Top 10 innovations by 2050

top-10-innovations-by-2050-1-638

הפוסט הזה יתמקד באינפוגרפיקה מדליקה אשר שוטחת את הדברים החדשניים ביותר להם אנחנו צריכים לצפות עד לשנה 2050, ואין ספק שאם הדברים שאני מספרת לכם על-2020 נשמעים לכם מוזרים, הרי שאחרי הפוסט הזה בכלל תחשבו שאני חיזר. אעבור אתכם על החדשנויות ואנסה לנתח את הדברים לעומק, כמו כן- אוסיף לתחתית הרשומה את המקור על מנת שתוכלו להתבשם גם ממנו.

האינפוגרפיקה סוקרת חדשנויות אשר מוגדרות כמגמות שתעצבנה את העתיד שלנו : ממלון על הירח, בני זוג משולבים רובוט ואדם, כמו כן אנשים משובטים-כל אלו נראים כמו דברים הזויים אבל כמו שאני תמיד אומרת צריך לדעת לחלום כי אי אפשר באמת לדעת איפה נהיה ב-2050.

על פי האינפוגרפיקה עד 2050, יכול להיות שנוכל לעשות Download לחלומות שלנו, לרובוטים יהיה מעמד מתוקף שיצריך שנעשה איתם שותפיות אזרחיות, נוכל ללדת בחלל- לשהות במלון על הירח, החיים שלנו יגמרו הרבה יותר מאוחר מהיום כי נחיה עד 150, נוכל לעשוה האבקה של יבולים עם חרקים שעשויים מרובוטים- עובדה שתשנה באופן משמעותי את התפוקה של החקלאות, נוכל ללבוש עדשות אקטיביות שתאפשרנה לנו לעשות יותר עם העיניים שלנו ועוד.

באינפוגרפיקה ישנן הערכות לגבי ההתכנות של כל אחת מהחדשנויות- ואומדן האם היא תוכל להתקיים עד 2050, אז בואו נעבור על הדברים אחד אחד :

Download Dreams | להוריד חלומות | באמצעות סריקה של המוח ושל הפעילות שלו ב-2050 נוכל אולי לעשות מוניטורינג על החלומות ולהוריד אותם, מה שיאפשר לנתח את החלומות ולהבין את המשמעות שלהם, אבל ישנה עוד מחשבה שצריך לקחת בחשבון- אם אפשר יהיה להוריד חלומות אז אולי גם אפשר להעלות חלומות אל המוח ? נתון זה מדגיש את הסיכון שברעיון שכן נוכל לשתול מחשבות לאנשים ואולי באמצעות כך לשלוט עליהם ? חשוב להדגיש כי יוצרי האינפוגרפיקה מגדירים את סיכוי ההצלחה של חדשנות זו רק בחמישה אחוז עד השנה- 2050.

People Marrying Robotic | אנשים מתחתנים עם רובוטים | היכולות של רובוטים אנושיים רק עכשיו מתחילות להתפתח ואנחנו ממש רק בשלב הראשון של הרעיון, כבר היום ניתן לראות אנשים ביפן שמעדיפים להיות בקשר עם אווטרים מאשר עם מישהו אמיתי. הסברה היא שככל שרובוטים יקבלו תכונות יותר אנושיות ויהיו יותר מתוכחמים, ואולי גם דומים יותר לאנשים בצורה החיצונית, אנשים מסויימים ירצו להיות במערכת יחסים עם- רובוט. לחדשנות זו נותנים יוצרי התוכן של האינפוגרפיקה 10 אחוז התכנות עד השנה- 2050.

First Child Born in Space | הילד הראשון שלכם יוולד בחלל ? הרעיון של ילד שיוולד בחלל נראה כמו משהו יחסית בטוח, הסבירות היא שיהיו יותר מסעות לחלל ומי שיהיה חלק ממסע כזה כפי הנראה יצור את הילדים “החלליים” הראשונים- לחדשנות זו נותנים יוצרי התוכן- 10 אחוז התכנות, ובעיני זה גם קצת קשור להתפתחות שלנו באופן כללי בפעילות בחלל, אני אישית הייתי נותנת לחדשנות זו סבירות הרבה הרבה יותר גבוהה.

Moon Hotel | מלון בירח | ישנה כבר היום שיחה מתגברת על תיירות בירח, ולכן סביר להניח שה-By Product שלה צריך לכלול אוסף של שירותים אשר תומכים את הרעיון- לקונספט זה נותנים יוצרי התוכן- 25 אחוז סיכויי הצלחה והם גם מוסיפים שישנה סבירות גבוהה שחלקים גדולים מהמלון ניתן יהיה להדפיס באמצעות מדפסות תלת מימדיות עם החומרים הטבעיים הקיימים בירח- נשמע מעניין ומזמין !

 Year Human Life Spans | תוחלת חיים עד 150 | תחשבו על אופציה שאנחנו נחייה חיים ארוכים יותר עד- 150, לפני כמאתיים שנה הממוצע לחייו של האדם עמד על 50-40 ובמציאות של היום אנחנו חיים בממוצע עולמי שעומד בין 75-80- האם נוכל באמת להגיע לתוחלת חיים כה ארוכה- עד 150 ? לכך נותנים יוצרי האינפוגרפיקה ארבעים אחוז סיכויי הצלחה, וחשוב לקחת בחשבון שהסיבה שזה יקרה נתמכת במספר גורמים שונים אשר מאפשרים את החלום הזה- כמו למשל התפתחות הרפואה באמצעות התערבות בביולוגיה של האדם, תחום משמעותי אותו חוקרות חברות מובילות בעולם המנסות לפצח ולהתערב במה שיצר הטבע.

Crop Pollination Robotic Insects | האבקה של חרקים מרובוטים | נוכל לייצר האבקה של חרקים רובוטים אשר יחליפו את הדבורים וחרקים אחרים שנעלמים מהחיים שלנו- ובכך למעשה להבטיח את המשכיות צמיחת החקלאות וקיום החיות בטבע. לכך נותנים יוצרי התוכן של האינפוגרפיקה סיכויים של ארבעים אחוזי הצלחה- וחשוב לקחת בחשבון שמגמה זו גם יכולה בהחלט לקבוע את גורלה של המגמה הקודמת- הארכת תוחלת החיים.

First Cloned Human | האדם המשובט |  כבר היו לנו ניסיונות לעשות זאת ב-1996 ולכן ההערכות הן שאם זה כבר נוסה- הסבירות הגבוהה שמישהו באיזשהו מקום יהיה סקרן מספיק וינסה ליצור את האדם המשובט. לכך נותנים יוצרי האינפוגרפיקה שישים אחוזי התכנות להצלחה- וחשוב לחבר למגמה הזו את התגברות עולם הבינה המלאכותית והרובוטיקה אשר מתקפלת אל חיינו ומתפתחת בקצבים מהירים שני אלו יחד יגרמו לכך שהאדם המשובט יוכל להתקיים בשנת 2050.

Spray on Skin | ספריי של עור |  תחשבו על כך שאתם יכולים ליצור עור גוף באמצעות ספריי 3D – מה שאומר שאם מישהו איבד חלק מהעור נוכל פשוט להשפריץ עליו עור חדש. לכך נותנים יוצרי התוכן שבעים אחוזי התכנות ולא בכדי- שכן כבר היום ניתן להעתיק איברים של הגוף וליצור אותם במדפסות תלת מימד, ובכך לקפל ערך גדול מאוד עבור הרפואה ובריאותו של האדם.

Active Contact Lenses VR Contacts | עדשות וירטואל ריאלטי | תחשבו על עולם בו אנחנו יכולים להכניס את המשקפיים של גוגל אל תוך אזור האישון של העין ולמעשה לאמבד יכולות של וירטואל ריאלטי אל הגוף שלנו מבלי להיות תלויים בחפצים חיצוניים. בכך נוכל לרבד את היכולת של האדם ולראות הלכה למעשה יותר, אני מניחה שתחום זה יכול להיות בעל אימפקט משמעותי על כבדי ראייה ולשנות מן הקצה אל הקצה חיים של אנשים רבים.

מילת סיכום, אני מקווה שלא הפחדתי אתכם יותר מדי עם המראה הזו על העתיד, אבל כשמסתכלים אחורה בזמן 200 שנים ומנסים לרפרף ולהבין מה השתנה- קל יותר לדמיין את כל השינויים המדוברים כשמסתכלים קדימה. צריך להיות עם יכולת של חשיבה יוצרת, פורצת גבולות תודעה ומשם לעכל את הרעיונות הללו. בכל מקרה אמבדתי לתחתית הרשומה את האינפוגרפיקה המקורית על מנת שתוכלו להתבשם בה בעצמכם.

Top 10 Innovations by 2050

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.