Cool Vending Machine & More

בזמן האחרון אני רואה המון מיזמי ונדינג מאשינס – מכונות מכירה-  מהלכים עם  נגיעה דיגיטלית ממשית בעולם הפיזי   חשבתי שיהיה נכון להציף את האפשרות כאן כי לטעמי זו הזדמנות טובה למשל עבור מותגים שאינם קמעונאים ולא מחזיקים ברצפת מכירה שבאמצעותה יוכלו לבוא במגע ישיר עם צרכנים. עסקים יכולים על ידי גימיק מעניין, לייצר משחק שקושר את המהלך פין פוינט אל המוצר שהחברה רוצה לקדם. איתרתי לכם כמה מהלכים מדליקים מאלו שראיתי, ואציג אותם כאן בצירוף משפט או שניים על עיקרו של המהלך . מקווה שתהנו כמוני ושבמקביל המידגמים הללו “יפתחו לכם את הצ’אקרות” ויגרמו לכם לסמן – פלוס פלוס פלוס.

 עד כמה רחוק אנשים יהיו מוכנים ללכת ? | וונדינג מאשין משוגעת שבודקת עד כמה רחוק אנשים ילכו עם ההצעה – כמה פעמים הם יסכימו ללחוץ על הכפתור עד שיצא להם לזכות בפרס. ואם לא די בכך, אז עד כמה ירחיקו ללכת ויסכימו להשתחוות למכונה (שימו לב להתקהלות שנוצרת סביב הפעילות הזו). או האם אנשים יסכימו לרקוד ? לעשות תרגילי ספורט, להתפרע מול המכונה – וכל זאת מול קהל עצום – רק בכדֵי לזכות בהפתעה. אין ספק שזוהי פעילות מערבת ביותר שמושכת אליה קהל גדול, משום שהיא מייצרת סיפור אטרקטיבי בעיני רבים.

מכונת חיבוק | מכונת החיבוק של קוקה קולה שבאה לחזק את אסטרטגיית האושר שלה : מי שיחבק אותה יזכה במשקה. השיטה של קוקה קולה היא לא רק לדבר על אושר כמעטפת פרסומית, אלא לספק חווית אושר הלכה למעשה. וזו אחת הדוגמאות המדליקות של החברה בין המהלכים הלוקאליים שהיא מקיימת לשֵׁם חיזוק האסטרטגיה.

מכונת ביצים ביפן  | מכונה שמוכרת ביצים. לא במובהק מהלך פרסומי אלא בעיקר מהלך צרכני מבריק שיושב על הצורך של הקהל היפני.

מכונת משחק של אקווריום  |  אקווריום שממוקם במסעדה שמאפשר ללקוחות לשחק עם איתו ונותנת למשתתפים לזכות בפירות ים – לובסטרים וחיות ים אחרות.

מקדונלדס במהלך מדהים |  קיר בתחנת רכבת שמאפשר לקהל לראות את המידע על הרכבות ובמקביל מתאים אליו את סוג המק שכדאי לאכול על פי הזמן שנשאר. הצעה מעשית איך לנצל את הזמן שנשאר לנו בהמתנה לרכבת – במקום סתם לחכות. השלט ממליץ ומפרט לנו מה נוכל לעשות על פי חישוב הזמן שנשאר – לאכול מק + קולה + קינוח…

מכונה שמגיבה לציוצים | מצייצים אליה בטוויטר בהאש טאג מייוחד –  והיא מתגמלת את הלקוחות בתה קר.

מכונת תיירות  |  מאפשרת למי שבא איתה באינטראקציה לקבל כל מיני מתנות שקשורות לנופש, תרבות ופאן – אופניים, גלשן, סירה מתנפחת, הכל על דגש של הפתעה ממותגת חופשה.

מכונת אושר של קוקה קולה המדהימים | מכונה שמעוצבת במיוחד בשביל זוגות – הלקוחות התבקשו להוכיח שהם מאוהבים וכתוצאה מכך הם מקבלים מתנה מטעם קוקה קולה .

מכונת רוגבי   מכונה שמגיבה רק למי שיש לו דֵי כוח במשחק רוגבי – אם אתם מראים לה שאתם מסוגלים לשחק מולה – תקבלו בירה.

איבי – חנות מתנות כתרומה למען הקהילה | חנות אינטראקטיבית בניו יורק וסן פרנציסקו – מי שמוריד את האפליקציה של איבי יכול למעשה לבחור בחנות של איבי מתנות אותן אפשר לקנות ולשלוח לאנשים הזקוקים לעזרה. זו חנות ממותגת כתרומה לקהילה. החנות ממוקמת בשטח ואין בה מוכרים, אלא כל הקניה מתבצעת ישירות מהמובייל ש”מדבר” עם המוצרים המוצגים בחלון הראוו.

לסיכום , בעיניי זו רשומה מדליקה כי היא מראה איך המשימה של איש השיווק באספקטים של הקד”מ רק מתפתחת ותופשת כיוונים חדשים. אין סוף לגילויים ולדברים שניתן לעשות היום באמצעות הטכנולוגיה – כייף גדול, לא ?

https://zoharurian.com//new-service/

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.