לנו להתחבר אליה דרך Facebook קונקט ובכך חוסכת מאיתנו תהליך הרשמה מתיש. האפליקציה עוזרת לנו לזהות מי מבין המעגלים שלנו נמצא בקרבת מקום – ומי מהגולשים שבחרו להתחבר לאפליקציה זו נמצא גם כן בסביבה. על ידי כך ניתן למעשה להרחיב את יריעת החיבורים שלנו מבוססי מכנה משותף של קרבה לוקאלית. רשת חברתית במוביל מבוססת מיקום ומעגלים שקרובים אלי על פי הגדרת המיקום שלהם ועל פי הקישור לחברים בFacebook. מדובר ביישום מקסים שמאחוריו עומד Reas Even – הבעלים והמייסד של הזירה.

מה שמדהים באפליקציה הזו הוא נושא הUI – החוויה של היישום הנדון היא מדהימה בפשטותה ובחוכמתה. כשאתם נכנסים לאפליקציה – היא עושה עבורכם את רוב העבודה בבניית הפרופיל, מושכת את הנתונים הפרטיים שלכם לגבי מקום העבודה, השכלה, מגורים ובאופן אוטומאטי מחברת אתכם למעגלים שכבר התחברו מעצמם לאפליקציה. יש לקחת בחשבון שזהו יישום חדש ועדיין אין לו הרבה משתמשים. אישית קיבלתי מייל מהמנכ”ל שמברך אותי על כך שאני בין הראשונים להשתמש ביישום. כתבתי לו בחזרה שהיישום מקסים, ושאני מתכננת לכתוב עליו בבלוג, והנה – בSLA מדהים של פחות משתי דקות הוא ענה לי שזה נהדר ואני מוזמנת לשאול אותו כל שאלה.

אם אתם רוצים לראות דמו מדהים של האפליקציה תוכלו למצוא בLink

מסך הכניסה לאפליקציה פשוט ומזמין בזכות השאלה “מי נמצא לידך ?” ביכולתנו לראות את המיקום שלנו ושל החברים שלנו מזירת ה-Facebook אשר נמצאים סביבנו ברגע נתון.  בו בזמן, האפליקציה גם תחשוף לעיניכם עוד אנשים שקשורים אליכם במעגלי החיים – מהרשת החברתית, בית ספר, עבודה וחברים של חברים. – את הפיצ’ר הזה ניתן אגב לכבות במידה שהפונקציה הנוספת לא רצויה. המשתמשים יכולים להחליט מה יהיה טווח המעגל – מהגדרה של קרבה גיאוגרפית וסביבתית ועד למעגלים מסועפים מכל העולם. האפליקציה מאפשרת שירות הודעות “פנימי” בין משתמשים.

מעבר לעובדה שזה יישום חדש ומדליק שכדאי לכם להכיר, אני מאתגרת אתכם להתרשם מרמת החוויה שמוצעת באפליקציה זו. אין ספק שזו הוכחה ניצחת לכך שאם רוצים “ללכת על פשוט”  ניתן לעשות זאת גם באופן חוויתי ונבון. זוהי אפליקציה קליקבלית שמשאירה טעם של עוד וחשק לחזור. החשיבה על “המסע של הגולש” נשמרה כאן עד לפרט האחרון: החיבוריות לרשת החברתית ועיצוב האייקונים משרתים אותנו כדוגמא ומופת ליישום אפליקטיבי – חכם וחוויתי מאין כמותו !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

  • שחר says:

    באמת UX יפה, אבל קצת נמאס מהסטארטאפים ש”מגדירים מחדש את המרחב החברתי”, או משהו אחר. זה יומרני ולרוב ללא כיסוי.
    מה הם מציעים בעצם? לשאוב את כל נתוני מפייסבוק ולהראות לי מי ממכרי, שהתקינו את האפלקיציה, נמצא באזור? לא כזה חידוש.

  • urianzoharNo Gravatar says:

    כן, יש בזה משהו . עדיין – גם אינסטגרם זה כזה סטיופד אנד סימפל ויוצר מחמישים מיליון משתמשים בה …
    כנראה שאנשים אוהבים בכל זאת לגלות דברים חדשים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.