Mobile Payments Solutions | Scan & Buy

כתבתי בעבר פוסט נירחב שמדבר על פתרון התשלומים של Paydragon למי שרוצה לקרוא את הקודם רצ”ב – Link. הפעם, אני רוצה להראות לכם צעד נוסף קדימה שהחברה לוקחת, צעד שהיא קוראת לו תשלומים 2.0 או יותר נכון Paydragon 2.0 שהוא למעשה רמז עבה לכך שהחברה הגדירה את הדור הבא של התשלומים שלה. הרעיון העומד מאחורי השדרוג הזה הוא כי למעשה אופן הצרכנות שלנו עלול להשתנות מקצה לקצה – ובמקום שנצטרך לרכז את הקניות שלנו לפעם בשבוע ולהיזכר בכל מה שנחוץ לנו דקה לפני שאזל, נוכל הפעם לסרוק את הבר קוד על המוצר ולהזמין אותו ישירות מהאפליקציה. – כך למעשה אנו חוסכים גם בטורח לזכור את הפריטים החסרים לנו וגם בצורך לגשת לחנות הפיזית.

מלכתחילה היזמים של הרעיון תכננו ועיצבו ארכיטקטורה שיווקית שמכוונת לצורת שימוש חדשני מצד הצרכנים. אם כי כבר במודל הקודם של האפליקציה היא למעשה ישבה על תובנה של “חיסכון בעמידה בתור”. האפליקציה המקורית משרתת צרכנים בכך שהם יכולים להזמין מראש אוכל מהמסעדה בה הם נוהגים לאכול ולבוא לקחת אותו מבית העסק כשהאוכל כבר משולם ומוכן ואין כל צורך לעמוד בתור. הפיצ’ר החדש הצ’ק אאוט – מגלם פונקצית קניות חדשה שמאפשרת ללקוחות לעשות קניות “ספונטאניות” של מצרכי מזון דרך האפליקציה והמערכת יודעת לשגר את האינפורמציה אל בית העסק ולרשום את ההזמנה. המשלוח מגיע אל בית הלקוח בטווח של שני ימי עבודה. כפי שאמרתי הרעיון של המיזם הזה תמיד ישב על שני עוגנים מרכזיים – שימוש חכם בטכנולוגיה לביצוע פעולות מהירות והפגנת נוכחות.

האפליקציה זמינה גם בiPhone וגם באנדרואיד השירות של האפליקציה קיים רק בארה”ב והוא מאפשר לצרכנים להשתמש ביישום ולקבל את המשלוח בחינם ! אין רף מינימום למשלוח – הלקוח רשאי לקנות באופן אימפולסיבי פריט שחסר לו והאפליקציה תחייב אותו באופן אוטומאטי על ידי הרישום הראשון שעשה באפליקציה דרך אמצעי התשלום אותו בחר.

אלו הם השירותים הבסיסים והמהותיים שמציע השירות אבל הוא כולל עוד מספר דברים : – ישנה באפליקציה שכבה משחקית שמאפשרת ללקוחות להרוויח נקודות בשעת הקניה – הם יכולים לקבל מעמד שונה כלקוחות – לקוחות כסף, לקוחות זהב, ופלטינה, וככל שהסטאטוס שלהם עולה כך הם יכולים להרוויח עוד ועוד הנחות, מאחוז וחצי ועד חמישה אחוז על רכישות דרך האפליקציה. כמובן שזוהי דרך מעולה להעמיק את הקשר וכן ליצור מועדון לקוחות וקהילת נאמנות של החברה. אם הלקוחות מפנים את היישום הלאה אל החברים שלהם (ובמידה שהללו נרשמים אל היישום) הם מקבלים הטבה מיוחדת על כך . החשבוניות במערכת נשמרות ללקוח לכשירצה לראות את היסטורית השימושים שלו.

אני רואה במיזם הזה שינוי כִּיווּן בתפישה הצרכנית שלנו והגדרה מחדש של הרצפה הקמעונאית דרך הדיגיטל. אין ספק שבעולם שמקדם את אפשרויות התשלומים במובייל זוהי גישה רעננה שמביאה ערך אמיתי עבור הצרכן. במקביל – ולא פחות חשוב – היא מייצרת מדף חדש של מכירות עבור הקמעונאים השותפים למהלך !

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.