A Customer Oriented Company

 

הדיגיטל והסושייל כחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה של הארגון : יצירת אינטגרציה של מהלכי הסושייל והדיגיטל מנקודת המבט של “הלקוח במרכז” בארגון כולו היא משימה שלוקחת זמן ומאמץ וכמו כן משתקפת במשאבים פיננסיים. מדובר במהלך ארוך טווח ובתהליך המשכי. ישנן דרכים להסתגל לשינוי באבולוציה ובאופן הדרגתי  אבל צריך לבחון תוך כדי תנועה מהו למעשה ההחזר על ההשקעה ?

למעשה, היעד הוא לאו דווקא לעבוד בסושייל מדיה או בדיגיטל באופן כללי   בסופו של דבר הדיגיטל הוא רק אמצעי להשגת היעד. פסיליטייטור שעל דגלו חרות יעד ברור: להפוך לחברה שמסתכלת יותר ויותר מבעד עיני הלקוח ושמה את הלקוח במרכז ! יצירת אינטגרציה וייזום מהלכים מסוג זה ישרתו אותנו בטווח הקרוב והרחוק. בכוחם להשפיע על מכלול מחזיקי העניין של החברה ובו בזמן להשביח את האקו סיסטם הכללי של החברה, כגון : לקוחות, עובדים\ ספקים ובסופו של דבר גם בעלי המניות.

מה יקרה לנו אם נהיה חברה ששמה את הלקוח במרכז ? איך זה ישפיע עלינו ובסופו של דבר על שורת המכירה ?

לקוחות מרוצים יותר – לקוחות יהיו מעורבים בקבלת החלטות ובתהליכים, ויוכלו לספק פידבקים ורעיונות לגבי שירותים או מוצרים וכן לשתף אחרים בחווית הצריכה ובכך למעשה להפוך לשותפים משמעותיים של החברה.  קו פעולה זה הוא שיהפוך את המותג לאנושי יותר באשר הלקוחות ינהלו דיאלוג עם אנשים ולא עם לוגו.

עובדים מרוצים יותר –  כאמור, יש לייצר אינטגרציה בין הדיגיטל והסושייל מתוך תפישת עולם הרואה את הלקוח במרכז.  אימוץ הגישה הזאת כחלק מהDNA של הארגון ייצוֹר אימפקט משמעותי על תקשורת הפנים של החברה ועל התרבות שלה. תרבות של שימוש בחוכמת הקהילה ובקולבורציה מקצועית ועסקית מייצרת סביבת עבודה פתוחה באווירה של עשייה . לשבור את השיטה של עסק בסילוס ומַעֲבָר לעבודה משותפת ממריץ באופן טבעי את קידומו של העסק והופך למנוע משמועתי יותר של יצירה ודרייברים של חדשנות. טיפוח תרבות מנצחת של חברה יוביל לגיבוש צוות עובדים מרוצים יותר. אם אנשים ממש אוהבים לעבוד בארגון הם יאמינו ביעדים הגדולים שלו והם יעשו “אקסטרה מייל” על מנת לתמוך במשימה.

דוגמא מעולה למהלך של נסטלה | אין ספק שנסטלה לקחה את רעיון הדיגיטל והאפשרויות שלו לקצה, על ידי פתיחת מתחם דיגיטלי המקיף מכלול של פעילויות. אתר סחר שמאפשר לצרכנים לרכוש און ליין 72 מותגים, זירת חדשנות פתוחה המאפשרת לקהל הגולשים לקחת חלק בפיתוח המוצרים, שילוב העובדים בפורומים מיוחדים בזירה ועל ידי כך “דיבור ודיאלוג גם עם הצוות, ברמה הפנים ארגונית”. כמו כן – זירת בלוג המתקשרת ומנגישה את התכנים של הארגון החוצה ומערבבת את מומחי החברה בתהליך. מהלך מגוון מסוג זה מייצר קשת רחבה של פעילות ונגיעה במגוון מחזיקי עניין ומאפשרת לקיים מהלך ארוך, חכם, לאורך זמן.

מילת סיום קטנה, אני מאוד נהנית מהמסע הדיגיטלי הזה. הוא מוכיח לי ומראה לי הלכה למעשה שהעולם השיווקי אכן יכול להשתנות. הכוח של המדיה החדשה משנה את חוקי המשחק וגורם לנו כולנו לעבוד בזה, לרצות להתפתח, לגדול ולעשות דברים אחרים מאלה שהורגלנו בהם! עם המהלכים האחרים הללו נוכל להגיע רחוק, להתגמש ולשנות , לשתף פעולה, ובעיקר –  להיות קשובים להתרחשות דהיינו ערים לשינויים ברשת ולחדשנות שהיא מפעילה לתועלתנו !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.