Cannes Lions 2013 | McCormick FlavorPrint

חלק מהקסם של נסיעה לכנסים בחו”ל כמו לפסטיבל הקריאטיב בקאן 2013 הינו להיחשף לפרויקטים, למהלכים ולמשרדי קריאטיב מדהימים מכל העולם. אחד מהמשרדים הללו הינו R/GA– חברת פרסום מיוחדת- “קריאטיב לאבס” שמביאים פיצוחים שונים ויחודיים ללקוחותיהם. הם למשל אחראים- בשיתוף פעולה עם Nike, על הצמיד המדובר ביותר בעולם- הNike FuelBand ועוד ועוד…

הפעם, אני רוצה לחשוף אתכם למהלך שפיתחה החברה עבור חברת תבלינים בשם : McCormick. למענָה הם ייצרו כלי דיגיטלי מדהים שמסוגל לתת לצרכנים כלי לבחירת טעמים בשם FlavorPrint, והוא מבוסס על דטה עשירה שהחברה צברה במשך שנים. הפוסט הזה אמור לשרת אתכם בשני אופנים :

הראשון : צריך לשים לב לתנועה הכללית של משרדי קריאטיב שיוצרים גם מהלכים אחרים עם לקוחותיהם- למשל לגבי המותגים המסחריים, קיום חשיבה משותפת על פתרונות כגון בניית כלים, יוטיליטי שהופכים לכלי עזר משמעותיים בידיים של הלקוח ורק לאחר מכן מתייחסים לחשיבה על תקשורת שיווקית ופרסומית למהלך. כלים אלו הם אמצעי עזר משמעותי בידיים של הצרכן ובה במידה גם מועילים למותג. מצד בית העסק-המותג’ הכלי יכול להפיק שפע  של מידע עם איסוף דטה על בסיס לקוחותיו ולהפוך במרוצת הימים למועדון לקוחות פרסונאלי. כמו כן הוא מגיע לממדי רשת חברתית ייחודית המבוססת על הכלי. אופן ההסתכלות

השני : שווה להבין את המהלך ולראות מה נוכל לקחת ממנו לארגז כלי העבודה שלנו.

הגענו לימים בהם הדטה שהחברה אוספת עם השנים, כולל המידע הכללי שהצטבר מכפיל את כוחו הודות למומחיות של החברה וצפוי להפוך למוצר בפני עצמו. הנה בדוגמא הנדונה כאן אנו נחשפים להיסטוריה ארוכת טווח ולידע על סנסורים שמגדירים במדוייק מה אנחנו אוהבים ואל אילו טעמים אנחנו נמשכים. כל הדטה שנאספה למעשה מרכיבה את הכלי המיוחד הזה- שעוזר לכל אחד מאיתנו להגדיר פרופיל אישי, לתת פרטים עלינו ועל ההעדפות שלנו וכן לגלות דרכו טעמים חדשים שאליהם כפי הנראה נימָשֵך בעתיד.

צירפתי לכם מידגם של חלק מהתהליך של פתיחת פרופיל אישי עם האופציה להתנסות – הביצוע קל מאוד וניתן להירשם תוך שניות על ידי הפרופיל שלכם בFacebook- אתם מקבלים למעשה פלטה של שאלות על הטעמים שלכם, ובסיכומו של דבר המחולל של הכלי מייצר לכם דף המלצות משלכם על טעמים נוספים שכדאי לכם לנסות ! זהו תהליך כייפי מאוד שמייצר באופן חוויתי סוג של גיימיפיקישן עם עצמכם לשם גילוי הטעם שלכם והוא גם מהול בהמון תמונות מעוררות השראה וכמובן מגרות- מהיכרות עם מאכלים שונים מכל העולם ! Link לכלי, למי שרוצה להתנסות בעצמו.

כאן אתם יכולים לראות את המידגם הפרטי שלי כחלק מהתוצאה של התהליך שיצרתי אישית לפרופיל שלי כאמור, התוצאה כוללת את ההמלצות שקיבלתי לטעמים נוספים בהם שווה לי להתנסות ! 

המלצות ומילת סיכום, אני ממליצה לכם לצאת מהפוסט הקצר הזה ומהדוגמא המרהיבה הזו עם שלוש תובנות.

שווה לכם לנסות את הכלי, באופן אישי גיליתי פרטים שלא הייתי מודעת להם וזה כייף.

> נסו לייצר עבור הלקוחות שלכם כלים חכמים שמאפשרים להם לעשות יותר בזכותכם- על בסיס הדטה שאספתם במשך השנים ועל פי רמת המומחיות שלכם.

חישבו על הדטה שלכם כעל נכס משמעותי איתו תוכלו למעשה למנף את הידע שלכם ולעזור לאחרים. כלים כאלו שנוצרו מעמדה של הגשת עזרה שנובעת מהמומחיות שלכם בתחום, הם שגורמים לאחרים לשתף אתכם באינפורמציה אישית נוספת ויהפכו ברבות הימים למדיות המשמעותיות ביותר בידיו של המותג. נגדיר זאת כנכס צאן ברזל -ומומלץ שתעבדו בנכסים אלה ברצינות המתבקשת ! 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.