Kraft Foods & Social TV

חשוב ללמוד מהמותגים בעולם ומהתעוזה שלהם כי זה מוסיף לארגז כלי העבודה שלנו עוצמה רבה. הרבה מאוד פעמים זו שיטה שניתן להפיק ממנה תובנות ולהמשיך בדרך שבה ניסו אחרים. ראוי לאמץ חלק מהרעיונות ולשזור את הטיפים ואת דרך החשיבה גם במהלכים שלנו, זה מאפשר לנו להתרשם ממה שעשו אחרים ובביטחון גדול יותר להתנסות את ההתנסויות שלנו. אני מציגה לכם הפעם קייס סטאדי של חברת המזון האמריקאית קראפט שהולכת ומשתכללת לאורך השנים ומייצרת חדשנות באופן קבוע. הפעם, אני רוצה להנגיש לכם הרצאה עם מצגת של החברה שמראה איך למעשה היא “מערבבת” בין מסכים וגורמת לגולשים לפתֵחַ שיחה ולהמשיך לגלגל את הסיפור ברשת בעקבות פרסומות של המותג בטלוויזיה.

איך קראפט משתמשת בSocial TV על מנת לעודד את האוהדים שלה לדבר את סיפור המותג ברשת החברתית ?  מצאתי בשבילכם הרצאה מרתקת מטעם החברה שמסבירה בפרטֵי פרטים איך החברה עורכת את ניסיונותיה, ומה למדה מתוך הניסיון. כמו כן נמצא כאן תמצות של המפתחות להצלחה שאותם היא אימצה כעקרונות חשובים ונכונים.

מעמדת המפרסם, אם אתם משקיעים בפרסום בטלוויזיה, תמצאו כאן פתח להזדמנות גדולה. קראפט משקיעה בספוטים בטלוויזיה כשממילא אנשים שנחשפים לפרסומות נוהגים לדבר על החברה ועל מוצריה. קראפט שמה לב לכך והחליטה לחקור מהן הדרכים שבהן ניתן להיעזר על מנת שגם היא תוכל לתרום את חלקה ותשתתף בשיחה הזו באופן יזום. מתוך אותה תובנה שאם אנו מריצים מודעות פרסומיות, סביר להניח שאנשים מדברים עלינו ועל החברה שלנו ואם אנחנו מודעים לכך הרי ביכולתנו למנף את השיחה הודות להתערבות האקסטרא שמשפיעה על הגברת הויראליות.

החברה מאמינה בגישה שאומרת שצריך “להביא את הדמויות המובילות מהפרסומות אל החיים השוטפים, כלומר אל תוך הסושייל – אל המקום בו מתקיימת השיחה החברתית”. היא למעשה מעבירה את הדמות המרכזית מהפרסומת ומשלבת אותה במופע חברתי כדי שתתאפשר שיחה עם גולשים ברשתות החברתיות כמו – Facebook וTwitter. כך היא היא למעשה מאפשרת דיאלוג שעונה לאוהדים ומייצר איתם מעורבות המשכית אשר ”מותחת” את הפרסומת ומכניסה בה ”אלמנט אנושי”. הרעיון הוא לעורר את השיח בזמן שהמותג נמצא בhigh-profile של שעת הפרסומות בטלוויזיה – והתוצאות מראה כי האוהדים ממש אוהבים את התוספת ולוקחים בה חלק אינטגראלי ומניב.קראפט מרוויחה בפועל ארנד מדיה ובמקביל גם שיחה אורגנית אדירה על המותג בTwitter ובFacebook שמעצימה באופן משמעותי את ההשקעה המקורית.

Reilly מקראפט אומרת שגישת הSocial TV רק תלך ותתפח לממדים גדולים יותר ושהמגמה תתרחב בהרבה. זה אזור פורה מבחינה יצירתית, ויש ברעיון הזדמנויות אדירות. ככלי חזק המבוסס על תפישה שמאחדת בין מסכים, הצלחתו מובטחת – וקראפט מתכוונת להיות שם, להשקיע בזה ולהתנסות בחווית המעורבות יחד עם הגולשים והאוהדים כקו הֶמשֵׁכִי לסיפור שראשיתו בטלוויזיה והתפתחותו עוברת לסושייל מדיה.

כמה נתונים המחזקים את המגמה :

> למעלה מ86% מהגולשים באינטרנט דרך מובייל – גולשים בזמן צפיית פרסומות.

> הטרפיק של החיפוש במובייל מתחזק משמעותיות בפיק החזק ביותר של הפרסומות, בין 19:00 – 23:00.

> 47% ממשתמשי טאבלטים מבקרים ברשתות החברתיות בשעה שהםמסתכלים על תוכניות בטלוויזיה. 45% עושים זאת בזמן פרסומות.

> 11.5 מיליון שיתופים ותגובות התקבלו בזמן הסופרבול בTwitter ובFacebook ב2011.

> מחקר שנערך לאחרונה על ידי Time Warner מראה כי אינטראקציות עם סושייל מדיה כמסך שני מעודדות את הגולשים ליֶתֶר מעורבות בתוכנית עצמה – לעומת האופציה השניה דהיינו צפייה פאסיבית בלבד בתוכנית חזותית ללא הסושייל מדיה.

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.