Mobile Advertising

 

החלטתי להעמיק את נושא הפרסום במובייל במסגרת הבלוג שלי, מתוך רצון להעשיר עבורכם את הנושא בידע ובתוכן רלוונטי מכל הכיוונים האפשריים. את הפוסט הזה אני מקדישה למחקר חשוב שמצאתי ברשת המדבר על ההזדמנות של הפרסום במובייל : איך נעשה הדבר, מה מניע את בעלי העסקים, ובעיקר – מה זה אומר מן העיניים של הצרכן ועוד כיוצא באלה.  אסקור אתכם יחד ברשומה את המחקר ובסוף הפוסט אני מוסיפה לכם גם את הקובץ המקורי וגם סרטון שנערך על ידי חברת המחקר. הסרטון שוטח בדרך מקצבית – מספרים, הרגלים, תחזיות ומגמות. מקווה שהתוכן וההעמקה חשובים גם לכם – כי לי אישית זה נראה כתחום שחייבים ללמוד ולהבין לאשורו.

| מסכים קטנים, תוצאות ענקיות – למקסם את הפרסום בפלטפורמת המובייל

מפתחות מרכזיים וטרנדים | על פי המחקר אלו הן הנחות היסוד המרכזיות שצריך לדעת כל העוסק בתחום. (קחו בחשבון שהמחקר נערך בסוף 2011 ומכיוון שמן הסתם זהו שוק בתזוזה יש לבדוק כל הזמן את המשתנים ואת האבולוציה). ראשית מתברר כי מודעות במובייל מביאות לתוצאות ניכרות בהרבה יותר מול קליקים מבנרים באינטרנט. לעניין זה השעות החזקות ביותר הן משבע בערב ועד חצות – אלה למעשה מייצרות את הCTR הגבוה ביותר. הiPhone מייצר את הCTR הגבוה ביותר, בלאקברי את הנמוך ביותר. פה אני מוסיפה שצריך לקחת בחשבון את הכניסה של הוינדוספון במכשירי נוקיה שכפי הנראה תשנה את כללי המשחק עד סוף 2012. הביצועים של iOs כמעט כפולים מאלו של האנדרואיד. תחומי הרפואה, בידור ונדל”ן מובילים באומדן התוצאות הטובות ביותר. 

נגישות לאחד מתוך שלושה לקוחות | פרסום דיספליי במובייל, אשר עד לא מזמן היה בגדר התנסות בלבד – הרוויח את מעמדו כערוץ לגיטימי ומוביל בסט הערוצים השיווקיים והפרסומיים. החדירה המתמשכת של הסמארטפונים הגדילה משמעותית את הגישה לאתר לגבי לקוחות שונים, צעירים כמו גם מבוגרים. כיום, על פי חברת המחקר קומסקור 34% ממחזיקי מכשירי סמארטפונים בארה”ב ו28 אחוז באירופה מעידים על עצמם כי הם משתמשים במובייל לשם חיפוש וכן נחשפים למודעות במובייל. ככל שהתחום מתפתח והמכשירים המשוכללים הופכים למיינסטרים, כך היכולת של המפרסמים גדלה ומתפרשת על בסיס לקוחות גדול יותר. על פי אימרקטר יוצא שעד לשנת 2015 הצפי הוא כי 43 אחוז ממשתמשי המובייל בארה”ב יחזיקו סמארטפון. אנליסטים בתחום זה מעריכים שההוצאה הכספית על בנרים במובייל ככלי שיווקי ופרסומי תתברר כאחד הערוצים המשמעותיים והאפקטיביים ביותר. 

מודעות במובייל מפיקות ביצועים גבוהים יותר ממודעות סטנדרטיות ברשת | הן יכולות להיות קטנות, אבל – הן כפי הנראה עוד לא מיצו את הפוטנציאל שלהן כרגע, אבל מודעות במובייל יתחזקו יותר ויותר ככל שהסמארטפונים יחדרו חזק יותר לשוק. מסקירה של יותר מ230 מיליון לחיצות אימפרשן במכשירי מובייל מיתגלה כי גולשים עשויים יותר להקליק על מודעה במובייל מאשר בנר סטנדרטי. ניתן לנצל את התוצאות המדהימות של פרסום במובייל ליעדי חדשנות בזירה הטכנולוגית. בדרך כלל שיטות חדשות של פרסום און ליין מייצרות CTR גבוה שעם הזמן, וככל שהמדיה מתבגרת, הופך לכלי מוכר ונוח לשימוש. האנליסטים שביצעו את המחקר בדקו את מהלכי הקרוס צ’אנלס של חברות ונוכחו באופן ברור בהבדל בין פרסום מודעות דרך חיפוש רגיל ברשת מול מודעות במובייל. באוברול מפרסמים קיבלו תוצאות הרבה יותר טובות מפרסום במוביל מול החלופות המוכרות. למרות שהפרסום במובייל דרך מודעות מתקיים בשטח פרסומי קטן יחסית, הנה התוצאות מראות כי זהו כלי שעובד ועל כן חשוב לא להתעלם מכוחו. העובדה כי המודעה במובייל תופשת את כל המסך והיא למעשה לבד ללא תחרות נוספת הופכת את נוכחותה לחזקה ומשמעותית יותר. יתרה מכך – העובדה שהגולשים נוהגים לחפש תכנים במובייל במרחק קטן מאוד מהעיניים לעומת חיפוש רגיל באינטרנט – מעמיקה את הקשר בין הגולש להצעת הערך באופן משמעותי שמסתכם בתוצאות מוכחות. 

הiPhone מוביל | האיפון מוביל את מהפכת הפרסום במובייל. החוויה של מסך הנגיעה וחווית הגלישה גורמת לגולשים להקליק יותר על בנרים. כאמור אלו נתונים משנת 2011 וצריכים להיבדק שוב בשל הפיתוחים של סמסונג ונוקיה בתחום זה. מגמה זו יכולה להראות לנו לאן עולם הפרסום במובייל מתפתח במכשירים חכמים שמאפשרים גלישה מהנה ומסכי נגיעה. 

תחומי העניין עם התוצאות הגבוהות ביותר | התחום הרפואי, נדל”ן ובידור הם התחומים עם התוצאות הגבוהות ביותר. תוכלו לראות את חיתוך התחומים הנוספים בגרף הבא :

החיפוש בשעות הערב | יש לקחת בחשבון שהרגלי הגלישה במובייל שונים לחלוטין מהרגלי הגלישה ברשת. מהמחקר עולה כי מודעות רגילות ברשת נצפות בין השעות תשע בבוקר לחמש אחר הצהריים – דהיינו בשעות המשרד. ולעומת זאת ניתוח מטעם האנליסטים של חברת המחקר מראה כי מודעות במובייל נצפות בעיקר בשעות הערב בין 19:00 – 21:00 באופן מדורג לכל משך הערב.

מסקנות לסיכום המחקר | הפרסום במובייל עובר למיינסטרים מיום ליום – בעיקר בשל התוצאות המשמעותיות שמובילות לROI מוכח. כיום, מודעות במובייל מגיעות לאחד משלושה לקוחות, וההשקעה במובייל צפויה לגדול עד 2014 פי שניים. ממש כמו בימים הראשונים של פרסום מבוסס מנועי חיפוש ודיספליי, החדשנות של המובייל מביאה לתוצאות משמעותיות וטובות פיר משתמש. העובדות מראות כי חווית הגלישה במכשירים משפיעה מאוד על הגולשים וכי מכשירים שמייצרים חוויה של חיפוש וגלישה כדוגמת איפון מביאים לתוצאות משמעותיות בהרבה מול מכשירים של בלאקברי. שעות הערב אובחנו כזמן המשמעותי ביותר לאקטיביות של הגולשים, וכשמדובר בגלישה וחיפוש זה הזמן בו הגולשים מגיבים יותר למודעות דיספליי במובייל ועל ידי כך משפיעים על CTR גבוה במיוחד. עם גידול משמעותי, תוצאות גבוהות, והוכחות של ROI מול קמפיינים מסורתיים של דיספליי – הפרסום במובייל עתיד להפוך לכלי רלוונטי והכרחי בכל קמפיין. 

מילת סיכום – צירפתי לכם את המחקר המקורי, ואני ממליצה לכם לעבור עליו מכיוון שהוא כולל הרבה מאוד ויזואליות, אינפוגרפיקות שיעזרו לכם “לעכל” את התוכן וללמוד ממנו באופן ישיר. אישית למדתי המון מהמחקר ומתכוונת להמשיך ולשתף אתכם בתובנות נוספות, מתוך מאמרים ומחקרים מעניינים בנושא – על מנת שכולנו – אתם ואני נוכל להעמיק בנושא בצורה מיטבית.

רצ”ב הסרטון עליו בישַׂרְתי בתחילת הרשומה, אני מאמינה שהוא יכול לעזור לכם במצגות וכן בשיחות-מְכירה פנים ארגוניות.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.