LoyalBlocks | Loyalty Mobile Solutions

LoyalBlocks היא אפליקציה שמתפקדת כמערכת אוטומטית של מועדוני נאמנות במובייל  ומאפשרת לעסקים קטנים לפַתֵחַ מערכות יחסים מתמשכות עם לקוחות פוטנציאלים ועם הקיימים, המערכת למעשה מושכת את הלקוחות אל בית העסק על ידי הענקת ריאורדינג בכל פעם שהם נכנסים לאתר בית העסק ועושים צ’ק אין. המערכת מושתתת על הקשר לסושייל מדיה והיא פשוטה, נוחה לתפעול ומייצרת ערך מוסף מיידי לטובת הלקוח שמפעיל אותה. בעלי עסק שמשתמשים בה מקבלים תוספת כוח מעצם הפעלת מועדון לקוחות חברתי, וכן היא מאפשרת להם לבחון את נתוני האנליטיקס של סך הפעולות כך שיוכלו לדייק בחישוב  הערך מול הקהילה איתה הם עובדים שיווקית. מכֵּיווָן שזו מערכת אוטומטית, בעל העסק פטור מלהשקיע יותר מדי והוא משווק את עצמו באופן קבוע מול הקהילה שיצר.

מדובר במערכת שמתאימה לכל בעל עסק שרוצה לפתח מערכת יחסים מעמיקה עם בסיס לקוחות רלוונטי. המערכת מאפשרת לעסקים לספק אינפורמציה חשובה על העסק ומצד שני להכיר דרך התוצאות של האנליטיקס את הרגלי הלקוחות ואת הרצונות שהיביעו, מתוך היסטוריית הביקורים והרכישות שלהם. כך למעשה עסקים יכולים לספק הצעות מדויקות יותר, שישתקפו בחוויה טובה יותר. בהמשך, התוצאה תתבטא בביסוס הקשר והעמקת היחסים לאורך זמן שֶׁשִׂיאָה יצירת נאמנות אמיתית. בסרטון שצירפתי להלן תוכלו להיחשף לקייס מייצג של לקוח עסקי שמשתמש באפליקציה ומספר על ההשלכות של הערך המוסףשנובע מהפתרון החדשני, הן כלפי העסק והן כלפי הצרכנים.

מצד הצרכן האפליקציה מאפשרת ללקוחות לקיים אינטראקציה מתמשכת, ולבקר את החנויות המועדפות עליהם, ותוך כדי כך להשתמש בכלִי שיווק שיחבר אותם אל העסק בתקשורת ישירה. הלקוחות יכולים להוריד את האפליקציה בחינם ולהצטרף (על פי בחירתם) אל המועדונים של בעלי העסקים שפעילים בה. האפליקציה מזהה את הלקוח באופן אוטומאטי מבלי שיצטרכו לפתוח אותה ! האפליקציה “מנקבת” את הכרטיסיה שנמצאת בתוך האפליקציה שהיא סוג של כרטיס נאמנות ומדלוורת ללקוחות הצעות ערך “מקוסטמות” לצרכים שלו. מצד העסקים , ביכולתם להתקין את האפליקציה (רק באנדרואיד או בטאבלטים) וליצור סוג של חנות אלקטרונית אינטראקטיבית שמזהה את חברי המועדון אשר נכנסים לחנות. הדאשבורד של העסקים מאפשר להם ליצור תוכניות מיוחדות – ליצור חוויה מיוחדת שמותאמת ללקוחות וכן לעשות מונטיורינג על הפעילות של הלקוח על מנת שהעסק יוכל ללמוד אותה ולדייק בבחירת צעדיו.

אומנם האפליקציה אינה פעילה בארץ – כי כאמור היא רלוונטית כרגע רק לגבי ניו יורק. עם זאת – ניתן להוריד אותה וללמוד מקרוב על ההיגיון שעומד מאחוריה. צעד זה חשוב כי הוא מלמד אותנו רבות על השיטה: קודם כל בצד של הצרכן החיבור הוא מאוד אינטואיטיבי – ניתן להירשם דרך Facebook Connect – מה שמוריד מהפרק את מורכבות ההרשמה – ושנית, האפליקציה מעוצבת ב”לוק” מאוד אינפוגרפי הנעזר באיורים, כך שחווית המשתמש בה מדליקה – הUI שלה נוח וקליקאבילי וכייף לשוטט בה ולגלות את העסקים השונים שמספקים במסגרתה את הנגישות למועדוני הנאמנות.

בכניסה אל עמוד של עסק תוכלו להיחשף להמון מידע – מידע על העסק, הצעות רלוונטיות, הקרדיט שצברתם ועוד . כפי שתוכלו לראות מצילומי המסך האפליקציה מעוצבת בצורה מאוד ידידותית ומושכת, וכמו כן – חשוב לציין – היא פשוטה מאוד לשימוש !

לקוחות מאוד אוהבים תוכניות נאמנות – אבל ישנם מספר חסמים בכל הקשור לכניסה למקומות, למשל לחיצה אקטיבית של צ’ק אין או סריקה של קוד – לפעמים הדבר עשוי להיראות כהטרדה יותר מאשר רווח. הזכאות לכרטיסיות תכופות הולכת לאיבוד או נישכחת וכך למעשה אנו מאבדים כצרכנים את האופציה של הרווח שמצטבר כביכול ממספר הפעמים שאנחנו נכנסים לחנות . ברם האפליקציה הזו פותרת את הבעייה בכך שחוקי המשחק בשטח זה ישתנו ואז היא זו שעושה את הפעולה עבור הלקוח ועבור העסק באופן אוטומאטי וסימלסי. דרך כך תוכניות נאמנות מסוגלות להשביח את עצמן ולייצר ערך מתמשך ואמיתי גם בצד הלקוח וגם בצד בעל העסק.

צירפתי לכם את סרטון הקידום של האפליקציה משום שהוא עצמו עשוי בצורה תקשורתית מעניינת. חוויה מהנה שמשדרת משהו שכדאי להיחשף אליו.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.