Google + For Businesses

מה יכולים העסקים לעשות עם השירות – כרגע, ובעתיד .

גוגל + פרצה לחיינו לפני שבועות ספורים וכמובן הרשת כבר גועשת ורועשת. במידה מסוימת מהסיבה הפשוטה, שסוף כל סוף גוגל הצליחה להגשים את הרעיון וגילתה יכולת אמיתית ומוכחת לייצר רשת חברתית מעניינת. נכון, יש דיעות לכאן ולכאן ואפילו העליתי על כך פוסט קבוצתי המציג את שני צידי המתרס, ובוחן באם גוגל מול Facebook נמצאים בתחרות ביסודו של דבר, והאם ייתכן ש”אחת תיקח לשנייה” את יהלום הכתר, או שאולי שתיהן צריכות “לגור” בכפיפה אחת כשלכל אחת מהן נקודות לזכותה וסיבות מִשֶלָה להתקיים.

מיד עם ההבנה הכללית שהתכונה של גוגל + גוברת והולכת וכי ניכר שהיא מבשרת הזדמנות גדולה לכל מי שנוכח במיתחם. התחילו עסקים להתעניין בהרחבת הנוכחות גם לְעֵבֶר המגרש הזה. . הרי עצם החדשנות נתפשת עד היום כהוכחה לראשוניות מבלי להקדיש לתופעה יותר מדי מחשבה בסגנון “למה שבכלל אהיה פה”, ו”האם אני מסוגל לתחזק נוכחות במקום הזה”; “האם הלקוחות שלי גם הם נמצאים כאן” או האם יש לי בעצם משהו רלוונטי לומר. אני אנסה בפוסט זה לעבור אתכם על נקודות ראשוניות שאני מזהה כמתאימות לעסקים ומחדדות את השאלה מה אנחנו יכולים לעשות במתחם זה. מעמדה זו אני בטוחה שצפוי לנו טיול לא קטן מכיוון שזו רק ההתחלה וגוגל בעצמם הצהירו שבכוונתָם לפתח את הפלטפורמה ולייצר עליה שכבות נוספות.

הפוטנציאל – קהילות מובחנות | באופן כללי אני משוכנעת שעולם הדיגיטל מכַוֵון את צעדיו לקראת מה שקרוי “קהילות מובחנות”. יצירת איי תוכן ומוקדי עניין על פי סגמנט נבחר ובהם יצירת שיחה רלוונטית, העמקת הקשר וקיום דיאלוג כ“רומן בהמשכים” לאורך זמן. הסגולה שגוגל + מעניקה לנו היא יצירת המימד הזה – פוקל פוינט אחד בו ניתן למתג את נוכחות העסק ותחתיו לייצר מעגלים מישְנִיִים על פי קהלים שונים. יש חשיבות גדולה לכך שהמאמצים שלנו נתמכים במקום אחד אבל חלוקת הקשב והעניין מתפזרת לקבוצות שונות ובכך למעשה אנחנו מצמצמים את האפשרות של חשיפת מסרים לא מדויקים לקהלים שונים. זו כמובן אפשרות שאינה קיימת עדיין כי גוגל לא חשפו את המימד העסקי שלהם המקבילה לעמוד האוהדים בFacebook אבל על פי הערכתי ועל פי השיח המתקיים ברשת כולל הצהרות של גוגל עצמם מתקבל הרושם שזהו הכיוון במובהק. עד הרגע שגוגל יוציאו את האופציה העסקית שלהם לאוויר אנחנו יכולים “להתאמן על יבש” במסגרת הפרופילים האישיים ולגלות הלכה למעשה מה מְסַפֵר המנגנון של המעגלים ואיך אנחנו למעשה מפזרים בו בחוכמה מסרים שונים לקהלים מובחנים.

הפוטנציאל – חיבור לאנליטיקס בחינת ROI מדויק | השכבה החברתית של גוגל מן הסתם תחבור לשירותים ולשלוחות קיימות וגם לעתידיות. אחת השלוחות המשמעותיות הינה שיטת הניתוח באמצעות כלי האנליטיקס המעולים. העובדה שנוכל לבדוק בזמן אמת מה קורה במתחם שיצרנו – מי מתעניין ואילו מעגלים מתפקדים טוב יותר יאפשר לנו לייצר חיווי אמיתי וקולע של השיח שלנו מול קהילה כזו או אחרת. מדדים, חשיפות, זמן שהייה וחזרתיות מספקים נתונים שמאפשרים לנו לבנות ROI אמיתי של הפעילות שלנו ולבדוק מהו היחס בין הרכישה לרווח, דהיינו מה קורה הלכה למעשה בין מאמצי האוֹאוּנד מדיה שלנו מול תוצאת הארנד מדיה .

הערך העכשווי – להטמיע באתר שלנו | כבר עכשיו מעכשיו אנחנו יכולים להשתמש באבולוציה של הרשת ובעובדה שגוגל + חדרה לחיינו . על ידי פעילויות קטנות אך משמעותיות – נוצרת למעשה התשתית אשר תחזק אותנו בשלב האימונים הראשוני בבחינת התנסות ורֶוַוח בצידה, שהוא הבנפיט “על הדרך”. הטמעת כפתור הגוגל + מתַפְקֶדֶת למעשה כמוליך המסר (האנייבלר) המאפשר לאחרים להעביר את עניינכם הלאה. יתרה מכך: הכלי המשוכלל יוצר באופן אוטומטי חיבור טבעי לתיעדוף של התכנים שלכם במנוע החיפוש ובכך מחזק את תוצאת החיפוש האורגנית. עצתי המיידית היא שתשתמשו בדחיפות הראוייה בכלים המוגשים לכם ברשת כי הם למעשה אלו שבונים את הנוכחות שלכם ומרחיבים את אפיקיה מדרגת העסק הקטן והבינוני למעמד של מפעל גדול.

הערך הפנים ארגוני | עוד מימד שניתן לבחון כבר בשלב זה . קחו בחשבון שמנגנון המעגלים מאפשר לכם למעשה להמשיך וליצור מעגלים פרטיים או עסקיים . מרגע שעשיתם זאת, הקמתם מעין רשת חברתית פנימית וממוקדת, פורום שממציא לידכם כלי כייפי ואינטואיטיבי ועוזר לכם לתקשר עם מספר גולשים ניבחרים כיעד מדויק לשיחה. המקום  הראשוני שבו הכלי יכול לקבל ביטוי מעשי מיושם במעגל הפנים ארגוני. כאן ניתנת לכם האפשרות לייצר מעגל של שיחה שאליו נחשפים רק אנשי הארגון וגם אותו תוכלו לחלק לסגמנטים פנימיים נוספים. בגישה חכמה מעגלים אלו יכולים להפיק עבורכם שני מוקדי עוצמה. האחד – הפיכת הארגון שלכם למוטה דיגיטלי ובאופן מובהק לארגון שיודע לעבוד כארגון נטוורק.  השני – מיסוד התשתיות שלכם לקראת עבודה המשכית בעתיד כלפי קהלים חיצוניים. ללא ספק, הטמעת הכלי והסגולות שלו ברמה הפנים ארגונית מוקדם ככל האפשר, דקה אחת קודם ליציאה החוצה מסמיך אתכם הלכה למעשה להטביע את דריסת הרגל הדיגיטלית האיכותית ביותר.

להסתכל קדימה . המסר המרכזי שרציתי להדגיש לכם בפוסט הנוכחי, אומר: חישבו קדימה, גלו לאן העולם מתפתח, התייחסו לאבולוציה כתזונה מעודדת, טובה ומלאת עניין – הדבר יעזור לכם להתפתח ולצמוח. מן הסתם גישה זאת תאפשר לכם לייצר בידול מכמה היבטים : קונטקסט מקורי, רלוונטיות, שקיפות ומגע דיאלוגי !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

3 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.