Great QR Campaigns

 

במסגרת הפוסטים שלי שמציגים לפניכם מגוון של אפשרויות וקייס סטאדיז מעניינים מהם תוכלו ללמוד החלטתי להציף לכם רשומה שמתמקדת בנושא קמפייני QR – קמפיינים שמצאתי במקומות שונים ברשת. מדובר על רעיונות מקוריים שלדעתי יתנו גרוי למוח היצירתי שלכם לעבוד שעות נוספות. יש פה עשר דוגמאות מדליקות בעיני – לכל דוגמא אצרף משפט או שניים משלי, ואת עיקר העבודה אשאיר לסרטונים המצורפים לעשות.

קייס ראשון – איך חברת תעופה יכולה למנף את הכוח של הQR – הצעה לישיבה משותפת במטוס. החברה למעשה דיוורה למסד נתונים של לקוחות מועדפים הצעת ערך עם שני QR ובהצעה היא מאפשרת לשניכם לשבת יחד זה לצד זה בטיסה. עצם הפעולה המשותפת מאפשרת לזוג אוהבים להזמין מקום משותף. המהלך הזה קידם את מכירות המקומות הפנויים בטיסה וגרם לכך ששני הצדדים – גם הצד העסקי וגם הצד של הלקוחות – יצאו נשכרים מהרעיון.

קייס שני – מסע פרסום למרצדס החדשה שתושק בתערוכת הרכב – הQR  מוביל לאפליקציה חינמית בה יוכלו הגולשים לאסוף באדג’ים שיוצפו בסושייל – צבירה של ארבעה באדג’ים למעשה תאפשר לגולשים לזכות במקום בתערוכת הרכב.

קייס שלישי – מהלך שיווקי להפצת משחקי קלפים במובייל באמצעות שימוש חכם של QR ליצירת אינסטנטיב עם מניע נוסף, משחקי, שמעודד גולשים לקחת חלק. למעשה על הקלפים הפיזיים ישנם קיו אר קודים שעוזרים לגולשים לחבר בין העולם הפיזי לעולם הדיגיטלי ולהמשיך לשחק בסמארטפון.

קייס רביעי – משימה מִטעם חנות למשחקים בשם My Toys  בגרמניה – שתפקידה היה לשווק את משחקי הלגו. הרעיון המקורי היה לייצר קיו אר גדול שעשוי רק מלגו – את הקוד שיווקה החברה במסע פרסום באמצעות שילוט חוצות שפיתֵחַ מעין משחק פיזי וגרם לאנשים לגלות מעורבות גבוהה – ולהגיע אל לינק שמאפשר למשתתף קנייה ישירה של הלגו עצמו.

קייס חמישי – קמפיין חמוד של סטארבקס – לרגל ההשקה של האלבום החדש של ליידי גאגא – וכאן סטארבקס למעשה מנגישים את המידע דרך QR שמוצב על בנרים בחנויות.

קייס שישי – איך אפשר להפוך סידי לתוצר “חי” – על ידי QR על גבי הפה של חברי הלהקה, הקיו אר הופך למעשה את אזור הפה למיצג חי – על ידי אוגמנטד ריאליטי ובכך הכלי הדו מימדי הופך לכלי שמתקשר “מקרוב” עם מעריצי הלהקה והנגנים שלה.

קייס שביעי – הQR הגדול ביותר בעולם – סרטון שמראה את המייקינג אוף, ואיך סורקים אותו ? (מהשמיים כמובן…) – תסרקו תסרקו – ותגלו מה מקבלים.

קיייס שמיני – איך ברכות חד מימדיות  הנשלחות לרֶגֶל אירועים שונים עשויות להפוך לחיות על ידי QR ובכך להוסיף רובד רענן ומפתיע לחווית המקבל.

קייסי תשיעי – קמפיין מבריק שמדגים איך ניתן לחנך את הצעירים לחשוב על סקס בטוח – וכמובן על שימוש בקונדומים. הכל מתחיל בQR ואת ההמשך אתן לכם לראות בסרטון המצורף – חובה לצפות !!!

קייס עשירי – איך QR יכול לעזור לנו לעבוד מתוך הנאה, להיות מעורבים אך בו-זמנית גם לנהוג זהירוּת  – QR שמודפס על היד בכניסה למועדון מאפשר לי להיכנס לאתר שנותן לי גישה להזמנת מונית, הצעות של הבר, טיפים ועוד … מדליק ביותר ושווה צפיה !

לסיום – מדליק בעיני התפקיד המכריע של הטכנולוגיה במהלכים השיווקים שלנו – כמובן במידה שעושים זאת נכון. מקווה שהטעימה הזו הצליחה “לבלבל” אתכם מעט ולגרום לכם – החל ממחר בבוקר או אפילו כבר היום, לחשוב ולברר איך ניתן לעשות את התפנית : להתנסות במהלך שונה, חכם, מחובר לביזנס ומניע לפעולה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.