The Future is already here | Singularity

שמעתי הרצאה של עיתונאי בכיר לעניינים גלובאלים (שאמנע מלהגיד את שמו בשביל לא לעשות שיימינג) אשר אמר אחרי ששאלו אותו לגבי בינה מלאכוותית- “שבנתיים אין בזה יותר מדי, חוץ מהשקעות כבדות של כסף”… אבל בפועל המסר שלו היה במילים כאלה או אחרות שאין בזה עדיין כלום. חשבתי לעצמי על מידת הטעות אשר מתקיימת בחוגים שונים, וכיצד אנשים עם כוח יכולים להשפיע עלינו להסתכל לא נכון על הדברים- על העתיד ולהבין אותו הלכה למעשה.

ec112a2f-74da-40f0-8e5f-271af3f9efca

 

אני נוסעת בנובמבר לשבוע של לימודים באוניברסיטת סינגולרטי ושם- שוטחים את העתיד ומדברים עליו ועל ההשפעות בכל הקשור לחברה, כלכלה סביבה ועוד.

העתיד, עליו מדברים בסינגולרטי ממחקרים שקראתי, ומידע שחשוף ברשת על התוכנית- אמנם ממותג כמה שיקרה מחר, אבל- אם מסתכלים טוב מבינים שהמיקוד הוא הווה עתיד, כל מה שדחוף שנבין כבר עכשיו כי משפיע עלינו בטווחים הקצרים ואנחנו חייבים ללמוד זאת היטב. ויליאם גיבסון אמר זאת יפה שהעתיד כבר כאן, הוא פשוט לא מופץ בצורה שווה לכולם, ואני אנסה לשבור את הסיסטם של אי השיוויוניות במידע ואחבר אתכם לדברים על מנת שתהיה דמוקרציה של הידע, ותוכלו על פיו לקבל החלטות ולהבין טוב יותר מה חשוב וגם-מה אמיתי.

SI

התוכנית של הסינגולרטי מדברת על טרנספורמציה– בהיבטים של תעשיות, עסקים ואף אנשים עצמם, הפורמאט בו אני בחרתי הוא של שבוע ומתקיים ב-Silicon Valley ובמהלך הקורס נבחנים דומיינים עיקריים וטכנולוגיות המעצבות את העתיד שלנו בצורה משמעותית, פנדמנטל. הרעיון הוא לבחון כיצד אותו שינוי משפיע על המנהיגות שלנו, הדרך בה אנחנו מקבלים החלטות ולמה חשוב להקשיב דווקא עכשיו- כי הקצב של הדברים לעולם לא יהיה איטי כמו היום, וכל שינוי מייצר אימפקט בטווחי זמן קצרים מאוד.

מבנה התוכנית כולל אנשי מקצוע מהרמה הגבוהה ביותר- שמלמדים את הנושאים באמצעות מצגות אינטראקטיביות- וכוללות דיונים מעוררי השראה שיכולים למנף את היכולת שלנו להבין המצאות, חדשנות ומידע משמעותי בכל סשן. במהלך השבוע ישנה גם חשיפה לטכנולוגיות פורצות דרך, חלקן נחשפות בתוכנית בפעם הראשונה באמצעות אנשים מובילים מהסיליקון ואלי. החשיבה שמלמדים בתוכנית נשענת על הרעיון של-“Think Exponentially” ומאפשרת לפתח תובנות, אינסייטים במסגרת של עבודה ומתודולוגיה שתעזור לעצב ולפתח את העתיד- העכשווי.

חשוב לי לשתף אתכם במסע הזה, כי זה גורם לי להיות מחויבת ללמידה, עוד לפני שאני נוסעת בכלל- ובעצם השיתופיות אני מכריחה את עצמי להעמיק, כמו גם בעיני ההעברה הלאה של הידע מכתיבה לי כל הזמן שצריך ללמוד דברים חדשים ונוספים- זה מחייב ! לכן, אספר לכם את הדברים שאני מגלה בתוך התהליך ותהפכו להיות שותפים אמיתיים שלי למסע.

התוכנית כוללת מעבר על אתגרים שסומנו באמצעות הסינגולרטי, אותם- Challenges שהעולם ניצב בפניהם, הרעיון הוא לנסות יחד באמצעות מתודלוגיות מוכחות לפתור את אותם יעדים- עליהם אדבר בפוסט עוקב בפרוטרוט. חלק מהותי מהתוכנית כולל חשיפה לטכנולוגיות שונות כמו מדפסות תלת מימדיות, רובוטיקה, אוגמנטד ריאלטי, מטוסים ללא טייס-Drones, וכלים שונים מעולם של תוכנה.

ישנם כלים פרקטים שיהפכו למתודה של עבודה עבורי, אותם לומדים בתוכנית פרקטיקות כמו- Design Thinking, Lean Startup Processes, כלי DIY, פרוטוטויפינג מהיר ותפיסות שונות של מיקרים והאקרים אשר מאפשרות לעבוד בצורה חכמה.

כפי שהתחלתי את הרשומה, חלק נכבד מההתעסקות בתוכנית יתעכב על לימוד של בינה מלאכותית, מחשוב חכם וההבנה של ההשפעות סביב החברה שלנו- ועל מקומות העבודה העתידים. תהיה התמקדות בכל הקשור להפיכת ארגונים ועצמאיים ל- “Digital Natives” כיצד עושים זאת ואיך ממנפים Skills קיימים כמו גם מייצרים חדשים. הכלים הללו יאפשרו לעשות פרדיקציה והערכה של הטכנולוגיות שמשפיעות ועושות טרנספורמציה על תעשיות, ארגונים, קריירות וגם על החיים עצמם.

S2

“Be prepared to learn how the growth of exponential and disruptive technologies will impact your company, your career, and your life.”

– Bob Metcalfe, Founder of 3Com, Co-inventor of the Ethernet, General Partner at Polaris Ventures

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.