Cannes Lions 2012 | Summary

 

החלטתי לעשות לכם שירות ולרכז לכם ברשומה אחת את כל הפוסטים שהעליתי בסיקוּר פסטיבל הקריאטיב בקאן. ריכזתי את עיקרי הנושאים על מנת שישרתו אתכם כאגריגטור לכל התכנים – ומכאן תוכלו להחליט מה מעניין אתכם במיוחד. אשלב לפני כל לינק כמה מילים מתוך הפוסט המקורי על מנת להקל על הבחירה שלכם:

פוסט ראשון | היילייטס על הפסטיבל – מה היה לי בקאן ? לפני שאתחיל את סדרת הפוסטים מהפסטיבל שתיסקור את פעילות החברות שהשתתפו באירוע – בצירוף קייס סטאדיז מעניינים במיוחד, ודיוקני האנשים ששווה להכיר – החלטתי להקדים ולתאר פרטים שימחישו את האווירה כאן. לכן קודם כל – בטרם אציג גישות חדשות ותובנות מועילות – אתן לכם מעט היי לייטס בפוסט קצת שונה שמשלב טקסט, צילומי מסך של סטאטוסים שכתבתי במהלך הפסטיבל – לקט ציורים ומבחר אנקדוטות. בעיקר בשביל הכייף וקצת לשם התיבול…לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט שני | כשפיצריה הופכת להיות טכנולוגית – הקייס סטאדי הראשון ניקרא : Red Tomato VIP Fridge Magnet | מהלך מקסים של עסק לפיצות בהזמנה הביתה שיצר מתקן אשר מתמגנט על המקרר ובכל פעם שנחוש רעב, נוכל למעשה ללחוץ על כפתור שמתחבר אל אתר החברה אשר יודע לאתר את הלוקיישן שלנו – ומכין לנו פיצה בהזמנה ישירה. התובנה שבבסיס המהלך יושבת על כמה איפיונים חזקים – הצורך {או הנטייה שלנו) לאכול ברגע שאנו ניצבים מול המקרר הריק והפתרון המיידי שאינו מצריך מאיתנו יותר מדי מאמץ. כמו כן הפיתרון מוצלח הודות לעובדה שאנחנו מקבלים שירות שמבוסס על פי הזמן והמקום ברגע שאנו זקוקים לו. לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט שלישי | ההרצאה של קוקה קולה בפסטיבל –  אין ספק שההרצאה של קוקה קולה היא סוג של קליימקס. השעה היא תשע וחצי בבוקר והתור של האנשים שמחכים להרצאה מגיע פחות או יותר… עד לפריז (ואני מזכירה לכולם שהפסטיבל מתקיים בקאן). יש כנראה סיבה מספיק טובה לכך – קוקה קולה הצליחה לעשות דברים שארגונים ומותגים אחרים לא הצליחו בהם – לפחות לא ברמה כזו. זוהי חברה שמוכנה ללכת עם הרעיון שלה כברת דרך אמיתית , לנסות, להתנסות, לעשות טעויות ולהפיק הצלחות. המרצה – Joseph Tripodi – Executive Vice-President, Chief Marketing and Commercial Officer – The Coca-Cola Company – מעביר את הסשן הזה בליווית אמירות שהן תובנות עמוקןת, ולא פחות חשוב – שזורות בקייס סטאדיז מעניינים שהחברה הפעילה בשנה האחרונה. לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט רביעי | ההרצאה של Facebook בכנס – מבחינתי אחת ההופעות המדהימות ביותר בכנס הייתה ההרצאה של Facebook . לא היו בהרצאה הזו אמירות על חידושים בFacebook , על מוצרים או שירותים חדשים – הכל התרכז יותר סביב אמירות מפתח על הדרכים הנכונות לייצר קריאטיב מנצח בזירה עבור מותג שמתעדכן כראוי. אני רוצה להציג לפניכם את הנושאים המרכזיים שאני לקחתי מהסשן הזה ולחבר אתכם אל התובנות של : Paul Adams – Global Head of Brand Design – Facebook. איש מעניין, צנוע וחכם שהשאיר אותי עם הרבה מחשבות על הזירה הדיגיטלית הזאת, ובמקביל גם על ההתנהלות העסקית שלנו באופן כללי. לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט חמישי | מה עושים עם הדיגיטל כשרוצים לפתור בעיה ?כפי שהבטחתי לכם, כחלק מסדרת הפוסטים על אירועי קאן אני מביאה לכאן קייס סטאדיז מעניינים שהוצגו בפסטיבל. הפעם, אני רוצה לחשוף אתכם לפעילות מדליקה שבסיסה נמצא בסינגפור. מדובר בחברה יצרנית לקונדומים שצריכה להתמודד עם העובדה שהקהל הצעיר בסינגפור מתגורר עם ההורים עד החתונה ולמעשה מוגבל במבחר המקומות בהם הוא עושה סקס. – בדרך כלל הפתרון שנמצא לרשות קהל זה הוא סקס במושב האחורי של הרכב. מכיוון שלקהל יש בעיה הריהי הופכת לקושי מבחינת ההפצה של המוצר עבור החברה. לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט שישי | שיתוף פעולה ייחודי בין Facebook לבין יוניליוור. כייף להיות בכנסים בינלאומיים ולהכיר קייס סטאדיז מעניינים, ועוד יותר כייף לגלות כיוונים חדשים. חשוב להבין כי במעמד זה הרבה מאוד פעמים מקבלים אינסייטים דווקא “מאחורי הקלעים”, ושאלות רבות באות על פתרונן: למה למעשה החברות מחליטות ליזום מהלכים – ומה עומד מאחורי הפרויקט ? מה היו מטרותיו ? ואיך הדברים קרו בשטח? לקייס מסוג זה נחשפתי בפסטיבל הקריאטיב בקאן – שיתוף פעולה מדהים בין Facebook לבין תאגיד המזון יוניליוור. שיתוף פעולה שמטרתו לייצר רעש תקשורתי סביב הצורך במים בעולם – באזורים שבהם הדבר אינו טריוויאלי. לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט שביעי | מה הקשר בין חברת ביטוח למזון ? קייס סטאדי נוסף שאני מביאה לכם מאירועי פסטיבל הקריאטיב בקאן, שייך למותג ביטוח בשם Bupa . מדובר בחברת ביטוח שייצרה מהלך חכם כדי לקיים קשר רציף עם לקוחות לאורך זמן דרך המובייל. וראשית צריך לדעת מראש כי חברת ביטוח זו עוסקת בעצם בביטוח – בהגדרה, במיתוג מורחב ל”חיים טובים יותר”. כפועל יוצא, המוצר המרכזי שלה הוא ביטוח בריאות – ומדובר בקהל האוסטרלי שם שיטת מערכת הבריאות שונה וחברות ביטוח הן אלו שמופקדות לרוב על ביטוחי בריאות לאוכלוסיה. לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט שמיני | איך נייקי עושה זאת ? אין ספק שנייקי היא חברה שמבינה דבר או שניים בתחום של סיפור סיפורים. לא די שהיא מעולָה בהעברת סיפורים, היא גם יודעת שהסיפור הנקודתי לכאורה, מורכב מסיפור גדול שיוצר תחתיו אשכולות של סיפורים בינוניים וקטנים וזה מה שהופך את הכל לויראלי ואישי . נייקי פותחים את ההרצאה שלהם על במת קאן בשקף שמפרגן דווקא לאחרים ומנסה להעביר את הפואנטה דרך מעשי מותגים וחברות אחרות . – גוגל, אמזון, אפל הן חברות שהצליחו לבנות סיפור שלם מסל המוצרים והשירותים שלהם ועל ידי כך לגרום לקהילה גדולה וברמה עולמית לשמור על קשר המשכי עם המותג ולהיות איתו בקשר פעיל לאורך זמן. לקריאת הפוסט המלא – Link.

פוסט תשיעי | קייס סטאדי שסוקר שימוש חכם במובייל ובווב ככלי עזר ללקוחות – מקרה בוחן מעניין שנחשפתי אליו בפסטיבל קאן. בעיני זו דוגמא טובה לכוח של העולם הדיגיטלי בכך שהוא יכול לאפשר למותג לפַתֵחַ מערכת יחסים עם לקוחות לאורך זמן על ידי יצירת ערך אמיתי. ראינו את זה בדוגמא של Nikeואפשר למצוא עוד מותגים אשר עמלים כמו נמלים לייצר פתרונות ללקוחות : פתרונות קטנים כגדולים שמספקים להם תועלת, עניין, ואפשרות לשינוי – ערך אמיתי . לקריאת הפוסט המלא : Link.

פוסט עשירי | פוסט על הרצאה מקסימה ששוטחת בפנינו את עולם הפרסום : DDB מזהים שלושה טרנדים : מהצד הטכנולוגי – בחמש שש שנים הקרובות הצֶפי הוא שהכול יהיה מחובר, הכול יהיה בשליטה של כלי תקשורת מחוברים. מהצד העסקי – המערכת הקודמת לא עובדת יותר, אלא תִשְׂתָרֵר מערכת חדשה. על פי צפי זה צריך לעצב את התרבות שלנו מחדש ויש להסתכל על הדברים ממקום אופטימי הנובע מהעיקרון של “לעשות טוב” . מהצד האנושי – הם רואים שינוי משמעותי שמחלחל במרחב החברתי, כאשר רוב האנשים שואלים את עצמם האם כסף מגדיר אותנו, והאם זה הכול ? לקריאת הפוסט המלא : Link.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.