New Comments | Facebook

 

פוסט מרוכז שעוסק בצרור נושאים – תגובה, אבולוציה של המדיה, הברקה, והשבחת הדיאלוג. במלחמת גוגל + מול Facebook אנחנו למעשה המרוויחים העיקריים. אמנם לבטח נצטרך לסבול מעט בתקופה הקרובה ממה שקרוי -Under Construction כֵּיוָון שבכל שני וחמישי המערכת מייצרת באגים ומציבה בעיות נקודתיות. אבל, למרות זאת, מבחינת המכלול מורגש שינוי תמידי, ובאופן תדיר מחדשים לנו בפיצ’רים חדשים ואמצעי קשר מועילים..

ובכן מה למעשה אומר השינוי ? קמתי אור ליום חמישי בתחושה מוקדמת שלבטח יש שינוי כלשהו בFacebook והנה הוא נגלה – כל מי שמשאיר תגובה הכוללת לינק לאתר חיצוני, שמפנה למידע נוסף, התשובה למעשה “מתנפחת” וניתן לראות את תכולתה במלואה. לשם ההמחשה הוספתי לכם דוגמא של תגובה הכוללת וידיאו ובה תוכלו לראות איך למעשה משתלב הוידיאו כחלק מהמסר. יש להניח שחלקכם חשבתם שזהו שינוי של מה-בכך, אבל אני משוכנעת שכל שינוי, קטן ככל שיהיה, יכול לשרת אותנו בלונג ראן כהכנה לשינויים גדולים. משמעות התגובה החדשה היא הזמנה לדיאלוג ובעיני זו קריאה למינוף המסר המקורי בשלבי ההמשך – זו המסקנה שלי !

Facebookמעודדים דיאלוג ומעניקים לנו שלל כלים להתקשרות. המבחר העשיר והמעניין גורם לכך שנרצה לשתף, והחידוש האחרון הוא בבחינת עוד דרך חזקה מבחינה שיווקית לחבר את פייסבוק להתרחשות הכוללת ברשת.

 

 

 

 

 

 

רעיונות לגבי השאלה מה ניתן לעשות עם הקומנטס החדש החלטתי לקרב אתכם למחוזות החשיבה שלי, במטרה מוגדרת: אציג כמה מהרעיונות שידגימו לכם איך ניתן להמשיג את האפשרות החדשה בדרך להעצמת המסר תוך כדי הפעילות שלכם בדף האוהדים של המותג, החברה או הארגון שלכם :

פוסט סטאטוס מתפתח – עם סרטים או תמונות | אם תחשבו על כך באופן יסודי, אתם יכולים לפתוח במסר כבר בשלבים המוקדמים. מלכתחילה תתכננו אותו כך שיהפוך בהדרגה למסר מתפתח: בהצהרה הראשונית אתם מעלים חלק מהסיפור, ודרך התגובות משלבים את פיסות המידע שמשלימות את סיפור העלילה. כל מה שמתווסף שזור כמובן בתגובות של הגולשים ולמען האמת דורש מכם להיות גמישים כלוליינים ולנתב את התגובה המופנית לגולשים בצורה כזו שתיראה כפלואו אחד. אתם צריכים לעשות זאת תוך חבישת כובע המספר הראשי – אבל אין זה סתם מחבר סיפורים כי אם אדם שמפעיל את כשרונו ויודע לתכנן סיפור מראש ולנווט אותו בתבונה בידיעה שיחולו בו שינויים תוך כדי תנועה. אין לבוא למשימה ממקום קפוא – חישבו יצירתי ואז תוכלו לעצב שרשרת של תגובות לכדי דיאלוג מעניין שמתחיל מנקודה אחת ומגיע לתפנית חדשה. ההמשך מתרקם דרך השימוש בתגובות ובצמוד למידע המצטבר, שמעתה מוטל עליכם להוסיף עליו ב”תוֹרְכֶם”.

תחרות של תמונות בפוסט | או לסירוגין תחרות של וידיאו | ממקום פשוט יותר, אתם יכולים ליצור פוסטים שמוּנְחים על ידי מדיניות של המשכיות, למשל – באמצעות תחרות של וידיאו או תמונה אתם קוראים לגולשים בזירה שלכם להעלות את התכנים אל תוך הקומנטס ובכך מעודדים אותם לעצב את הפוסט העשיר ביותר בנראות כשהעושר מתוגבר דרך התגובות המוספות. את תוצרי התחרות אתם יכולים לאחר מכן לצלם בצילום מסך, או לתסרט כוידיאו קצר ולהנציח את הרעיון על מנת שישרת אתכם גם בשלב מאוחר יותר.

הבאתי קומץ דוגמאות על קצה המזלג לרעיונות שניתן למנף דרך הפעילות החדשה. אך כאן השמיים הם הגבול, ולבטח ישנם עשרות הברקות ורעיונות נוספים שלא עלו על דעתי. מרגע שתכירו בכך שכל שינוי , אפילו מיזערי בFacebook מאפשר לכם להפיק עניין, בולטות ובידול. אלו כלים חכמים העומדים לרשותכם במרחב הדיגיטלי ותפקידכם לקחת אותם ולמנף אותם לפעילות בלתי שגרתית שתעניק ערך ועניין למידע השוטף ולקשרי הגומלין שאתם יוצרים עם בסיס האוהדים שלכם, ותייצר את הסטיקינגס הרצוי לאורך זמן.

לסיכום | החידוש האחרון הוא בגדר הזמנה לדיאלוג , מפותח, מעניין , עם ערכים מוספים שמאפשר לנו להעצים את התגובה . והרי זו המשמעות העיקרית של הרשת החברתית – שיתוף, פתיחות, חשיבה מקיפה של מוחות שונים המתייחסים לנושא ביחד, ומקיימים רב-שיח – הלכה למעשה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.