Instagram & Video

לפני כמה ימים אינסטגרם שידרגה את הפלטפורמה- על ידי אפשרות חדשה : להוסיף סרטים קצרים של 15 שניות כתוכן, ממש כפי שיכולנו לעשות עד כה עם תמונה- פשוט, מידי, קל לפילטור ואפילו מגיע עם מספר קטן של יכולות עריכה. באפשרות החדשה מושם דגש חזק על קליקביליות ועל נוחות ברמה מדהימה כך שכל אחד מאתנו יכול לקחת בה חלק ולהפוך למיני בימאי, תסריטאי, עורך ומספר הסיפורים בוידיאו. כמוכן התוכן יכול להיות מפורסם בלייב תוך שניות ספורות.

לקחתי על עצמי את המשימה- לחשוב לעומק את השינוי, להרגיש את הזירה ולהבין מה הדבר תורם למעשה ברמת השימושיות ואיך זה פוגש מותגים מסחריים. כתבתי בפרופיל שלי בFacebook שאני חושבת שזו גאונות מצד אינסטגרם להוסיף את הפיצ’ר הזה כיכולת חדשה, וקיבלתי הרבה משובים חד-משמעיים שלפיהם אינסטגרם, או יותר נכון Facebook בסה”כ מעתיקה מודלים קיימים של Vine ואין פה שום חידוש ולבטח לא גאונות. אך אני עדיין עומדת על דעתי  שזו תפישה חכמה ונכונה ביותר מבחינת Facebook, ובפוסט זה אסביר למה זה כך בעיניי, וכן להציג בפניכם כמה נקודות שיבהירו לכם נתונים חשובים על הזירה ועל התפתחותה.

הסרטון ששריל סנדברג הCOO של Facebook העלתה לאינסטגרם שלה דקה לפני ההכרזה –

בין הסרטונים הראשונים שעלו לפלטפורמה…

 

Facebook רכשה את אינסטגרם למטרה ברורה  על מנת שתוכל להכניס משהו טרי וחדש לאסטרטגיית הסושייל שלה ולנוכחות שלה במובייל, אבל בטווח של שנה מזמן הרכישה קמות להן מתחרות ראויות כמו Vine שנוגסות ביוזמת החדשנות שלה ונושפות בעורפה. היקף הגידול והחדירה של Vine כמו כן הגידול המשמעותי שהולך ומתפתח בתוכן וידיאו באופן כללי- לא נסתרים מעיניה של Facebook- וכפי הנראה זו אחת הסיבות המרכזיות להשקה של התוספת החדשה והמדליקה של תוכן וידיאו באינסטגרם. אין ספק שיש לכך השלכות והזדמנויות עבור תעשיית השיווק- כמו כן צריך לקחת בחשבון שזו כפי הנראה רק ההתחלה ואינסטגרם תוסיף לפתח חדשנויות על בסיס היכולות הללו, ועל בסיס מיליוני המשתמשים שהיא צברה במהלך השנים האחרונות. כל אלו שמים את Facebook במקום מרכזי בטריטוריית המובייל, ועוזרים לה להרוויח במהירות- זמן גולשים יקר שמעמיד אותה תחת זרקור חיובי וכהזדמנות משמעותית עבור המפרסמים.

מותגים מסחריים מבינים יותר מיום ליום את הצורך לייצר אסטרטגיות פעילות סושייל במובייל, ואכן Facebook ראתה גידול משמעותי דרך אסטרטגיית המובייל שלה עבור מפרסמים בשנת הפעילות הנוכחית. כפי הנראה היא תרצה לייצר את אותה חוזקה ואותה תשתית עבור מותגים גם באינטסגרם. Facebook השקיעה רבות בשנה האחרונה כדי לבנות את אסטרטגיית הפרסום שלה במובייל, עם תוצאות מאוד מרשימות ולכן, זה כמעט שקוף שהכלים שהיא מייצרת עבור מפרסמים ייושמו גם באינסטגרם. עוד ניתן להיווכח כי וידיאו כתוכן סקסי שמוגש לבסיס הגולשים מוסיף לה תדמית חזקה יותר שקולעת לטעם הקהל של המשווקים בהצעת הערך שלה.

אבל עם זאת צריך לקחת בחשבון שגם התוספת הזו של וידיאו באינסטגרם- לא מספיקה עדיין לבדה כהצעת ערך עבור מותגים מסחריים. אין זה עדיין  המקום הטוב ביותר עבור מותג במידה שתכנן לבנות את עצמו ואת הנוכחות הדיגיטלית שלו בסושייל ובמובייל, מפרסמים זקוקים לכלי מדיה וקידום אשר יוטמעו בפלטפורמה- ועל ידם הם יוכלו להשיג קפיצת מדרגה ולהגיע לבסיס רחב של משתמשים. כבר עכשיו אינסטגרם מהווה מקום מעניין עבור אנשי שיווק, ומותגים שונים מייצרים בה נוכחות ומשקיעים בכך הרבה בשל העובדה שלשם הקהל הצעיר נמשך.

מה שנשאר לעשות על מנת שהאלמנט של הווידאו יתחיל להיות משמעותי עבור משווקים- הוא לייצר כלי קידום חכמים וכלי אנליזה שמאפשרים להם לבסס את עצמם ולבנות דטה איכותית איתה יוכלו למנף את הקשר העסקי. ניקח בחשבון שיותר ממחצית המשתמשים באינסטגרם הם מתחת לגיל 35- לכן זה יכול להפוך להיות לערוץ קריטי ומשמעותי עבור מותגים המעוניינים להיות במעורבות מול קהל צעיר.  במידה שמותגים רוצים להישאר רלוונטיים לזמן האקטואלי עליהם לאמץ את הדרך החדשה הזו ,לפתח תקשורת ולבנות ערוץ חדש עם שיטה שתתאים לייצר תוכן אל תוך אסטרטגיות השיווק שלהם.

צירפתי לכם את סרטון ההשקה של היכולת החדשה באינסטגרם, למקרה שפספסתם. כמו כן, אני מבטיחה להמשיך ולעדכן על חדשנויות, אבולוציה של יכולות ורעיונות שניתן ליישם על בסיס הפלטפורמה המתפתחת- ובינתיים, נתראה באינסטגרם ! @zoharu

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.