10 Websites 4 Internet Usage Statistics

החלטתי לפנק אתכם ברשומה משמעותית שנועדה עבורכם במיוחד – אתרי אינטרנט מהם תוכלו לשאוב נתונים טובים כגון : מידע, סטטיסטיקות וגרף התנהגות גולשים לאורך זמן, שעלו מפלטפורמות דיגיטליות שונות. אשטח בפניכם עשרה אתרים מוצלחים שאני אוהבת לפקוד כדי להשתמש במידע שהם מספקים. אין לי ספק שיש עוד רבים וטובים לא פחות – אבל אלו האתרים שעליהם אני ממליצה ביותר. אקדיש לכל אתר הסבר בן מספר מילים ואצרף לכם לינק לאתר על מנת שתוכלו לתייר בו בעצמכם.

socialbakers.com | מי שלא מכיר את האתר הזה טוב יעשה אם יעבור דחוף חוויה מתקנת. אתר ששוטח מספרים, מידע ותוכן על הרשתות החברתיות המובילות. בתחילת דרכו ההתמקדות היתה על מיתחמים שפעלו סביב Facebook אבל עם הזמן הוכנס עוד מידע על רשתות נוספות. יש פה חיתוך של ארצות, דפי מותג ודפי מדיה פעילים על פי אומדן אחוזים, מספרים ועוד . כמו כן, האתר מספק כלים מיוחדים אשר מאפשרים לנו לנתח ספציפית נוכחויות של מותגים לפי בחירתנו.

tnsdigitallife.com | האתר של חברת המחקר tns – אתר מרהיב ומלא בתוכן מועיל וחשוב. שלל אינפוגרפיקות המציגות מידע וסטטיסטיקות על שיכלולים. ההגשה הגרפית המאוד מאוד מיוחדת יכולה גם לעזור לכם בהכנת מצגות על תוכניות עבודה או פרויקטים שאתם מייצרים לאורך השנה. יש פה מבט רחב על הנושאים ומניפה עשירה של מידע בתחום – מפרסום, התנהגות צרכנית, מדיה חברתית ועד עולם הדיגיטל בכללו ועוד.

SmartinsIghts.com | עוד מקור ידע עשיר ביותר הכולל מחקרים וסקירות שונות על עולם הדיגיטל – עם חילוץ תובנות מתוך הנתונים הסטטיסטיים. האתר מכיל כמות אדירה של מדריכים שמסבירים היטב למשווקים איך לעבוד בעולם הדיגיטלי מנקודת המבט של .Best Practice יחד עם זאת המידע מוצג בצמידות לחשיבה אנליטית שמאפשרת לנו לבנות מהלכים תכליתיים תחת הגדרה מדויקת של סוגי היעדים. 

eMarketer.com | אני יכולה לומר בוודאות שזהו אחד ממקורות המידע האהובים עלי ביותר ברשת. מידע עשיר שכונס בתוכו סקירה מַקפת של מחקרים על עולם הדיגיטל – סושייל, ווב ומובייל. חיתוך של סטטיסטיקות על פי זירות, ארצות, גילאים ועוד. יש להם מאגר מידע עצום המתפרסם על בסיס קבוע בבלוג שלהם . כמו כן הם מציפים וובינרים בחינם על התחום וסקירות על מגמות בתעשייה. אני ממליצה בחום לעקוב אחריהם בFacebook ולקבל את המידע בדחיפה דרך הפיד.

comScore.com | מקור מידע עשיר בנתונים ובמידע כללי, השופך אור על התפתחות העולם הדיגיטלי. האתר כולל – סקירות, גרפים, אינפוגרפיקות ועוד. אחד ממקורות המידע המעניינים ביותר שקיימים כיום למי שמעוניין להתמצא ולהעמיק את הידע היומיומי המתעדכן במרחב הדיגיטלי. התמקדות ברורה בתכלית ברשתות חברתיות ובמובייל – יחד עם מבט כלל- עולמי המלוּוֶה בניתוחים לוקאליים לגבי המגמות בארצות שונות. שווה במקביל לעקוב אחריהם בTwitter שם הם “משחררים” את כל התכנים החדשים.

w3schools.com | אתר שמאפשר לנו גישה למספר גולשים בדפדפנים, מערכות הפעלה וסטיטיסטיקות שונות בתחום. אפשר לקבל באתר הזה תמונה די ברורה על נתח השוק וכיווני האבולוציה שלו בדפדפנים השונים כפי שהצטיירו לאורך הזמן. יש פה מידע שמצטבר מאז שנת 2002 ומאפשר לנו צפייה מקרוב במגמה המסתמנת.

Alexa Top Sites | ידוע לי שלא כולם ממש אוהבים את האתר הזה ויש עליו הרבה ספקולציות באשר לרמת היושרה. ניתן לחלוק על הדיוק במספרים שהוא מציג וההערכות הסטטיסטיות שלו. עדיין, אי אפשר להתעלם מהעובדה שהוא האתר שסוקר את הטרפיק באתרים שונים במשך התקופה הארוכה ביותר. כמו כן, הוא סוקר את 500 האתרים הגדולים ביותר באינטרנט ומבחינה זאת הוא מספק נתונים שתמיד כדאי ללמוד ולהכיר . חשוב להבין שגם קבלת מושג על סדרי גודל יכולה להיות לכם לעֵזר בזמן קבלת החלטות ואין לי ספק שזהו מקור ידע מועיל הלכה למעשה.

Nielsen | חברת מחקר שמספקת המון מידע מלוּוֶה בהערכות על טרפיק באתרים גדולים. יש להם באתר מספרים עדכניים שמתחדשים כל הזמן על עשרת האתרים הגדולים בעולם, על שותפויות אינטרנטיות , אתרי וידיאו ועוד. טוב לקחת בחשבון שהודות לכך שמדובר בחברת מחקר , ניתן לקבל שפע נתונים שהם מציפים בניוזלטר שלהם ובבלוג שלהם כגון מידעים על הרגלי צריכה והתנהגות בדיגיטל – סקר הטרנדים האחרונים במספרים עם ניתוחים מושכלים שיוכלו לעזור לכם בפועל לקבל החלטות נכונות.

Internet World Stats | אם אתם מבקשים להכיר הרגלי צריכה באינטרנט וכיווני צמיחה המשתקפים בסטטיסטיקות שנערכו לאורך זמן סביב העולם, זה אתר מומלץ ביותר. הוא מגיע עם דטה כמותית ברורה על כל משתמשי האינטרנט ברחבי העולם בחתך קהל ההגולשים על פי מדינה ועל פי הרייטינג של האתרים. כמו כן, עושה רושם שהמידע מתעדכן בקביעות.

Pew Internet Project | זהו אחד אחד ממקורות המידע הטובים ביותר עבור אנשים שמחפשים סטטיסטיקות על הפעילויות ברשת. מחקרי החברה הזו סוקרים את הרשתות החברתיות, האינטרנט ועוד. מעבר לנתונים שהם מספקים בהצגת המחקרים שלהם הם גם מייצרים על בסיס קבוע אינפוגרפיקות, פרזנטציות – ניתוחים וסקירות של מגמות. הקטגוריות המרכזיות של המחקרים האקטואליים שלהם ניקבעות על פי התפתחות העולם הדיגיטלי – יש להם מידע עשיר על Twitter , מובייל, קמעונאות דיגיטלית ועוד .

מילת סיכום, עולם הדיגיטל הוא עולם מופלא מבחינת עומק החשיבה היצירתית שיוצאת ממנו, בהַתווָייַת הדרך בה עסקים יכולים להמציא את עצמם מחדש ובמגוון האפשרויות השונות שנפתחות לפנינו. – אבל מבלי שנדע למדוד אותו, לתַקֵף אותו מבחינה כמותית ואיכותית לאורך זמן – בעצם, לא עשינו כלום. העובדה שיש בידינו כלים למדידה , מקורות לקבלת סטטיסטיקות שחשופים לכולנו יכולה לעשות לנו שירות גדול ולהכניס היגיון עסקי מושכל לצעדים הבאים. לכן, חשוב להיות מעודכנים ולהיות ב”התכתבות” מתמשכת עם אתרים מסוגם של אלו שהוצגו לכם כאן בסעיפי הרשומה – הם לבטח יעזרו לכם לעשות את הצעדים הנכונים וגם למדוד אותם תוך כדי תנועה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.