Five Mobile Imperatives

Webinar הוא כלי מדהים שמאפשר לנו להעמיק את ידיעותינו בעולמות שמעניינים אותנו ישירות ברשת. מי שבוחר ללמוד לבד מצליח מאוד ליהנות מהכלי הזה, ואכן זהו כלי מאוד מקובל ברחבי העולם. השימוש בו נָפוֹץ ביותר להעברת ערך, ולשמחתי בתחום שלי הדבר מתאים באופן מיוחד .דוגמא טובה לכך הנה התוכן המצורף לפוסט  – ווביינר שמדבר על נושא ההזדמנות במובייל ומבהיר איך ארגונים צריכים להשתמש בהזדמנות, ומהי הדרך הטובה ביותר להסתכל על מהלך מובייל כדי לתכנן את צעדיהם בצורה נכונה.

הWebinar המצורף סוקר בניית מהלכי מובייל עבור חברה מנקודת מבטו של הצרכן. הוא פורס את הנקודות החשובות שדרכן ניתן ללמוד על הלקוח שלנו ואת השיטות לתכנון מנקודת מבט זו. הוובינר מתמקד בשש נקודות מרכזיות עליהן צריך להתעכב. מבחינתי אתן לכם טעימה משש הנקודות ואחלץ עבורכם את הדברים המשמעותיים שנאמרו בהרצאה, אבל למי שמתעניין בתחום חשוב לקחת צעד נוסף ולהקשיב להרצאה כולה. ההרצאה מתארת את עולם המובייל ולאן למעשה הוא מתפתח, וכאמור, נקודת המבט היא דרך עיניו של הלקוח – מהו הסלולר עבור הלקוח, מהו מייצג. חשיבותו מתמצית בעיקר בכך שהוא כלי רלוונטי, נמצא איתי כל הזמן, משמש כמרכז התקשורת שלי.

למעשה, העתיד של המובייל הוא בקונטקסט – והוא נחלק לשלושה מימדים :

המצב בו אני נמצא : לוקיישן, מצב הרוח שלי, ההעדפות שלי

העדפות : ההיסטוריה של ההעדפות שלי, החלטות שלקחתי שיכולות לעזור למותג לדייק בהצעות הערך, עניינים ששיתפתי עם המותג ואשר יכולים לעזור לו להכיר אותי טוב יותר.

רגשות : רגשות שאני מטפח כלפי מוצרים ושירותים שעתידים להשפיע על החלטות הצריכה שלי.

הרעיון בשימוש במידע הנצבר על הלקוח חייב להיות מוצג מעמדת נכונות לעזור – תמיכה בקבלת החלטות , זיהוי הזדמנויות. צריך לוודא שאיננו מייצרים מערך יחסים מֵעֶמְדָה של “אח גדול” שעלולה להפחיד את הצרכן ולהרחיק אותו.

On Consumer Needs Focus | צרכי הלקוח מתמקדים בארבעה עקרונות משמעותיים : נוחות – ביטחון וקלות בשימוש. מיגוון – דרכים שונות לקבל שירות לקוחות, מידע על שירותים ומוצרים , שימושים שונים ופעולות. ייחודיות – דברים שאני יכול לעשות כלקוח רק במובייל ולא במקומות אחרים. מחוברות – לסושייל, חיבור בין סושייל וקומרס, חיבור לשירות לקוחות, אפשרות להעברת ביקורת ולחוות דעה.

Drive Towards Convenience | חשוב לתכנן מהלכים ממקום של נוחות ושל חווית הלקוח במובייל ולתת מענה למפגש של הלקוח עם התוכן במובייל לכל אורך הדרך. דברים שמגדירים נוחות הינם – פשטות השימוש, מידת ההבנה בשימוש של האפליקציה, קלות בביצוע הפעולות, וחיבור קונטקסטואלי – כל אלו דורשים התבוננות חוזרת ומתחדשת במהלך השנה מכיוון שהתחום מתפתח והאפשרויות רק מתעשרות כל הזמן.

Use Mobile throughout the customer purchase Journey | להתמקד בתכנון הפעילות שלנו סביב מסע הקניות של הלקוח. הרעיון העומד בבסיס גישה זו אומר כי צריך לבדוק איפה הלקוח משתמש במובייל, מהם הצרכים שלו – טרום קנייה, במהלך הקנייה, לאחר הקנייה. לייצר מתוך התכנון הזה דיאלוג מתמשך לכל אורך הדרך עם הסקת מסקנות שעוזרת לנו להבין אותו ולייצר למענו חוויה מתמשכת ומשתדרגת.

Divorce The PC – Think mobile First For Mobile Services | תחשבו קודם כל מובייל! המובייל מאפשר דברים חדשים שאינם קיימים בנוכחויות דיגיטליות אחרות, הוא מאפשר שימושים חדשניים ונגיעות בלתי שיגרתיות עם הלקוח – זו חוויה חדשה שאינה חיקוי לפעילות הדיגיטלית שלנו ברשת.

Be Agile | צריך להיות קשובים לשינויים ולהתפתחויות שקורות בתחום זה כל הזמן ולחדש בהתאם. המובייל מייצר למעשה אפשרויות חדשות, מודלים עסקים רעננים ושונים מהרגיל,טכנולוגיות שמתפתחות בהתמדה ומאפשרות לנו לייצר מגעים אטרקטיביים עם הלקוחות.

אלו הן חמש הנקודות העיקריות בוובינר הנוכחי – חשוב מאוד לראות את ההרצאה כולה. יש בה הסבר מפורט על הנושא ממקום מאוד פשוט , בגובה העיניים – תוך מתן דוגמאות והצגת תפישות עולם ברורות שתעזורנה לכם להבין את המסלול הרצוי עבור החברה והמותג שלכם. חמישים וחמש דקות של לימוד מרוכז ואיכותי !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.