Innovation through Technology

נראה לי שלאחרונה הסטרטאפים בתחום הטכנולוגיה כובשים את העולם הקריאטיבי, ומייצרים הזדמנויות חדשות עבור מותגים. ניתן לומר שבפועל הם מחליפים את תפקידו המסורתי של משרדי הקריאטייב השונים ומציעים סט של אפשרויות חדשות לגעת בלקוחות באופן חדש. מותגים מסחריים שעמדו על טיבו של השינוי מתחילים לאמץ לחיקם את הזן החדש של הקריאטיביות הזו ולהתלבש בהתאם לאופייה של התקופה החדשה. הטכנולוגיה, היא ללא ספק האנייבלר שהביא לפיצוח קריאטיבי של הדרך הטובה לקיים דיאלוג ולפתֵחַ מערכת יחסים הלכה למעשה עם- המשתמשים. הפעם אני רוצה לעבור אתכם על מספר קייס סטאדיז שיראו לכם בפועל איך אפשר באמצעות הטכנולוגיה, באמצעות הדיגיטל לייצר קשרי מעורבות שהופכים לכלי חכם בידיו של הצרכן עם ערך מעשי ותועלת אמיתית. גישה מודרנית כזו ללא ספק תעשיר את היכולת שלכם כאנשי קריאטיב לקדם את הרעיונות שלכם לדרגה עוצמתית בהרבה מעֵבֶר לרגיל, ותוך כדי כך לספק כלים שמייצגים את הדור בו אנחנו חיים- כלים בָּרֵי תועלת !

Kitchenbug | כלי מדליק ומרים את מפלס הגאווה הלאומית כי זה פיתוח ישראלי- שמאפשר רק על ידי הטכנולוגיה לבדה לנתח כל מתכון שאתם מוצאים, לבדוק באם הוא בריא והאם הוא מתאים לכם. במציאות של היום, שבה הבריאות שלנו מקבלת מעמד חשוב ביותר, ועומס המידע ברשת ובאוף ליין רק מגדיל את ממדיו – אנחנו זקוקים לכלים כאלו שיכולים לנתח עבורנו את המידע ולהדריך אותנו בקבלת ההחלטות הבריאות בבחירת טעמינו.

Omsignal |  פיתוח טכנולוגי שמשקף את מצבי הרוח שלנו- כולל מצבנו הגופני כך שנוכל לעזור לעצמנו וגם בחיבור לאחרים. מדובר למעשה בחולצה, שמהווה מחשב לביש המספר לנו מה מצב רוחו של האדם שאנחנו אוהבים. זה יכול לתת לנו חיווי על דפיקות הלב, על תשישות פיזית, ועל מצב בריאותי באופן כללי. בשיטה זו, ובחיבור למובייל נוכל לדעת מה מצבם של האנשים האהובים עלינו בשעה שהם רחוקים, ובמקרה שהם בסיכון- להבטיח את בריאותם.

FlavorPrint | כלי מצוין שהושק השנה על ידי חברת התבלינים הגדולה McCormick. תפקידו לגלות לנו טעמים חדשים באמצעות יוטיליטי המשמש כמאגר פרטי שאליו אנחנו “שופכים” את ההעדפות שלנו, והוא יודע על בסיס דטה שנאספה ונאצרה בחברה לאורך שנים להמליץ לנו על טעמים נוספים שאולי נאהב. על ידי הכלי הזה מקורמיקס למעשה מייצרת מערכת שיטתית שלמה של הצעות המבוססות על מבחר הטעמים שלנו. אכן חשיבה חכמה שמחברת את הלקוח אל המותג במסגרת מוחשית של נגיעות איכותיות ומערבות  !

SmartThings |  פיתוח טכנולוגי שמאפשר לאנשים לתקשר עם חפצים דרך האינטרנט. פלטפורמה שמסוגלת לחבר בין כל המכשירים והחיבורים שיש לנו בבית כך שכל אביזר יכול להיות מתוכנת, כל מכשיר מסוגל להעביר לנו הודעות רלוונטיות ולהזכיר לנו דברים שאנו עלולים לשכוח. זה ממש האינטרנט של הדברים בהתגלמותו. הצד המוצלח של היוזמה הזו מתבטא בכך שהכלי המתוחכם מקל על התנהלותנו בחיים השוטפים. אך בנוסף הם גם מאפשרים לאחרים להשתמש בפלטפורמה בתפישת קוד פתוח ולפתח על גביה מיזמים משלהם, כך שזה מבטיח שהכוח של ההמון ימשיך את החזון ואת עידוד היוזמה- Link. היזמים העלו את הקמפיין לKickstarter וציפו להגיע ליעד שיסתכם ב 250 אלף דולר ובפועל גייסו מעל למיליון (וליתר דיוק- 1,209,305) דולר.

SmileDrive | אפליקציה של פולקסווגן שיוצרה על ידי שיתוף פעולה עם גוגל- נמצאת בשלב הבטא שלה. היא עוצבה כך שנוכל להפוך את הנסיעה שלנו לכמה שיותר כייפית על ידי חיבור היוזר למכונית באמצעות הבלוטוס ועל ידי כך לעקוב אחר דטה. המשתמשים יכולים דרך היישום המתוחכם לקבל מידע על המיקומים השונים בדרך, על מזג האוויר, והיא מהווה גם סוג של גיימיפיקישן עבור המשתמשים הנהגים. מעניקה לנהגים נקודות זכות וירטואליות על הפגנת מצב רוח טוב. חשוב להגיד שהגישה של האפליקציה הזו נשארת בקוד פתוח- מה שאומר שאין זו רק אפליקציה לבעלי פולקסווגן בלבד אלא היא נועדה לכולם. הניקוד על החיוך, שזה המיתוג של האפליקציה הינו סוג של משחק שצובר ניקוד ועושה טרקינג לנהגים כך שניתן לחזור אל האפליקציה ולראות איפה היינו.כמו כן ניתן לחבר אחרים לנסיעות שלנו- הכול במטרה להפוך את הנסיעה לכייפית, כתוספת חווייתית.

One Dress A Day | את הדוגמא הזו אני מביאה לכאן כמְעֵין סתירה לתוכן הרשומה כולה. אנחנו נגררים לחשוב שהכול קשור לטכנולוגיה, שחדשנות ויצירתיות יכולות להגיע רק מההתפתחות המדעית המשוכללת.אבל טעות בידינו : לתוך ההזדמנות הטכנולוגית נידרש מאיתנו לשלב ללא הפסק פתרונות שנובעים מהבנת נטיותיהם של הצרכנים, לספק חוויה, מתוך חשיבה שיווקית חכמה. הנה לכם לדוגמא אתר סחר אלקטרוני שלא מַתְנֶה את החשיבה שלו ואת התובנה שלו בשימוש חכם בטכנולוגיה אלא מייצר שיטה של סטיקינס דווקא דרך תפישה שיווקית. אתר של אופנה שמאפשר לנו לחדש את הגרדירובא ולהיחשף מדֵי יום לשמלה אחרת ובכך הוא יוצר הבטחה של טריות מצד התוכן המוצג, ונותן סיבה טובה לחזור, עם הגירוי של חדשנות באוויר 365 ימים בשנה  ! 

2334364

מילת סיכום | אני מקווה שהרמזים החזקים שעלו מהפוסט הזה עברו אליכם. עולמנו מלא מדי בהזדמנויות חדשות ואין שום טעם שנתעלם מהן.תצטרפו למשחק, חישבו אחרת, נסו לחקור את מכלול החידושים  המזומנים לנו, פתחו פס רחב יותר של התבוננות על המגוון. כאשר תייצרו חדשנות ממבט ששוחר חדשנות, העיקר הוא שזו תישאר תמיד חדשנות למען עסקים ולמען השבחת חווית הלקוח- ולא חדשנות לשמה בלבד. 

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.