Facebook | New Link Images Receive More Link Clicks

מחקר חדש של EdgeRank מציג את התוצאות שהשינוי האחרון מביא בכנפיו בתצוגת התמונות של Facebook. מטרתו של הפוסט הזה היא לפרוס בפניכם את מסקנות המחקר ולתת בידכם כלים אותנטיים שיעזרו לכם לעבוד יותר נכון בהעברת התוכן שאתם משתפים במדיה החברתית Facebook. אעבור אתכם על עיקרי המחקר, וכמו כן למי שמעוניין לקרוא את המקור, רצ”ב- Link. הכותרת של המחקר אומרת בגדול את הכול ! לינקים של תמונות בגודל החדש מקבלים ברשת החברתית יותר מ69 אחוז הקלקות ! השינויים האחרונים של פייסבוק יצרו גידול משמעותי בכמות ההקלקות על תמונות אשר מופיעות בפיד לעומת התקופה טרום השינוי בה התמונות היו קטנות יותר. כפי שתוכלו לראות בשני הצילומים הבאים- אדג’רנק מציגים לנו את המצב הקודם מול המצב הקיים בגודל התמונה.

Facebook-Old-Link-Image

 

הגדלת התמונה-

Facebook-New-Link-Image-Size

גם לEdgeRank ולמען האמת גם לי-  הייתה תחושה וודאית שמאותו רגע שהודיעו על השינוי הוא ישפיע בצורה משמעותית על כמות הקליקים פיר אימג’. אדג’רנק מתארים במחקר שערכו את שיטת הפעולה שלהם : הם מגלים שבדרך כלל הם נהגו “לזרוק לאוויר” היפותיזה על מה שעתיד לקרות בפועל ולאחר מכן להריץ טסט של דטה שמבוסס על מקרה אמיתי. במחקר הפעם הם פעלו טיפה אחרת, מכיוון שלא בכל הלינקים התקבל השינוי באופן מידי, ההרצה של השינוי נערכה בשלבים. בעצם אדג’רנק העדיפו לחקור את הנושא בשלבים כדי לברר תוך כדי תנועה איך בפועל הדבר משפיע על כמות הקליקים פיר תמונה. ואכן, בפועל, לאחרי מחקר מעמיק הם יכלו להסיק בבטחה שתמונות המוצגות בהגדלה מקבלות יותר קליקים- 7.39 אחוז פיר יוזר ! תוכלו למצוא את המסקנות בבירור בעזרת הגרף המצורף :

Total-Clicks-v-Reach-Big-Links-vs-Small-Links תוכלו לראות את הגרף הבא- שמראה לכם בבירור שהלינקים החדשים עם התמונות המוגדלות מקבלים 5.44 אחוז יותר קליקים וכניסות לאתרים, יחסית למצב הקודם, בו התמונות היו קטנות והאומדן עמד על 3.29 אחוז בלבד. מראה זה למעשה מייצג גידול של יותר מ69 אחוז ! מה שמוכיח בבירור שתמונות מוגדלות מייצרות באופן מובהק יתר אינטראקציה ומספקות מניע טוב לפעולה בפיד של הגולשים

Link-Clicks-Big-Links-vs-Small-Links

המחקר גם לוקח צעד אחד קדימה- ומנסה להגיד לנו איך ניתן לנצל את השינוי הזה לטובת העסק : הסוקרים ממליצים למותגים לשבץ באתרים שלהם תמונות גדולות ומעניינות המזמינות לשיתוף. הם ממש לא ממליצים על הנוהג הרגיל בו נוהגים המותגים : להעלות תמונה ורק לאחר מכן להוסיף את הלינק, אלא במקום זאת- לשנות את הסדר ולייצר לינק אשר יכלול תמונה ויישלח ישירות אל הפיד ובכך להבטיח הצלחה ניכרת במיספר הכניסות לאתרים. זוהי הדרך הנכונה לנצל את השיווק מFacebook בצורה האפקטיבית ביותר. חשוב לקחת בחשבון את העובדה שיוזרים שנפגשו בתמונות מוגדלות גם עשו יותר לייקים על התמונות מה שגורם בפועל להגדלת הנפח של הויראליות של המסר שלכם.

Engagement-Rate-Big-Links-vs-Small-Links

ניתן להיווכח – לאחר בחינה מקרוב של הטסטים של  EdgeRank- שכאשר המותגים משתמשים בתמונות מוגדלות כמות המעורבות וההקלקות על התמונות אכן גדלה. לאור זאת מאמינים עורכי המחקר כי תופעה זאת מצביעה על מגמה שמבשרת רמת אפקטיביות הרבה יותר גבוהה בכל הקשור לשימוש בזירת Facebook ובמיוחד נכון הדבר לגבי השינוי המשמעותי אותו ביצעה בימים אלה.

Experiment-A-vs-B-Link-Clicks-Reach

לסיכום – השינוי האחרון של Facebook מבשר צורת צריכה חדשה של תוכן לניוז פיד. זהו שינוי טוב עבור פייסבוק וכמובן גם יעשה טוב למשווקים. חשוב להסתכל על השינוי הזה במבט הוליסטי ולנקוט בצעדים טקטיים נוספים בהתאם, באתרים של המותגים- הוכח אפוא כי תמונות הן בבחינת תוכן משמעותי שגורם למעורבות ולהקלקה אינטנסיבית, ומשמעותי לקחת את התובנה הזו ולהטמיע אותה  בסט הפעולות שלכם בין אם בפיד של Facebook ובין אם בעבודה חכמה באתרי המותגים שלכם. כמובן יש לעצב את התמונה עצמה בדרך תואמת למשמעות ולמהות המסר שהיא “אוצרת” בתוכה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.