Conclusions (so far) about artificial intelligence in my life

נראה לנו בחודשים האחרונים (במיוחד מה27.11.2022 שבו הושק GPT) שהכל סביבנו זה בינה מלאכותית! כמו שאתם יודעים, אני אישית נכנסתי אל הצונאמי הזה ביג טיים ומנסה הלכה למעשה לבלוע את העולם הזה- אגב, לא לגמרי בהצלחה כי זה כל כך גדול שאף ביס שאתן לא יספיק לעולם! היה לי חשוב להביא לכאן ברשומה הזו, מעט חשיבה פילוסופית, מלמעלה על מסקנות “אמצע” של החוויה עם בינה מלאכותית בחיים שלי.

קודם כל בואו כולנו לא נשכח! זה ממש לא התחיל אתמול! בינה מלאכותית היא חלק מהחיים שלנו כבר שנים רבות, ויש הרבה שימושים שהיא הייתה מוטמעת בהם (בין אם הבנו את זה או לא) כבר מזמן. ההבדל הגדול הוא הצד של הגנרטיבי שעוזר לנו בממשקים ממש פשוטים וקלים להיות באינטראקציה איתה, להפוך אותה לחבר, עוזר, עובד נוסף בחברה וכוח אמיתי שיכול להוסיף לנו לפרודוקטיביות שלנו!

לפני כמה שבועות למשל סיימתי (יש לאמר בהצלחה) תרגיל שנתתי לעצמי– להתנסות ב100 ישומי בינה מלאכותית שרצים במרחב הדיגיטלי ועליהם ממליצים. אם אתם לא יודעים, יש מלא מלא מלא יישומי AI לכל דבר אפשרי עליו אתם חושבים. גיליתי המון דברים מהמסע הזה, וחשוב לי לשתף על מנת שגם אתם תבינו.

זה פשוט אין סופי! יש כל כך הרבה ואין סיכוי שתאכלו את כל העוגה! ככל שאתם אוכלים ככה היא רק נהיית יותר גדולה (סבבה עם הדימויים?:-)).

אין שום צורך להכיר את כל היישומים, הדבר הכי נכון בחיים כמו כל דבר לא רק AI לחפש את הכלים שעוזרים לכם לבצע דברים שאתם אשכרה צריכים ומשפרים אתכם.

זה עולה כסף! אין חינם היום באינטרנט, הכל מנוי, זמן שרתים, זמן עיבוד. לכן, ממש חשוב לא להיות פתי ולא להרשם לגזיליון דברים כי עוד קצת ועוד קצת- בסוף עולה המון.

זה מייצר המון ספאם, כי לכל היישומים האלו צריך להרשם עם המייל ואז מתחילים להפגיז אתכם- ראו הוזהרתם.

תאכלס, תשתמשו רק במה שעוזר ומשפר לכם את איכות העבודה והפרודוקטיביות כמו גם ההנאה, הכלים האלו הם סופר חשובים בחיים אבל הצד הטכני שלהם מדליק עד גבול מסויים ומשם צריך להסתכל על כך בעין פקוחה וחכמה ולנצל את זה לטובתכם.

אני מצידי, אמשיך לפרסם דברים שנראים לי רלוונטים ומשמעותיים מכל הגילויים ואולי אקצר לכם במעט את הדרך.

משימה נוספת שנתתי לעצמי- היא לנסות ולהפגש עד סוף הרבעון של השנה הנוכחית עם 200 חברות שעובדות בתחום הזה בישראל, נכון לכרגע אני רק בחצי  😯, אבל אני מבטיחה לשתף בדברים מעניינים שקורים בישראל על בסיס הפלטפורמה.

חשוב להגיד, הרעיון הזה של בינה מלאכותית בתוך החיים שלנו, כמכשיר לפרודוקטיביות הוא נהדר! רק חשוב לזכור כמו תמיד מה בא לפני מה! הטכנולוגיה מהממת וחשובה, והיא ללא ספק מדליקה! אבל יש חשיבות יתר לזכור שהיא אמורה לשרת אותנו ולא הפוך. תדאגו לבחור ביישומים שבאמת מייצרים לכם ערך בחיים, תדאגו לאמבד לתוך היומיום של השגרה את הכלים, ומתודות העבודה שהופכות את החיים ליותר קלים וכייפים. בבסיס יש בכלי הבינה המלאכותית כמו GPT המון יתרונות וחשוב לראות כיצד אתם משלבים את היתרונות הללו בדרך שבה אתם מתנהלים ועושים דברים.


***לכל מי שרוצה להבין טוב יותר איך לעשות את קפיצת המדרגה הבאה בעסק*** סדנת חדשנות תפורה על פי מידה לארגון- המוצר המשמעותי אותו אני משווקת בחודשים האחרונים. אחרי שנים ארוכות בהן אני נוסעת לפורמאטים שונים של לימודי חדשנות בעולם, ובמקביל מעבירה סדנאות ללקוחות שלי ולגופים שרוצים לעבור תהליכי חדשנות בחברה- החלטתי להשיק מוצר! Bootcamp יעודי לחברות וארגונים שרוצים בטווח מאוד קצר ללמוד תהליכי חדשנות ולעשות זאת בעצמם ללא תלות באחרים. הפורמאט הוא גמיש ומותאם על פי מידה לכל ארגון וצורך.

בבסיס, ההצעה היא ללמידה מאתגרת ואינטנסיבית בה לומדים את תהליך החדשנות ה– Double Diamond.  למידע נוסף על המוצר-Link.

לפרטים נוספים ושיחה מולי:

Connect

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.