Footprints in The Digital

 

מִזֶה תקופה ארוכה אני רוצה לשנות את הLook & Feel של האתר שלי. להכניס בו עניין חדש ורוח של שינוי. חשבתי על אופציות רבות – משינוי הפלטפורמה, שינוי התבנית, ועד פרויקטים שונים אשר יכולים להתממשק בתבנית הקיימת ועוד. בסופו של יום ואחרי הרבה  התלבטויות החלטתי ללכת על פרויקט בסגנון של “פשוט וחכם”, כמובן חכם בעיני.

אני מתחילה פרויקט חדש בבלוג שלי, לצד הפוסטים : הוא נקרא “טביעות הרגליים שלנו ברשת” והוא קושר בעיני בין המציאות האון ליינית לאוף ליינית.הפרויקט מבחר תמונות שצילמתי במקומות שונים בעולם – אשר מראות טביעות רגלים וסימני דרך שונים, כמשל לטביעת הרגל שלנו ברשת. 

הריבועים המובילים בפוסטים שלי יקבלו צביון אחר שיורכב מתמונות מפתח  של הטביעות השונות. למעשה  הפוסט הנוכחי הוא אשר מציג רשמית את הפרויקט ומעתה ואילך הצילומים אשר יובילו את הבלוג יהיו בסגנון של ארבעת התמונות המצורפות לרשומה זו.

 

חיבור Online וOffline – למעשה, מאחורי הרעיון קיימת חשיבה אסטרטגית שבאה לחזק שתי אמירות מרכזיות : האחת עולמות הדיגיטל והעולמות הפיזיים מעורבבים אחד בשני. ראוי שניקח זאת בחשבון במהלכים שלנו במרחב הדיגיטלי. השנייה יצירת הנוכחות שלנו ברשת נבנית “עקב בצד אגודל”, דהיינו נעשית צעד אחר צעד, נדבך אל נדבך, ממש כמו טביעות רגל אשר אנחנו משאירים בשטח ובסופו של יום הם משרטטים עבורנו כחוט השני את מסלול הטיול שעברנו, את ההיגיון המנחה את המהלך שלנו. הדימוי שבחרתי לסימני הדרך מתחבר לנקודת המוצא אשר לפיה כל תגובה, כל פוסט, כל תמונה וכל Like מעצבים את זהותנו ורושמים את הסיפור שלנו.

שרטוט טביעות הרגל שלנו במציאות של המרחב הדיגיטלי  כמשל לטביעת רגל וסימני דרך במציאות אופ ליינית מַנְהִיר לנו את הקשר הברור בין מי שאנחנו בעולם הפיזי לבין היצירה שלנו והתגובתיות שלנו במרחב הדיגיטל. זו הזדמנות מבחינתי לתרום פַּן נוסף וייחודי מנקודת המבט שלי אשר משתמש בכוחה של התמונה, בכוחו של הויזואל – לצורך העברת התחושה והעמקת התובנות. חשוב לי לציין כי התמונות צולמו כולן על ידי, והחשיבות שלהן בעיני נובעת לאו דווקא מטיב התמונה או מאיכות הצילום אלא מהדגשת הקו המחבר בין הדברים החיצוניים שצדו את עיני.

מילת סיכום ומחשבה הלאה לגבי המשך הטיול – אני מאמינה שהתערוכה הוירטואלית הזו תוכל לשרטט קו חדש שיתבטא בLine מרענן לתוכן האתר הזה. כמו כן, זו יכולה לבשר תחילתו של אופן חשיבה על השאלה איך מורידים את הOn Line לOff-Line, ומי יודע ? אולי ביום מן הימים תצא מהפרויקט הזה תערוכה. מקווה שתיהנו מהטיול, לפחות כמו שאני עצמי נהנית. זהר

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

8 comments

 • zohar urian says:

  Footprints in The Digital | http://bit.ly/d9mGhV | New Blog Post | in hebrew

 • Amit Lavi says:

  RT @zoharu: Footprints in The Digital | http://bit.ly/d9mGhV | New Blog Post | in hebrew

 • גביNo Gravatar says:

  בחיי (באמת) שלא הבנתיאת המשולש
  אופליין אונליין והתצלומים

  אולי אני אמתין קצת ויתחבר לי…

 • urianzoharNo Gravatar says:

  הי גבי , אני באמת חושבת שלא הכל צריך ויכול להיות מובן לכולם .

  למרות שהסברתי את הרעיון די בפשטות …

  אבל חשוב לי להדגיש משהו – הטיול שלי בחיים והטיול שלי במרחב הדיגיטלי הם קודם כל לפני הכל טיולים שלי – הבית שאני בונה לעצמי במרחב הדיגיטלי אמור לתת לי הרגשה נכונה אשר בונה את הסיפור אותו אני רוצה להעביר.

  מרגיש לי נכון להמשיל את סימני הדרך הצילומיים לסימני דרך במרחב הדיגיטלי – וזה דימוי .

  בעולם של דימויים יש כאלו שיבינו ויאמצו ויש כאלו שלא ידבר אליהם, וזו המציאות אין צורך שכולם ככולם יחשבו אותו דבר .

 • גביNo Gravatar says:

  אני מודה שדימויים הם האיזור שבו אני יותר “חי” מאשר שיווק ודומיו
  לכן מסקרן אותי ההתהליך שאת מציגה

  אני אדבוק בפוסטים העתידיים
  ןמקווה להזהות עם אופן הטיפול

 • urianzoharNo Gravatar says:

  אחלה ..שבוע טוב

 • עוררת את זכרוני

 • JUDITHNo Gravatar says:

  גבי, אתן לך דימוי אלטרנטיבי לטביעות הרגל שלנו במרחב הדיגיטאלי, שזהר נסתה להשוות לעקבות שאנחנו משאירים בטיול במרחב המציאותי. תאר לך בדימיונך צלם פפאראצי שהולך בעקבותיך, ועוקב במצלמתו אחרי צעדיך לכל מקום, ואחר כך מתעד את הכל. בדומה לכך גם הרשת מתעדת כל דבר שרשמת, ומהרישומים האלה מתקבלת תמונת הפרופיל של אישיותך (או התדמית שיצרת).

Leave a Reply

Your email address will not be published.