Mobile Internet Record

אם בעבר הייתי צריכה לשכנע שהמובייל משנה את עולמנו, הרי כיום נראה שזו עובדה ברורה, ואין צורך להגיד אותה בקול רם- כבר מובן לכולם שזו אחת המהפכות הגדולות שחווינו בשנים האחרונות. אך עדיין חשוב בהחלט להיות עירניים ולעקוב אחר ההתפתחות של המגמה במקומות בהן היא נוגעת- ומשנה לגמרי את הדרך בה נעשים הדברים. הפעם, אני רוצה לחשוף אתכם למחקר מעניין שמדבר בדיוק על נושא זה: על ההשקעות שמופנות למובייל אינטרנט- שסתכמות כיום ב19.2 מיליארד דולר ורובן הגדול עובר דרך מובייל קומרס. זו נקודה חשובה וכדאי להתעכב עליה שכן היא מראה בצורה חותכת שזירת הסחר עוברת אט אט (או מהר יותר משחשבנו) אל המסך הקטן.  זוהי מציאות הקומרס החדשה שלנו ולפי כל התחזיות היא תכתיב את התנהלות השוק בשנים הקרובות.

המחקר, שבו תוכלו לעיין גם בלינק הבאLink מדבר על כך שההשקעות במובייל אינטרנט עלו בצורה משמעותית וכפי שאמרתי הדרייבר למגמה הזו נמצא במובייל קומרס. ההשקעות מצד החברות עלו ב232 אחוז מאז השנה שעברה- שזה מסתכם ב 20 מיליארד דולר בקירוב. מי שמוביל את הגידול הזה הינו חברות של קומרס מובייל שמהוות 21 אחוז מההשקעות בשנה האחרונה בשווי של 4.2 מיליאד דולר- חברת Digi-Capital מעריכה כי הרווח ממובייל אינטרנט יגדל עד שנת 2017 ויעמוד על 700 מיליארד דולר, 500 מיליארד מתוכם יגיעו דה-פקטו מאתרי מובייל קומרס.

המחקר גם מצביע על כך שאפליקציות במובייל יפיקו גידול ברווחים בסכום של עד 70 מיליארד דולר בשנת 2017- כמחצית מזה יגיע מאפליקציות משחקים במובייל. כל יתר האפליקציות שמחוץ לתחום המשחקים יפיקו גידול של 61 אחוז עד 2017 ויהיו חלק משמעותי מהשוק הזה. לעומת זאת הגידול בהיקף השימוש באפליקציות משחקים צפוי לרדת: אם ב2013 הוא עמד על נתח של 74 אחוז מכלל האפליקציות שפונות ישירות לצרכנים- ב2017 הוא יתכווץ ל 49 אחוז בלבד.

המספרים הללו, אינם כוללים IPOובאופן מובהק הגידול המשמעותי ביותר מגיע מהקומרס במובייל- 4.2 מילארד דולר כמו כן- תיירות, תחבורה. בנוסף נכללות במדד הגידול אפליקציות של יוטיליטי (שעומדות על 1.98 מיליארד דולר) ומשחקים (1.1 מיליארד דולר)- בעוגת התַרשים  שהצמדתי לרשומה תוכלו לראות כי ישנם עוד עשרה סקטורים ותעשיות, המייצרים חצי מיליארד דולר מהשקעות במובייל אינטרנט. מדובר בתעשיות כמו : מזון ומשקאות, בידור, סושייל, פרסום ושיווק, רפואה, אפליקציות תמונות ווידיאו, מוזיקה ופיננסים.

Mobile-internet-investment-19.2B-invested-1024x768

חשוב לחלץ מהנתונים עוד תובנה משמעותית :  מה שהצליח בעבר אינו בהכרח סימן למה שגם יצליח בעתיד ושראוי להשקיע בו. תמונת העתיד מראה כי המקום בו מופיעות ההזדמנויות הגדולות יִימָצֵא באיקומרס שנעשה דרך המובייל- בכל הקשור לפרסום ולשיווק, מחשוב לביש ועוד. ישנן הזדמנויות חדשות שמתפתחות בסושייל- ואני מוסיפה לכך שככל שהסושייל מתחבר יותר לטרנסאקציות ואיקומרס הדברים יתמזגו ויהיו לאחד, כך שההזדמנויות על מפת המובייל תהיינה יותר ברורות. כל מה שיופיע תחת ההגדרה של טרנסאקציה עם חיבור לאמצעי עזר שמקלים על האנשים- לגלות מידע שהופך לפעולה, יתפוס את המקומות החשובים שיצליחו להתבסס כעסקים אמיתיים.

ניתן לראות בגרף הבא את הטבלה של המקומות הבולטים עם הצגת הזדמנויות ברורות, לעומת המקומות שעדיין צריכים לעבור תפנית על מנת שיוכלו להיכנס למחזור הדם העסקי ולהפוך להזדמנויות אמיתיות. אין ספק שהמובייל אינטרנט נמצא בעלייה, וכרגע אנו רואים רק את קצה הקרחון לגבי ההזדמנות. אישית אמשיך לעדכן אתכם ולהצביע לכם על המקומות שיהיו לכם לְעֵזֶר ויתמכו בצורה משמעותית בהחלטות שלכם באשר למותג ולתעשייה שבמסגרתה אתם פעילים.

Mobile Internet Investment Quadrant

urianzohar

אני- זהר אוריין, יועצת בתחום של חדשנות באמצעות דיגיטל וטכנולוגיות השירותים שלי : ייעוץ אסטרטגי לחברות ומותגים גדולים בניית אסטרטגיה של חדשנות דיגיטלית יצירת קונספטים למוצרים ולשירותים דיגיטליים חקר הטרנדים המובילים ושימוש במקרי בוחן מרחבי העולם

Leave a Reply

Your email address will not be published.