Mobile | Information Source

 

למי שמתעניין כמוני בעולם המובייל ורוצה להיחשף לתכנים מְאלְפים בתחום למחקרים, גרפים, מגמות וטרנדים – החלטתי כי מעבר לפוסטים שאני מביאה לכם לכאן בנושא ארכז ברשומה אחת מקורות מידע שמהם תוכלו לשאוב רעיונות ולהכיר כיווני חשיבה. להלן הרשימה שלי למקורות המידע בתחום זה. חשוב לי לציין בָּרֵישָׁא כי בכל יום נתון אני מוצאת מקור מידע נוסף, ולכן שווה להיות עירניים ולאסוף תוך כדי תנועה תכנים ממקורות מידע חדישים כמו גם מהקודמים.

Marketing Charts | אחד המקורות המשמעותיים ביותר עבורי, מרכז את מכלול חברות המחקר, וכן מציג גרפים, נתונים מפורטים ועוד… בתקופה האחרונה הם התחילו לחקור ביסודיות את תחום המובייל ובאופן קבוע מציפים תכנים איכותיים וחשובים. קחו בחשבון שהשיטה הטובה ביותר היא להירשם אל הניוזלטר שלהם – כך תקבלו ריכוז של תכנים אל המייל בתדירוּת יומיומית. הבונוס העיקרי בזירה זו – עושר בלתי נדלה של תכנים המקיפים מקורות מידע שונים ומגוונים.

Hubspot | זה למעשה מעין בית ספר להבנת כל הקורה בעולם הדיגיטלי, עם דגש על שיווק B2B. יש לקחת בחשבון שהם עורכים מחקרים מאוד מעניינים על תחומים שונים בסושייל וברשת באופן כללי. כאן תוכלו למצוא מידגמים של קייס סטאדי על עולם המובייל, מגמות, טרנדים ועוד… הבונוס המרכזי מהזירה הזו – שיחה שנסבה בעיקר על נושא שיווק עסקים לעסקים – טוב לקחת בחשבון שאין הרבה גופי תוכן שמעשירים את עולמנו סביב נקודה זו.

comScore | עוד מקור מידע משמעותי ביותר – המספק נתונים על בסיס קבוע. המחקר מתמקד בנתונים המשקפים בעיקר התנהגות צרכנים מארה”ב אך ניתן לחלץ מכאן תובנות, מגמות וכיוונים שלעֶבְרָם העולם הדיגיטאלי מתפתח. הבונוס המרכזי של הזירה הזו – שיקוף הטרנדים של הצרכן האמריקאי על בסיס קבוע מעולמות עשייה שונים – אפשרות לראות מידי חודש בחודשו את הליך ההשתנות ולהקיש מכך על מגמות כלל-עולמיות.

Nielsen | חברת מחקר מוערכת מאוד, שמתמקדת בענייני הניו מדיה ומספקת על בסיס קבוע מחקרים בתחום. הבונוס המרכזי שלי הזירה – שילוב הראציונל של המובייל עם ערוצי הדיגיטל והבנה אינטגרטיבית של ערכי עולם הדיגיטל.

Oracle ATG Research | שפע של מחקרים בתחום,שפותח את האפשרות להיחשף לשיתופי פעולה שונים שהחברה מקיימת עם גופי מחקר נוספים כגון חברת המחקר המוערכת Forrester. הבונוס המרכזי של הזירה – התמקדות התוכן סביב נושא הרכישה – קינוורט בפועל בין קהל משתמשים לאמצעי רכישות במובייל.

TNS | עודחברה שמציפה כמות עתירה של מחקרים, והבונוס המרכזי בזירהמיקוד המבט על צרכן.

Compete’s data | אחת החברות המעניינות ביותר בתחום – מביאה לסיפור תמונה מלאה של מערכת המושתתת על יחסי צרכן – ארגונים – השוק, ומבהירה לאן מתפתחת המגמה ברמת טרנדים וכיוצא באלה

Jumptap  | חברה שעוסקת בעיקר במיקוד הקשר בין עולם המובייל לפרסום. הבונוס המרכזי לזירה – הכנסת מימד הפרסום כחלק מהתכנון האסטרטגי – איך פועלים בשטחי שיווק חדשים.

BIGresearch | חברה שעוסקת במחקרים הסובבים על עולם הקמעונאות. הבונוס העיקרי לזירה – התמקדות בנוהגי הצרכן מול נקודות מכירה.

Mobitrove | זירה שמתמקדת בתחום המובייל – מביאה תשקיף מקיף על כל אזורי ארה”ב על פי מיקומם. הבונוס העיקרי של הזירה – מיקוד לוקאלי המאפשר לראות נתונים בפועל על התנהגות מדינות ספציפיות בארה”ב וקווי השוני ביניהן.

BIA/Kelsey | חברה שמציפה במקביל גם מחקרים, גם כנסי רשת וגם תובנות על בסיס קבוע. הבונוס העיקרי של הזירה – מיקוד בפרסום במובייל, סקירת נושא האפקטיביות של המודעות ובחינת הדרך המועדפת להשתמש בכלי זה סביב תשתיות דיגיטליות סלולריות.

Unica | חברת המחקר של IBM מביאה אל שולחן הדיונים המחקרי כמה וכמה נושאים רלוונטיים: טרנדים, פתרונות, קייס סטאדיז. הבונוס העיקרי של הזירה – הצגת שלל תכנים עשיר, תוך התמקדות בתעשיות שונות כגון פיננסים, חברות יצרניות ועוד..

Microsoft Reserch | עוד אחת מחברות המחקר החשובות – עושר רב בכל הנוגע למיגוון לוקיישנים ברחבי העולם, חיבור הדוק בין נושא השיווק והניו מדיה לבין נושא הטכנולוגיה, ההתפתחות והחדשנות.

Mobile Commerce daily | מגזין שסוקר את עולם המובייל, מביא המון קייס סטאדיז מעניינים – מקור בלתי נדלה של מידע לכל העוסק בתחום – אחד החשובים מסוגו !

Cognizant | חברה שמשחררת באופן קבוע White Papers על תחום הניו מדיה, התמקדות בעקרון השילוב של המובייל באינטגרציה חכמה והרבה מאוד מידגמים בסגנון קייס סטאדי הלקוחים מתחום זה. עוד יתרון משמעותי – החברה סוקרת המון חברות יצרניות ברחבי העולם כולל תאגידי ענק.

לסיכום | למעשה, לאור מצב העניינים הדינאמי, אין כל סיכום ! תוך כדי כתיבת הרשומה גיליתי עוד עשרה מקורות מידע לא פחות חשובים… מה שאומר – אם אתם רוצים ללמוד, להתעשר ולקטוף את פירות המידע ברשת, הריהו קיים ונגיש עבורכם וכל שנשאר לכם הוא להתמיד בחיפוש, לקבוע שיטת פעולה קבועה ולהיווכח שהמידע הוא אין סופי וכי הוא חומר שמוכן ומזומן לתרום לגדילה שלכם.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.