10 Great Facebook Campaigns

כחלק מהותי מהלמידה שלנו חשוב לבחון קייס סטאדיז של חברות ומותגים אחרים – לשם פיתוח היכולת לקבל כלים חדשים אני עושה זאת דרך קבע, “מטיילת” לי במרחב העולם הדיגיטלי ומחפשת אחר דוגמאות מעניינות של אחרים על מנת לפתוח את הראש ולהבין שאין כזה דבר גבול – והשמיים הדיגיטליים הם אין סופיים. הפוסט הזה יתמקד בפרויקטים, קמפיינים שחברות השקיעו בהם בזירת Facebook- אני יכולה לאמר לכם בוודאות שגם אתם יכולים להיות נגישים על בסיס קבוע לפרויקטים כאלו וללמוד מהם – אם תפקדו באופן תדיר את פייסבוק סטודיו, תעקבו אחר מותגים גדולים מחו”ל ותהיו עירניים למה שהם מפרסמים בפיד כמו כן תעקבו אחרי בלוגים גדולים מכל רחבי העולם אשר סוקרים על בסיס קבוע פעילויות של המותגים הגדולים.

הפוסט הזה יוקדש לעשרה קמפיינים מגניבים שנעשו בFacebook – מקווה שגם אתם תהנו מהטיול הדיגיטלי במחוזות הקריאטיב של הסושייל ותבדקו את יתרונות הגישה כדי להטמיע אותה גם אצלכם.

Budweiser Canada | דרך מצוינת ומעוררת הערכה למותג בירה גדול שרוצה לכבוש קהל חדש – לתקוף אותו דרך הספורט הלאומי ולייצר עבורו חווית גלישה דיגיטלית למטרה משחקית בפייסבוק, עם משחק הוקי מדומה בתלת מימד . חשוב שתראו את הסרטון המצורף שמספר למעשה איך הם העלו את הרעיון , איך הם פרקו אותו לחתיכות והפיקו אותו בפועל עד להמחשת האפליקציה עצמה. מגניב ביותר !

Flair fashion Tagging | קמפיין שנון של מגאזין אופנה שהגיע לתובנה משמעותית – אנחנו מושפעים או יותר נכון מושפעות ממה שהחברות שלנו לובשות . המגאזין יצר אפליקציה פייסבוקית שמאפשרת בעיקר לנשים לתייג חלקים מביגוד ניבחר של החברות שלהן בFacebook ולשאול אותן ישירות מאיפה הן השיגו את הבגד. הרעיון למעשה מייצר ויראליות ושיחה מאוד עכשווית על האופנה תחת חסותו של המאגזין. הברקה ! במקום לתייג אחד את השני – נתייג את המושא עליו אנחנו רוצים לדבר. זוהי חשיבה תבונית באשר היא יוצרת סיפור מעניין שמערב את הגולשים בצורה קולעת לטעמם.

 

The Museum Of Me | מהלך אינטלי מדהים ואחד מהמדוברים ביותר והויראלים ביותר – אפליקציה ייחודית בFacebook שאוספת את התכנים מתוך הפרופיל ומייצרת לכל אחד מאיתנו מוזיאון משלו הכולל פיק שוטים וסטאטוסים ניבחרים מהחיים המתועדים שלנו. אין ספק שזו גישה נכונה שמערבבת את הלקוח בסיפור ובלי בעיה מקבלת תהודה עוצמתית וויראלית.

My Saddest Friends | אנשים אוהבים לעודד את החברים שלהם, והאפליקציה הפשוטה הזו עוזרת לנו לאתר את החברים העצובים שלנו ולעודד אותם דרך Facebook – דרך מצויינת לשמח אנשים ים ולזכות במקביל בחשיפה לערכי המותג. מהלך ישראלי מבריק של Yellow. הפואנטה היא שבסוף העידוד הגולש מקבל קופון שממבטא סגירת מעגל גם לגבי העסק וגם לגולשים.

 Heineken Personalized Bottles | מהלך מדליק של הייניקן שהזמינו מעצבים מכל העולם לייצר תווית פרסונאלית לבקבוק שלהם. הרעיון היה לחגוג את שנת המאה וארבעים של המותג – עם הכַּווָנה לייצר סדרה ייחודית של בקבוקים שמנציחה את המועד על ידי שיתוף חוכמת ההמון באמצעות המעצבים .

Trident Gum |  לא כל מהלך פייסבוקי צריך להתקיים ממש במיתחם ה-Facebook עצמו.  לפעמים שימוש חכם בפייסבוק קונקט מכסה חלק גדול מהעבודה תוך שימוש בשכבה החברתית – זו דוגמא טובה למהלך של מותג שמכניס אתכם לחוויה שכל כולה מסתכמת בכיף גדול! זהו המסר, המועבר דרך אפליקציה שמתחברת באמצעות Facebook קונקט – מושקע מאוד ומבדֵחַ ! ממליצה בחום !

Cadburys | מהלך חכם של מותג השוקולד שרצה להרוויח מהפיק של האולימפידה ולייצר באאז . הם אפשרו לגולשים להתחבר דרך Facebook כדי לייצר פרופיל משלהם ולהצטרף לתהלוכה וירטואלית שמטרתה לתמוך בנבחרת האנגלית – שוב דרך נהדרת לרתום אנשים למסר ויראלי שיושב על ה”נֶרְב” הרגשי, ומחזק את החיבוריות לספורט לאומי או לקבוצה מועדפת.

Take My Lollipop | הקמפיין המפחיד ביותר שנעשה בFacebook – דרך התמונות שלכם והמידע שלכם בחיבור לפייסבוק קונקנט המהלך מייצר סיטואציה שאמורה להפחיד אתכם “עד מוות”. מצחיק ומורבידי גם יחד.

Corona Light | קורונה משתמשת בFacebook במטרה לייצר באז למותג על ידי מתן הזדמנות לאוהדים לקבל נוכחות על בילבורד בסניף הניו יורקי של המותג. דרך מעולה לייצר קמפיין חכם בעלויות נמוכות עם מעורבות גבוהה של הגולשים והעמקת הקשר.

Kraft Likeapella | הרבה מותגים טרחו להודות לגולשים ולאוהדים שלהם, אבל אף אחד לא עשה זאת בצורה כל כך פרסונאלית כמו הסרט הבא שמוצג בפניכם מטעם קראפט, יצרנית המזון אשר הביעה את תודתה לאוהדים שלה על ידי הפקה המיועדת אישית לגולש הנאמן. שווה צפייה .

מילת סיכום, אני אוהבת את הפוסטים עתירי האוצרות הללו שמאתגרים אותי לתור אחר עוד מהלכים מקוריים, תכנים מעניינים וקייסים שיכולים לעזור לכולנו לשחרר את צורת החשיבה המקובלת ולהפוך אותה לקצת יותר מופרעת. מקווה שגם אתם נהנים כמוני.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.