In-Store Mobile & Digital

הסקרנות שלי עולה מרגע לרגע לגבי כל הקשור בשימושים דיגיטליים בסביבה הפיזית. ללא ספק, השילוב בין השניים הוא אחד האיפיונים המובילים והמעניינים וניכר כי המגמה הבולטת ביותר – הינה שימוש במובייל ברצפת המכירה. ישנן לא מעט דוגמאות שמראות לנו איך הפיזיקל והדיגיטל מתחברים – ובאיזה אופן הם יוצרים הזדמנויות עסקיות חדשות. הפוסט הזה יעסוק בעשר דוגמאות שאספתי עבורכם ממפת “הטור גייד” האישית שערכתי בסיורַי ביוטיוב ובכלל ברשת. כל דוגמא עם ייחוד משלה ועוקץ משלה. אעבור אתכם על כל קייס סטאדי שמצאתי ואצרף את הסרטון הנילווה לו על מנת שתקבלו תמונה מוחשית לגבי הדרך הטובה לחיבור בין הוירטואלי לאנאלוגי.

הארנק של Pay Pal. הדגמה בלייב על האי וואלט של Pay Pal. איך למעשה משתמשים בו, מַהֵם היתרונות שלו, על מה ראוי להתעכב. איך תשתנה המציאות שלנו בעיקבות התשלומים במובייל. יום יבוא ולא נזדקק עוד לתיווך המקובל – קופה, מוכר, שירות לקוחות – אלא נוכל לעשות את כל הקישורים הללו בעצמנו, ברצפת המכירה. ברור שהכל יהיה מהיר יותר וחוויתי יותר – שלא לדבר על ה”שירות” המתגמל.

קניות וירטואליות ברצפת המכירה הפיזית. הדגמה עם בחורה שמודדת בגדים על מסך שמדמה איך נראים עליה הבגדים המוצגים. האמנם כבר היגענו למציאות העתידית בתחום הקניות ? בלי חדר הלבשה, בלי לכַלות שעות על הכורח להוריד וללבוש את הבגד . בעיני אולי זה קצת מעקר את חוויית המדידה – אבל בכל זאת בחרתי להראות לכם איך הדיגיטל משחק תפקיד חוויתי ברצפת המכירה. הקנייה בסופו של דבר גם היא עוקפת את טרמינל הקופה, התור, המוֹכֵר, והקניות מתבצעות כמובן – איך לא – דרך המובייל.

להמציא רצפת מכירה וירטואלית ולהגיע ישירות לקהל היעד. חנות ”צומחת” דרך המובייל במקום שאין בו חנות אמיתית.  קהל היעד – גולשים מקצועיים שלא מגיעים לחנויות מֵחוֹסֶר זמן – הם כל הזמן בים… והנה, אם הם לא באים לחנות – החנות באה אליהם. זה כמובן טריגר לשווק חנות איקומרס במובייל. כבוד גדול לאוגמנטד ריאליטי שממלאת את התפקיד הראשי במהלך הזה.

מייסיס – מראים לנו איך המובייל יכול לתַפקֵד כיועץ חכם בחנות. חנות של המותג שמוצפת בQR Code בהם מופיעים שחקנים וידוענים שנותנים לנו כל מיני טיפים והמלצות. אם עורכים קמפיינים באמצעות קיו אר בפיזיקל – זו הדרך הנכונה – הפיזיקל למעשה מקבל שכבה נוספת של מידע, שאינו בנימצא במקום אחר ומאפשר לנו לייצר מעורבות גבוהה ומחייבת עם הלקוחות.

חנות של eBay שמראה לנו באוף ליין כמה חשוב ואף ריאלי לקנות און ליין. “חנות המישושים” אני קוראת לה – הרעיון הוקם במיוחד לרגל חגיגת הקריסטמס, ומאפשרת ללקוחות למשש את הבגדים ולרכוש – כמובן באון ליין. הלקוחות יכולים לסרוק QR שנמצא על האטיקֶט של המוצר ולרכוש את כל מה שבחרו בחנות הדיגיטלית המעולה של eBay.

איך נראה הדיגיטל וואלט של גוגל – הארנק הדיגיטלי של גוגל. הדגמה בלייב בלייב עם דמות בחור שמראה לנו את תהליך הרכישה – מהאפליקציה ועד לקופה. העולם הטכנולוגי המתקדם שמאפשר למכשירים לדבר זה עם זה ולהעביר מידע חיוני  – ואפילו כסף, כמובן באמצעות – NFC.

כולם מכירים את טסקו בדרום קוריאה. והנה צצים להם מיזמים כאלו במקומות נוספים בעולם – חנויות וירטואליות בתחנות רכבת שמאפשרות ללקוחות לרכוש מוצרים ישירות משלט חד מימדי – שדרך QR ומובייל הופך את כל המהלך לתלת מימדי הלכה למעשה.

ShopKick – אפליקציה במובייל שיודעת לזהות את הלקוח בכניסה לחנות . ולמעשה מתגמלת אותו על כל הפעולות שלו – זהו חיבור חכם בין המובייל, הצרכן, המקום והרלוונטיות – נראה לי שב-2020 כולנו נרים גבה על כך שמצב זה נחשב ” אי פעם” לאגדה – לזהות צורך מסויים של הלקוח ולספק אותו ממש במקום. שופקיק היא אפליקציה שמשרטטת לנו בדיוק את עתיד השיווק, הקמעונאות והצרכן החכם ואיך ייראו בשנים הבאות. אין פלא אם כך שמותגי-על כמו Target וBest Buy – במו כן, ויזה ומאסטר קארד הטמיעו את האפליקציה במסלול שלהם ללקוח.

סטארבקס – אלופת החוויה הדיגיטלית. עושה מהפך בשיחה על הארנק הדיגיטלי תוך שיתוף פעולה עם Square – פיתוח טכנולוגי שמאפשר ללקוחות לרכוש ישירות במובייל . אין ספק שהצעדים של סטארבקס מרעידים את הזירה העסקית ומשפיעים עליה כמאיץ חיובי.

ואחרונה חביבה – חווית הקניות של אמזון במובייל. איך זה נראה כשעולם הקמעונאות משתנה לנגד עינינו ונעשה דיגיטלי לחלוטין גם אוף ליינית וגם און ליינית – האם נרכוש ישר מהמדף ? נרכוש ישירות משלט פרסומת ? או בעצם כשאנחנו בבית ומִתרַווְחים על הספה ?

מילת סיכום. אחד הדברים המשמעותיים ביותר שניתן לראות בעיני מהדוגמאות הללו הינו – החוייה הצרכנית החדשה שנוצרת כיום ומביאה איתה הזדמנויות עסקיות חדשות. לכן, חשוב להיפתח לחדשנות ולגישות מגוונות ומיוחדות, ולהיתנסוֹת בעצמכם.  תנאי השטח מזַמנים כניסה לרובד העדכני של עולם הסחר – המחברת את העולם הדיגיטלי אל הפיזי במציאות העסקית החדשה !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

One comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.