Technology & The Future

פוסט חדש שלי שמביא בפניכם סקירה על- חידושים, המצאות, פיתוחים מעולם הטכנולוגיה עם דגש על האמירה שהטכנולוגיה אכן יכולה לייצר עבורנו עתיד חדש, עתיד שונה. בפוסט אני רוצה לסקור בשיתוף איתכם מספר פרויקטים – חלקם מפורסמים מאוד בעולם (ועדיין אני חושבת שראוי להכניס את כולם תחת קורת גג אחת) ברשומה שתשרה עלינו את אווירת השינוי. “העתיד החדש” למעשה הרבה יותר אפשרי ממה שאנחנו חושבים ועל אחת כמה וכמה מכל מה ששיערנו לפני עשר שנים. וכמו שקורה בתחזיות המדע הבדיוני, אולי מחר בבוקר כבר יימצא בכל בית ובית.

המשקפיים של גוגל | אחד מנושאי הדגל בפרויקטים של גוגל השנה (יש אומרים הבייבי של סרגיי ברין – מִבֵּין שלושת הבעלים של ענקית האינטרנט). גוגל למעשה מייצרת יוטיליטי חדשני שנראה קצת כמו פרק מתוך מסע בין כוכבים. משקפיים שיכולות למעשה לחבר אותנו בכל נקודת זמן אל הגשר שבין המימד הפיזי למימד הדיגיטלי. אכן – שכלול האינטרנט הופך למכשיר חי וקיים ולמעשה משמש כסוג של ג’י פי אס חכם שמספק לנו אינפורמציה , משאיר אותנו מחוברים לחברים ומספק לנו נוטיפיקציות על המתרחש במקום הספציפי בו אנחנו נמצאים. על פניו – עושה רושם שזה קצת קריפי … מפחיד לחשוב שנוספה דרגה גבוהה יותר למושג AlwaysOn , וכאילו נוצר מושג חדש – Alwaysin .

משקפי גוגל | סרטון נוסף שבמהלכו סרגיי ברין ממשיך להציג את התקדמות הפרויקט (כאמור – הבייבי שלו).

הרכב של גוגל | גוגל מתרחבת הרבה מעבר לפונקציה של חברת חיפוש – או חברת הפרסום הגדולה בעולם – ומפתחת את הקשר הממשי בין העולם האינטרנטי לבין העולם בו אנחנו חיים. מה יהיה אם התחזית תתממש, ובעתיד שלנו לא יקרו תאונות ? עיוורים יוכלו לנהוג ברכבים ? והרכב שלנו יוכל לעזור לנו להגיע יותר מהר כי הוא יהיה יותר חכם מאיתנו ? ממש ניסיון כזה ערכה גוגל ובהצלחה, כאשר ייצרה רכב שלמעשה מחובר בGPS ויודע לנסוע באופן אוטונומי. אמנם הדבר נשמע כלקוּח ממדע בידיוני אבל כשרואים זאת עין בעין זה כל כך אמיתי !

הטלוויזיה החכמה של סמסונג | כולם מדברים על טלוויזיות חכמות, על קינקט, על המסוגלות של המסך להגיב לנו. בסרטון הבא תראו את החדשנות מבית סמסונג – טלוויזיה חכמה שיודעת להגיב לתנועות שלנו. האמת ? לא מדובר על העתיד – זה כבר כאן. קרוב היום בו כל אחד מאיתנו ידפדף במסך הטלוויזיה שבסלון בכף ידו ומרחוק.

מסך המחשב שמגיב לי ומסוגל להעשיר פי כמה את חווית המשתמש שלי |  מסכי מחשב שמבצעים הרבה יותר פעולות מאלה שאנחנו מכירים היום – סוג של מיקס אנד מאץ’ של יכולות טכנולוגיות שונות שכבר קיימות אבל ירוכזו על מסך אחד.

מפות שקמות לחיים | כמו שאתם רואים לגוגל יש נוכחות חזקה בפוסט הזה. אחד הכלים החזקים שגוגל משקיעה בהם בשנים האחרונות ובמיוחד בשנה האחרונה – LBS ומפות. והנה התרגום של גוגל ליום בו המפה הופכת לתלת מימדית הלכה למעשה. חיבור בין יכולות שונות בכל הקשור למיקום מאפשרות לטכנולוגיה לעשות הרבה יותר ולהנגיש מידע משמעותי בשכבות שונות לנו כצרכנים, כלקוחות וכללית כבני אדם.

גוגל וואלט ובכלל הNFC | טכנולוגיות שמחברות בין המובייל שלנו לבין מערכת תשלומים באמצעות מכשירים שמסוגלים לדבר זה עם זה ומקלים על חיינו, הם חלק משיחה עסקית משמעותית שמתקיימת כרגע בכל מקום בעולם. כפי הנראה שמהרבה דיבורים גם יצאו בסוף מעשים כי האינטרס הכלכלי במקרה הזה מאוד גדול. גוגל היא דוגמא טובה ליישום של הגוגל וואלט בשיתוף עם CitiBank – דוגמא שמראה הלכה למעשה איך המכשיר הסלולרי שלנו יכול להפוך לכלי שרת שעוזר לנו לקבל החלטות צרכניות נכונות, מונע מאיתנו לפספס הזדמנויות טובות והופך את חווית הקניה כולה לדיגיטלית ורב מימדית.

סרט שני בסדרה של A Day in a Glass | סרטון מקסים שמדגים לנו איך לאורך כל היום יושפעו חיינו “כבר ממחר בבוקר” מפלאי הטכנולוגיה – בבית, במכונית, ברחוב. המכונית שלנו והזכוכיות שלה יהפכו לטאץ’. החלונות בבית והמראות יהפכו לכלים שמעבירים אינפורמציה וגם הן בטאץ’. מסכים ידעו להיות ריאקטיביים אחד לשני ועוד … נראה כמו חלום עם רסיסים של דברים מוכרים – שווה צפייה בכל מקרה !

פוסט על טכנולוגיה וקידמה בלי קינקט ובלי מיקרוסופט אינו פוסט ראוי לשמו |  סרטון שמומחש לנו איך יֵירָאו חיינו דרך “המשקפיים של מיקרוסופט” בעתיד. מהו הג’סטר שלנו – איך התנועה הגופנית שלנו יכולה להפעיל עצמים שונים ואיך זה יכול להשפיע באופן ממשי על איכות החיים שלנו ?

ובסרטון המדהים הבא תוכלו לראות איך משתלבת אנרגיה קינטית במיצג ענק אמנותי – חובה !

תחנת האטובוס של העתיד | סרטון קצר שמדגים לנו מה למעשה יקרה לעולם התחבורה הציבורית. במקרה זה מדובר על תחנות אוטובוס – איך הן תֵירָאֶינה ומה הן תוכלנה לעשות עבור הלקוחות. הדבר נראה כמשהו שניתן ליישום כבר במִיידי – מתאים להתלבש על תל אביב, לא כן ?

הסרטון הזה מוכיח לנו עד כמה הדברים שנראים לנו רחוקים הם כה קרובים למעשה |  סרטון שיוצר בשנת 2010 ומספר לנו מה יקרה ב2015 כשלמעשה , רוב הדברים כבר כאן (מבחינת פיתוח) ואני מזכירה לכם שאנחנו רק ב2012 – המסר הוא : הדברים מתקדמים ממש מהר והטכנולוגיה מתפתחת במהירות עצומה שמשפיעה בסקאלה גדולה ורחבה על החיים שלנו כולנו – מה שנראה לנו לדקה אחת חדש אחרי שניה נראה ישן נושן (ובמקרה הטוב – חומר למיחזור).

מה שהוכח מבחינתי בפוסט הזה הוא שלמעשה העתיד נמצא בחלקו כבר עכשיו מצד שני נבצר מאיתנו לדעת מה באמת יהיה בעוד שנה. זה ממש מעניין ומרגש כי נוצרו אופקים חדשים לדמיון ואני חושבת שאילו היום היו ממציאים את “מסע בין כוכבים” התסריט של הסדרה היה בהרבה יותר אתגרי מהמקור.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.