Flipboard & Levis “Social Catalog”

Flipboard היא האפליקציה האהובה עלי ביותר לiPad. שם למעשה היא התחילה את דרכה והיא מוגדרת על ידי בעליה כסושייל מאגזין. לשמחתם הגדולה של מחזיקי איפון וסלולרים עם מערכת הפעלה אנדרואיד החברה פיתחה את היישום גם בפלטפורמות אלו – ובלי שום קשר לפוסט זה אני ממליצה לכם בחום להוריד אותה. אפליקציה זו ידועה ביופיה וכאמור היא מוגדרת כ“Social Magazine” המעודכן לטאבלטים וסמראטפונים.

הפוסט הזה עוסק בהודעה מרעישה וטרייה מטעם החברה. ביום שישי האחרון ציצה פליפבורד ביוזר שלה בטוויטר שהיא משיקה את המאגזין החדש של ליווייס שהוא בעצם שילוב של מאגזין > תוכן > לייף סטייל > קומרס כמיקבץ תוכן ליוויסי שמוביל אותנו לחנות של המותג בתוך פליפבורד ומאפשר לנו לרכוש ישירות מהאפליקציה. זה למעשה הצעד הראשון של פליפבורד בעולם האיקומרס ! ראוי לקחת בחשבון שמדובר בצעד משמעותי כי הוא מסמן מגמה – שכבה של קומרס על יסוד תוכן איכותי – ואכן זו המצאה אבולוציונית כמותה לא ראינו בעבר.

פליפבורד קוראת למהלך הזה :Social Catalog”  ואין ספק שהיא משתמשת בידע הנצבר מחקרית על נתוני הצרכן הדיגיטלי, ועל השיטות והגישות השונות שבאמצעותן אנחנו צורכים. זו דרך מקורית ומיוחדת במינה לשלב מסחריות עם קונטנט ולהפוך את עולם התוכן למיתחם שיוצר מכירה ישירות מהמסך מבלי “ללכלך” את הזירה בפרסומות קופצות. אם צריך – זו דרך חדשה לפרסם מבלי ממש לפרסם !

אני לוקחת אתכם לטיול קטן בתוך צילומי מסך של האפליקציה שמראים לכם איך אתם יכולים מעשית לדפדף בקטלוג של ליווייס און ליין. הרעיון המנחה של שתי החברות הוא שילוב מנצח בין דיפדוף טבעי בקטלוגים של לייף סטייל ואופנה אשר מציגים דגמים חדשים, תצוגות אופנה ותוכן רלוונטי, ובין הצד המסחרי שמאפשר לנו לרכוש ישירות מתוך האפליקציה. בכך פליפבורד וליוויס למעשה יצרו את קטלוג האופנה הראשון שהוסב לכלי מכירה במובייל !

התוכן כולל גייד על עולם האופנה, והגולשים יכולים לגלוש בתוכו ולקבל חווית קומרס חדשה לגמרי, שכמוה לא נראתה טרום האפליקציה הזו. אפשר לדפדף בין דגמים שונים של בגדי גברים ונשים ומשם ללחוץ ישירות על כפתור רכישה כשהרכישה כאמור מתבצעת ישירות מהפליפבורד. יש גם שילוב של צילומים מאינסטגרם, כתובות  על דגמים, אקסוסורייז השקות וכולי – שנאצרו על ידי צוות ליווייס,  הכוללים גם : סרטוני  וידיאו וביקורות על “החיים בליווייס”. התוצר הוא למעשה – על פי הגדרת פליפבורד – קטלוג 2.0 !

כך נראה עמוד של אקססוריז עם מבחר הדגמים החדשים :

כך נראה עמוד במעבר לרכישה ישירות ממאגזין התוכן :

מילת סיכום. זה פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש כמה מרחב יש ליצירתיות ולשינוי תפישות עולם דרך האמצעים הדיגיטליים. כל מה שצריך לעשות הוא  : ערבוב חכם של תובנות שמוגשות לנו על מגש של כסף : העובדה שכולנו עוברים למובייל, העובדה שאנחנו צרכני תוכן מאוד מאוד חזקים בטאבלטים ובסמארטפונים, העובדה שעולם האי קומרס המתפתח הולך וגדל ואיתו יותר ויותר צרכנים רוכשים ישירות מהמובייל – כל אלו מובילים  לתמהיל יחודי ביותר ולשיתוף פעולה נדיר, שונה ואחר בגאוגרפיית העסקים המסחריים הדיגיטלים ! שאפו !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.