iPhone Apps | Viddy

Viddy  צלמתי | ערכתי | שיתפתי – פוסט אורח של נדב שם

כן כולנו שמענו על הרכישה הגדולה ביותר של Facebook עד כה– בה נמכרה אינסטגרם תמורת 1 מיליארד דולר, מחיר לא מבוטל כלל, בעיקר כאשר מבינים כי לחברה אין מודל עסקי והכנסות.

האם 2012 שייכת לווידאו בכלל ? מייסדי Viddy והמשקיעים מאמינים שכן, ויש להם 26 מיליון סיבות להאמין. האפליקציה שנוסדה באפריל 2011 חגגה לא מכבר יום הולדת שנה (מזל טוב !) ונראה כי הסיכויים לטובתה. תוך שנה וקצת צברה האפליקציה 26 מיליון משתמשים וכיום נוספים כמיליון משתמשים חדשים מדי יום. קצב גידול זה בא בעיקר בעקבות שיווק מפה לאוזן ושימוש במדיה החברתית, וכיום רוב משתמשי האפליקציה מגיעים מהאפליקציה שבFacebook. דבר נוסף שעזר בבניית היוקרה ו’הייפ’ סביב האפליקציה הוא שחלק מרשימת המשקיעים כוללת מפורסמים ומובילי דעה כמו וויל סמית, שאקירה, Jay-Z וביז סטון. אפרופו Facebook, מארק צוקרברג נרשם אף הוא לאפליקציה והעלה סרטון של “בייסט”, הכלב החמוד שלו, מה שמעלה תהייה: “האם Viddy הבאים בתור ?”

אז מה זה בכלל Viddy ? זו אפליקציה לצילום, עריכה ושיתוף וידאו. אם באינסטגרם יכולנו להפוך לצלמים מקצועיים, או לפחות לחובבנים עם סטייל, באפליקציה הזו אנו ‘ואן סטופ שופ’ – מצלמים עורכים ומשתפים את הסרטונים שלנו. האפליקציה מאפשרת לצלם ישירות מהמכשיר (כרגע האפליקציה תומכת רק באייפון, ובעתיד הקרוב תתמוך בשאר הפלטפורמות), או להשתמש בקובץ וידאו מוכן. כאשר הצילום מוכן ניתן להתחיל בעריכה עצמה, הוספת אפקטים מיוחדים כגון פילטר, תאורה בצבעים ועוד. כמו כן ניתן להוסיף מוזיקה, כי ביננו איזה סרט זה בלי קולות רקע ומוזיקה.

ישנן אופציות מדליקות אחרות כמו להפעיל את המצלמה לאחר 3 שניות לצילום עצמי, הוספת רשת למסך בכדי לראות כי התמונה מאוזנת וכו’. אם האפשרויות לא מספיקות לכם, ניתן להקליק על כפתור more+ שמעביר למרקט פלייס של Viddy, שם ניתן למצוא אפקטים נוספים בחינם ובתשלום. לאחר שהווידאו מוכן והוספנו לו כותרת, תיאור ותגיות מתאימות אנו יכולים לשתף אותו במדיה החברתית: Facebook, טוויטר, יו-טיוב וטמבלר. (בעתיד מתכוונים להגדיל את האפשרויות) חשוב לזכור כי הסרטונים שמעלים יכולים להיות עד אורך של 15 שניות, ולי אישית מזכיר את טוויטר עם 140 התווים לכל סטאטוס.

הרעיון הוא ש15 שניות הם זמן קצר שמאפשר לשים רק את מה שבאמת חשוב בסרטון, ובתקופה בה עודף המידע ושטף התכנים מציפים אותנו אני חושב שזה כיוון רענן וחכם.לViddy  יש תחרות לא קלה עם חברות נוספות בתחום עריכת הווידאו כמו SocialCam ו Moblin, אך נראה כי המומנטום נמצא אצל אפליקציית השבוע בiPhone- Viddy.

מה מחכה בהמשך הדרך ? תוך זמן קצר נדע אם הווידאו הוא השלב הבא בהתפתחות השיתוף, לטעמי כן. השילוב של סרטון דינאמי וחיי והעובדה שהוא קצר וממוקד תאפשר לאפליקציות הווידאו להוביל את תחום השיתוף.

ברצוני להציע כמה רעיונות למותגים שיעשו את הצעד הראשון לעבר העתיד :

חבילות עיצוב לפי נושאים : לדוגמא חברת גבינות יכולה להוציא חבילת עיצוב בסטייל כפרי לתקופת החגים, חברה למשחקי ווידאו יכולה להוציא חבילה שמאפשרת לגולש להוסיף מוזיקה ואפקטים שקשורים למשחק.

יצירת סדרה : יצירת סדרה עם נראות ממותגת, למשל מותג של קרם להסרת כתמי שמש יכול לצלם לקוח שמשתמש בקרם כל בוקר ואת ההתקדמות בטיפול עד להסרת הכתם.

שליחת סרטון פרסומת מבוסס מיקום : למשל בית קפה ששולח סרטון קצר על התפריט שלו לכל מי שברדיוס הקרוב אליו.

צילום של קטע מתהליך : חברה לייצור יין לדוגמא יכולה להראות שלב מסוים בתהליך יצור.

יום הולדת שמח Viddy :

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.